Gesink door val achterop 361 sp« Coese golfsters laten niets aan het toeval over bij start van de RONDE VAN BASKENLAND Joaquim Rodriguez wint vijfde etappe RKC Waalwijk stelt degradatie uit Toegejuichte Woods doet mee om prijzen Alessandro Ballan voorlppig geschorst Joaquim Rodriguez gaat juichend over de finish. foto Juan Herrero/EPA zaterdag 10 april 2010 WAALWIJK RKC Waalwijk heeft degradatie uit de eredivisie weten uit te stellen. Gisteren behaalde de nummer laatst de vijfde overwinning van het seizoen: 4-1 tegen Vitesse. Cal vin long-A-Pin (eigen doel) en Derk Boerrigter scoorden voor rust, Dustley Mulder en Benjamin de Ceulaer na de pauze. De tegen treffer was een eigen doelpunt. In de eerste divisie leed FC Eindho ven een forse nederlaag. De ploeg van Jan Poortvliet ging met 4-1 on deruit bij Excelsior. Hekkensluiter FC Oss boekte de zesde zege van het seizoen. AUGUSTA Tiger Woods is gisteren tijdens de tweede ronde van de Masters in Au gusta rond gegaan in zeventig sla gen. Dat was twee slagen onder het baangemiddelde (par 72). De Ameri kaanse golfer gebruikte voor zijn eerste ronde 68 slagen. Met een tus- senscore van 138 gaat de nummer 1 van de wereld als één van de kans hebbers voor de eindzege het week einde in. Woods kon evenals op de eerste dag weer rekenen op veel bij val van het Amerikaanse publiek. ROME De wielerploeg BMC heeft de Itali aan Alessandro Ballan voorlopig ge schorst. Hij mist hierdoor morgen de klassieker Parijs-Roubaix. Het team nam het besluit na de mogelij ke betrokkenheid van oud-wereld kampioen - Ballan bij een doping- zaak in Italië. Dat geldt ook voor zijn ploeggenoot Mauro Santam- brogio. De wielerploeg Lampre, de oude formatie van Ballan, staat cen traal in het onderzoek. door Jochem Lippmann ORIO - Wielrenner Robert Gesink verloor gistermiddag door domme pech het uitzicht op de eindzege van de Ronde van_Baskenland. De Nederlander kwam in de afdaling tussen de laatste twee bergtoppen van de vijfde etappe over 170 kilo meter van Eibar naar Orio ten val. Hij moest uiteindelijk meer dan een minuut toegeven op de Spaan se ritwinnaar Joaquim Rodriguez. Gesink zakte van de derde naar achtste plaats in het algemeen klas sement. Gesink raakte tijdens de val gebles seerd aan heup en elleboog. De wond aan de elleboog werd ge dicht met vier hechtingen. Gesink v- v. '-wr- klaagde ook over pijn in zijn opge zwollen hand. Volgens ploegarts Peter van Essveldt is er geen spra ke van een breuk. De kopman ver schijnt vandaag gewoon aan de start van de individuele tijdrit over 22 kilometers. Hij moet tijdens deze zesde en laat ste etappe 54 seconden goedma ken op Alejandro Valverde. De Spanjaard verdedigt in de afsluiten de tijdrit over 22 kilometer een voorsprong van een seconde op de Amerikaan Christopher Horner. Rodriguez klom naar de derde po sitie en moet 34 seconden goedma ken op Valverde. Gesink maakte donderdag nog in druk tijdens de zware vierde etap pe van de Ronde van Baskenland. door Koen de Vries goes - Dit weekeinde begint de na tionale golfcompetitie. De vrou wen van het eerste team van Goe- se nemen daarvoor zo hun maatre gelen. Ze hebben niet alleen hard getraind, ze verkennen ook de ba nen waar ze spelen. Zo gingen ze gisteren (vrijdag) in Kaatsheuvel oefenen op de banen van De Efte- ling omdat ze daar morgen (zon dag) hun eerste wedstrijd spelen. „Het is heel belangrijk dat je weet wat je te wachten staat", vertelt Marije van Belzen (30), dit.jaar de butante in het eerste team van Goese. „Ik heb vroeger getennist. Daarbij was het niet zo erg dat je af en toe een afzwaaier produceer de. Bij golf kan één misser bepa lend zijn voor winst of verlies. Je moet dus heel goed weten hoe de baan eruit ziet." Goese is het hoogst spelende Zeeuwse vrouwenteam. Het komt uit in de tweede klasse, het op twee na hoogste niveau van Neder land. Tot vorig jaar had het team concurrentie van Domburgsche, maar dat degradeerde naar de der de klasse. Bij de mannen spelen Grevelingenhout (Bruinisse) en Reymerswael (Rilland) het hoogst. Ook deze teams spelen in de twee de klasse. Golf is wereldwijd één van de snelst groeiende sporten. Ook in Nederland. Inmiddels zijn driehon derdduizend mensen lid van de bond. „In Nederland golft twee procent van de bevolking", weet Marije van Belzen. „Dat lijkt veel, maar is het niet. In de VS is dat tien procent." Een golfteam bestaat in Nederland in de regel uit zes spelers of speel sters. Een poule bestaat uit vijf teams, waarbij elke zondag steeds één team gastvrouw is en niet meespeelt. In het zesde weekeinde zijn de playoffs. Liesbeth van den Dool (46) is de kopvrouw en team captain van Goese. In 2008 was ze Zeeuws kampioen, vorig jaar sloeg ze al vroeg tijdens de titelstrijd een hole-in-one en was daarna vol ledig de kluts kwijt. Ze speelt nu drie jaar in het team en weet dat golfen hard werken betekent. Op een competitiedag vertrekt het team voor zeven uur 's morgens, want de wedstrijd begint al om ne gen uur. Eerst zijn er de drie dub bels matchplay, na de lunch wor den de zes singles gespeeld. Pas in de avond keert het team terug naar huis. „Over golf wordt altijd makkelijk gesproken", vindt Henni van Door- "OttTEXHonorvM (V Zeeuwse golfclubs in competitie Golfclub teams plaats De Brugse Vaart 1 Domburgsche Goese 9 w Grevelingenhout 15 Bruinisse Reymerswael 15 Rilland (Bath) Woeste Kop 6 Oostburg 10 Domburg Goes f ii| imo manOicaP Willem Adriaansensj fotóWillem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 38