341 sport Spanje meer dan ooit in de Oude Girohelden zijn te gast in wielercafé Geldrop-speler acht maanden geschorst zaterdag 10 april 2010 VLISSINGEN - De tuchtcommissie van de KNVB heeft Geldrop-aan voerder Toon de Wit een schor sing van acht maanden opgelegd. De Brabander kreeg op 14 maart in de thuiswedstrijd tegen Vlissin- gen rood nadat hij een tackle had ingezet op Raymond Wolff. Die laatste liep hierbij een dubbele beenbreuk op. De wedstrijd uit de eerste klasse C werd vervolgens twintig minuten voor tijd bij een 1-0-voorsprong voor Geldrop gestaakt. De gemoe deren waren zeer verhit geraakt en er onstonden enkele opstootjes. De tuchtcommissie houdt Vlissin- gen verantwoordelijk voor die wanordelijkheden en heeft de club daarom bestraft met een punt in mindering. Vlissingen heeft door de straf nu 28 punten uit zeventien duels en staat vierde. De eerste drie van de ranglijst promoveren rechtstreeks naar de hoofdklasse. Komende donderdag moeten Geldrop en Vlissingen vanaf 20.30 uur de reste rende twintig minuten uitspelen. Zowel Vlissingen als Geldrop-aan- voerder Toon de Wit wenst zich echter niet neer te leggen bij de straf Het bestuur van de Walcher- se eersteklasser gaat de straf aan vechten en zal voor volgende week een verweerschrift indienen bij de KNVB. Ook Toon de Wit gaat in beroep bij de KNVB. De voetballer vindt nog altijd dat zijn sliding geen grove overtreding was. „De actie pakte heel ongeluk kig uit", verklaart hij. Bij slachtoffer Raymond Wolff roe pen de straffen gemengde gevoe lens op. „Ik vind het triest dat Vlis singen een punt in mindering krijgt. Dat is belachelijk, maar ik ben wel blij dat de aanvoerder van Geldrop een zware schorsing krijgt. Ik had gedacht dat ik nooit meer iets van de tuchtcommissie zou horen, maar dit is goed nieuws. Dat betekent dat ik waar schijnlijk eerder op het veld terug ben dan die jongen van Geldrop." Wolff deed destijds na de wed strijd ook aangifte bij de politie. Die procedure loopt op dit mo ment nog. REAL MADRID-BARCELONA In Madrid wordt vanavond de topper gespeeld tussen Real en Barcelona. Heel Spanje houdt de adem in. BARCELONA - Het titanenduel tus sen Real Madrid en FC Barcelona had nog nooit zoveel impact. Wie de wedstrijd van vanavond (22.00 uur) wint, wint de liga, voorspel len voetbalgoeroes. Ook is het de partij tussen de grootmeesters Lio nel Messi en Cristiano Ronaldo. De traditionele en beruchte rivali teit tussen de twee grootste Spaan se steden is vanavond niet alléén inzet van de klassieker. De uitslag bepaalt ook wie de Primera Division gaat aanvoeren. Worden het de 'galacticos' die met veel mil joenen door miljardair Florentino Perez bij elkaar zijn gekocht of gaat het geoliede team van Josep Guardiola met de zege naar huis? Met 77 punten staan de twee ploe gen op een gedeelde eerste plaats. Ver daaronder, 21 punten lager, volgt Valencia. Even zag het er naar uit dat het treffen helemaal niet door zou gaan. De Spaanse spelersbond kon digde een staking aan vanwege de structurele achterstallige betaling van de voetballers. Maar de enor me financiële belangen rondom deze wedstrijd gaven de doorslag. Heel Spanje staat in het teken van de ontmoeting. De media beper ken zich niet tot de nationale gren zen. Vanuit alle hoeken van de we reld zijn (ex-) voetballers en (ex-)trainers erbij gesleept om hun visie te geven op het grote duel. Sommige kranten denken zelfs dat de mening van popster ren en politici er toe doet. Absolute hoofdrolspelers van van avond zijn de kleine Argentijn Lio nel Messi, die de wereld deze week verblufte met zijn vier feno menale goals tegen Arsenal. Daar tegenover Cristiano Ronaldo, de Lionel Messi, held van Barcelona. Portugees die vorige zomer door Perez voor 94 miljoen euro werd aangekocht om Madrid weer uit het dal te trekken. Messi zwijgt en glimlacht, zoals al- foto Manu Fernandez/AP tijd. Ook coach Guardiola wil niet dat zijn spelers zich mengen in de verhitte polemiek. Cristiano wil wel iets zeggen. „De beste? Ik ben de grootste, ten minste in lengte en breedte", grapt hij op de vraag van de journalist wie van de twee de beste voetballer is. De Portu gees wil de druk op de twee top- Real Madrid en Barcelona heersen in de Spaanse competitie. Beide ploegen hebben 77 punten. door onze correspondent Henk van den Boom door Frits Bakker MIDDELBURG - De Gaviapas in de Italiaanse Alpen is vooral berucht geworden in de Ronde van Italië van 1988. lohan van der Velde kwam op 8 juni van dat jaar als eerste boven in korte broek, met korte mouwtjes, maar onder on menselijke omstandigheden. Bevangen door de kou begon hij aan de afdaling, waarin de Braban der de controle over de pedalen kwijtraakte en na een helse rit he lemaal als laatste aan de fmish kwam. Over die ontberingen op de Gavia komt hij zijn verhaal doen in het wielercafé dat de PZC vrijdaga vond 23 april organiseert in de Voetbal Experience in Middelburg. En natuurlijk gaat het ook over de Tour de France van 1980, waarin hij als debutant en meesterknecht Joop Zoetemelk in een heldenrol aan de eindoverwinning hielp. Zijn aanleg als klimmer was on miskenbaar. Daarom werd hij na zijn debuut in de Tour met een veertiende plaats en zijn overwin ning in de Dauphiné Liberé grote toekomst als ronderenner voor speld. Als tijdrijder schoot hij even wel tekort. Toen Van der Velde in Italiaanse dienst reed tussen 1984 en 1988 stortte hij zich zelfs in mas Johan van der Velde sasprints. Drie keer won hij de puntentrui in de Giro. Jeroen Blijlevens, ook te gast in het wielercafé, bewaart veel mooie herinneringen aan de Giro van 1999, na de periode waarin de TVM-ploeg door dopingperikelen in de Tour buitenspel werd gezet. De sprinter koos voor een ander avontuur en vertrok naar Polti. Jeroen Blijlevens Voor deze Italiaanse ploeg won hij twee ritten in de Giro en droeg hij enkele dagen de roze leiderstrui. Egon van Kessel uit Kerkdriel kreeg naam en faam als opleider van jonge talenten. Met zijn bezie lende aanpak stond hij als jonge- rencoach aan de wieg van de door braak van Robert Gesink, Sebasti an Langeveld en Martijn Maas kant. Na het overlijden van Gerrie Knetemann werd hij ook bonds coach van de profs. I-Iet gedwongen vertrek bij de KN- WU, eind 2008, kwam als een don derslag. Inmiddels is de Brabander weer volop actief in het peloton. Hij is ploegleider bij de vrouwen- ploeg van Cervelo onder het alge meen management van Joop Al- berda. Met die gasten uit het wielermi- lieu zet de PZC op 23 april een fo rum op over de komende Ronde van Italië. De Middelburgse burge meester Koos Schouwenaar en wethouder Albert de Vries gaan die avond dieper in op de etappe van maandag 10 mei met de start in Amsterdam en de finish in de binnenstad van Middelburg. De bijeenkomst in de Voetbal Ex perience begint om 19.30 uur. De toegang is gratis, de plaatsen be perkt. Aanmelden kan via wielercafe@pzc.nl Middelburg WIELERCAFÉ 23 april 2010 ZEP .Middelburg café de 3e helft 19.30 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 36