onder de Lange Jan Vakantieplannen? 'Hou het ROC in Terneuzen overeind' Hotel krijgt na inbraak nachtportier en camera zeeland 129 Projecten nodig als opmaat naar verzilting meer Maak dan gebruik van de vakantieservice! U kunt uw krant bijvoorbeeld bij iemand anders (aten bezorgen. Wij ontvangen uw aanvraag graag uiterlijk 2 weken voor uw vakantie. door Frank van Cooïen terneuzen - Het in stand houden van goede onderwijsvoorzienin gen in Zeeuws-Vlaanderen heeft 'topprioriteit' bij Terneuzen, Hulst en Sluis. De drie gemeenten stu ren een brief van deze strekking naar de demissionair staatssecreta ris van onderwijs. Deze brief is mede geschreven als reactie op het advies van de Task- force Zeeland om het ROC Wester- schelde in Terneuzen en het ROC Zeeland (Goes, Middelburg en Vlis- singen) te laten fuseren om de da ling van het aantal leerlingen in de komende jaren op te vangen. „Er moet een volwaardig ROC blijven. Vanwege de goede contacten met het bedrijfsleven is dat van essen tieel belang", zegt de Terneuzense wethouder Cees Liefting. Geef het Zeeuwse beroeps- en ho ger onderwijs zestien miljoen eu ro, is het advies van de Taskforce. In ruil voor die miljoenen moeten de scholen beter samenwerken. Een onderwijsautoriteit moet kno pen door gaan hakken. Wethou der Liefting is daar niet tegen, mits die niet uit bestuurlijk Zeeland komt. „Als op Zeeuwse schaal af wegingen worden gemaakt, is Zeeuws-Vlaanderen zoals zo vaak het kind van de rekening." internaat in Oudenbosch. Juliënne ging na de lagere school eerst nog een tijd naar de school van de da mes De Cleijn Brem aan de Span jaardstraat. Daarna vertrok ze naar een katholieke kostschool het Bel gische Wachtebeeke, in de streek van waar haar moeder vandaan kwam. „Elk weekend reisde ik naar huis. Op zaterdagmorgen eerst met de bus naar Terneuzen. Daar stapte ik op de boot naar Dit is wat er overbleef van het gebouw van Denevers. Rechtsonder ligt de klok van de ingestorte Lange Jan, linksboven de toren van de Gasthuiskerk. middelburg - Rijkswaterstaat zou nu al mee moeten werken aan voorbeeldprojecten die vooruitlo pen op de toekomstige verzilting van het Volkerak-Zoommeer. Het besluit daarover valt waarschijnlijk pas over enkele jaren. Negentien organisaties, die de voorgenomen verzilting steunen, vrezen dat het maatschappelijke draagvlak afbrokkelt als het alle maal lang gaat duren. Met voor beeldprojecten kan het idee le vend worden gehouden, bijvoor beeld door afstromend kwelwater van de Brabantse Wal in te zetten in de Reigersbergpolder bij Ril land. foto collectie familie Denevers Hoedekenskerke. Vader haalde mij dan op met de auto. En op zondag bracht hij mij weer terug. Ik was echt niet de enige uit Nederland die op die Belgische kostschool zat. Er gingen veel Nederlandse meisjes naar toe." Na het uitbreken van de oorlog, op vrijdag 10 mei 1940, kon Juliënne niet naar huis. Pas in de zomer keerde ze terug in Middel burg. „Ik had natuurlijk de berich ten over het bombardement en de brand al gehoord, maar toen ik het met eigen ogen zag... de puinho pen, ik schrok er van." De verwoesting van het bedrijfsge bouw aan het Koorkerkhof in 1940 was niet het einde van de fir ma. De productie werd voortgezet in een pakhuis in de Kuiperspoort. Vanaf 1963 gebeurde dat in de Sint Barbaragang, in nieuwe ruimten achter de nieuwe slijterij (uit 1958) aan de Lange Delft 84. De firma Denevers bleef tot 1988 drank pro duceren en verkopen.- sint-maartensdijk - Hotel-restau rant 't Raedthuys in Sint-Maartens dijk, dat begin deze maand zijn deuren opende, is zwaar gedu peerd door een inbraak in de nacht van donderdag op vrijdag. De schade bedraagt ongeveer vijf tienduizend euro. „Ook de emotionele schade is erg groot", zegt Elisabeth Beuker. „We hebben allemaal zo hard ons best gedaan voor deze zaak en dan ge beurt zoiets na een paar weken. Bovendien is het een enorme in breuk op je privacy." Er is keuken- apparatuur gestolen, maar worden ook onder meer een laptop en een televisie vermist. Verder namen de inbrekers geld mee uit de kassa. Aan het historische pand - de hore cazaak zit in het voormalige ge meentehuis - is ook schade toege bracht. Met name de monumenta le deuren zijn beschadigd. Om nieuwe inbraken te voorko men, hebben de eigenaren beslo ten om zowel in het pand als aan de buitenzijde camera's te plaat sen. Er komt bovendien een vaste nachtportier. Het restaurant kon gisteren, ondanks de gestolen keu- kenapparatuur, wel gewoon open. NIEUW' Nieuwe Rijksweg 41 te 's Heer Hendrikskinderen In fis buurtschap WisSekerke, op enkele kilo meters afstand van Goes, biéden: wij deze sfeervolle -.j vrijstaande Woning te koop aan Het object is uitermate goed onderhouden,instap- ktear, en worzien van eén ruimè siaapkamer en bad kamer op de begane grond. Vraagprijs: 259.000,- k.k. zaterdag 10 april 2010 w

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 31