zeeland 127 uit in Vrouwenpolder Eerste werk voor Kunst in Wijken Cafetaria vormt geen reden voor planschade Langere openingstijd De Fonteyne Jagen zaterdag 10 april 2010 W MIDDELBURG - De bouw van een ca fetaria op de hoek van de Roozen- burglaan en de Meanderlaan in Middelburg is voor de gemeente geen reden om planschade uit te keren aan het naastgelegen autobe drijf De eigenaar van het autobedrijf had in 2003 de claim ingediend. Door de cafetaria is de showroom niet meer zichtbaar, is sprake van stankoverlast en is het onmogelijk een bedrijfswoning boven de gara ge in te richten, luidden de argu menten voor de claim. Deze argu menten zijn volgens het college, na ingewonnen advies, echter geen grond voor toekennen van een schadevergoeding. tiger." De bestaande waterpoel is vergroot en er is een heuvel aange legd waar vuur gemaakt kan wor den. Jonge wilgen, in een cirkel aangeplant, moeten in de loop van de tijd een wilgentipi vormen. En thousiast vertelt ze: „Je voelt nu al de energie die er zit. Moet je je voorstellen, straks hang ik er klei ne lichtjes in en dan zit je midden in de natuur in een magische om geving." Aan de voeten van de wil gen zijn ligusters geplant, die extra beschutting moeten bieden. Tipibouwer Gerrit, het is inder daad zijn beroep, zet het immense ding alleen op. Hij werkt in het he le land voor het Nijmeegse bedrijf Bos Juweel. Het opzetten van een grote tipi lijkt een gigantische klus, maar het is een kwestie van handigheid en weten hoe de con structie in elkaar zit. Verbluffend van eenvoud, maar wel stormvast foto Ruben Oreel en waterdicht. Gerrit: „Je legt twee palen op de grond en de derde leg je ertegenaan in een hoek van 45 graden. Die verbindt je met elkaar met een touw en zet ze dan om hoog. Vervolgens zet je de de ande re palen ertegen aan. Het touw van de eerste drie palen is zo lang dat ik er, als alle palen staan, mee rond de houtconstructie loop. Op die manier krijg je het rond de bo venkanten van de palen." Vervol gens gaat de paal met het zeil te gen de rest aan en het zeil (polyes ter katoen) kan dan rondom ge trokken worden. De tipi's zijn wel voorzien van elektriciteit, een keu kenblokje, bedden en een eettafel met stoelen. Er zijn dus blijkbaar toch grenzen aan wat een wester ling aan eenvoud wil verdragen. Hoewel Jacqueline vertelt dat som mige kampeerders de bedden op klappen en gewoon op de grond gaan liggen. Als de bovenflap van het zeil openstaat kun je vanuit je slaapplaats de sterren zien. Boven dien werkt die opening ook als een schoorsteen. In het midden van de tent ligt een cirkel van ste nen, waarbinnen een vuurtje ge stookt kan worden. Voor Jacqueline is dit de verwezenlijking van een droom en het begin van iets nieuws. „Ik heb de laatste drie jaar, na mijn scheiding, zo veel vrijheid en zo veel energie. Die kan ik nu hier kwijt. Ik merk nu dat dit is waar ik al jaren naar op zoek was." De Vrouwenpolderse heeft dus haar weg gevonden en wil die met alle energie en fantasie verder be wandelen. „Ik ben in opleiding bij een Sjamaan want ik wil in de toe komst verschillende activiteiten or ganiseren. Een vollemaansviering bijvoorbeeld. Ik wil hier ook een medicijnwiel realiseren. Dat is een krachtpplaats waar je energie kunt opdoen. Een beetje vergelijkbaar met een kerk." Haar blauwe ogen stralen als ze vertelt over haar pas sie. Die overigens met de nieuwe liefde in haar leven, een Indiaanse vriend, compleet is geworden. Ze ziet er naar uit dat hij zich bij haar voegt zodat ze samen het tipidorp verder kunnen vormgeven. Een Indiaanse droom lijkt uitgeko men aan de voet van een Vrou wenpolderse dijk. VLISSINGEN - In verband met het zevenentwintigste Lions Lente feest, vanavond vanaf 20.30 uur in het Arsenaaltheater in Vlissingen, zijn de openingstijden van parkeer garage De Fonteyne gewijzigd. Het is vandaag mogelijk de parkeergara ge in te rijden tot 24.00 uur. Ver der is het de gehele nacht mogelijk om de parkeergarage uit te rijden. Kanaalstraat 65 Oost-Souburg Tel. 0118 471777 www.avainbouw.nl Wethouder Ed de Graag (midden) onthult in de wijk Zuid een huizenblok op schaal, dat de huizen ernaast weerspiegelt. foto Lex de Meester door Theo Giele MIDDELBURG - De pas aangetreden wethouder Ed de Graaf mocht, zo als hij het zelf zei, oogsten wat zijn voorganger Frank Streng had ge zaaid. Gistermiddag onthulde hij, gezeten in een bootje, het kunst werk Straat in de watergang langs de Stadhouderslaan. Het exact nagemaakte miniatuur van de huizenrij aan de straat is het eerste van zes kunstwerken die in de Middelburgse wijken worden geplaatst. De Graaf kreeg bij de onthulling hulp van Loren zo Benedetti, directeur van de Stichting Beeldende Kunst Middel burg (SBKM). Het werk van kunstenaar Edwin Zwakman - voor de gelegenheid gehuld in surfpak - werd gekozen door de bewoners van de wijk Zuid. Later deze maand volgen nog kunstwerken in Nieuw Mid delburg en de Veersepoort. Ook Mortiere, Klarenbeek en Sint Lau rens krijgen nog een werk in het kader van het project Kunst in de Wijken dat SBKM uitvoert in op dracht van de gemeente. Wethouder De Graaf noemde de drijvende miniatuur een 'icoon voor de wijk, haar beeldwaarde ontlenend aan het karakter van de wijk zelf. Benedetti schuwde zelfs een verge lijking met het schilderij 'Gezicht op Delft' van Vermeer niet. Ver meer legde de identiteit van Hol land in zijn tijd vast. Datzelfde heeft Zwakman gedaan met zijn dobberend rijtje doorzonwonin gen. „Dit werk portretteert onze ei gen tijd en laat onze tijd naar de toekomst overgaan." Vrijdag 16 én zaterdag 17 april Kom kijken onder het genot van een hapje en èen drankje! Luxaflex presentatie! Vrijdag van 13.00 tot 15.0Q uur Minderhoud Wonert Zuidstraat 116 Westkapeile 0118-571212 wyrvvrrr/'icierha-jG-vvorienrl Kijk op de website voor onze aanbiedingen!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 29