meningen 117 Krant kleurt twee keer 'Giro-roze' Was het maar een computerspel Nieuwe oplossing van quizwoordzoeker Cor de Jonge Even Edith Giro d'Italia <vSi Postvak In Debat over krimp in het onderwijs zaterdag 10 april 2010 De lezersredacteur ïs bereikbaar per post op het adres van de Centrale Redactie van de PZC, Park Veldzigt35, Postbus 91 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118-434005 E-mail: Lezersredacteur@pzc.nl Het forum waarop lezers zich kunnen uiten over actuele zaken is bereikbaar Via internet; www.pzc.nl Een computerspel was het niet, wel de harde realiteit. Die gedachte kreeg ik deze week bij twee gebeurtenis sen, beide van geheel andere orde. Het eerste spel speelde zich afin Bagdad, het tweede in Den Haag. 'Good Shooting' klonk uit een van de twee Apache helikopters, die boven een wijk in Bagdad cirkel den en van waaruit net het vuur was geopend op een groep, naar la ter bleek, onschuldige burgers. In de stofwolken die veroorzaakt wa ren door een spervuur aan kogels zag je vallende mannen en kinde ren. Het konden net zo goed pop pen zijn. 'Thank you', klonk uit de andere Apache. Deze horrorscène is in 2007 gebeurd, maar pas deze week met beelden naar buiten gebracht via de website Wikileaks. Dichterbij huis vertelde een mede werkster van de politie Haaglan den vol trots dat de politie een spelletje had doorgehad. Een jon gen was nog steeds hopeloos ver liefd op zijn ex-vriendin. Hij wilde haar met stoer optreden voor zich terugwinnen. Zijn vriend werd deelgenoot in het complot. Met witte bivakmuts op overviel de medeplichtige haar in de straten van Den Haag. 'Geef me jouw tas en portemonnee', sis te hij. Een tas had ze niet, maar wel een portemonnee en die gaf ze snel. Plotseling dook haar ex-vriend op, overrompelde zijn handlanger, die na een schermutse ling wist te ontkomen. Hij achterhaalde zijn vriend en kwam later 'uitgeput maar vol trots bij haar terug met haar porte monnee'. Zij was wel blij, maar wilde toch aangifte doen. Samen gingen naar de politie. Deze week kwam de politie erach ter dat de jongen dé beroving in scène had gezet. Uit het zicht van het meisje, maar in het zicht van camera's in de binnenstad van Den Haag liepen de twee jongens gezellig babbelend naast elkaar. Het draaide allemaal om de gunst van het meisje. Dat was ook onher stelbaar voorbij, het spel teneinde. door Edith Ramakers De krant komt met een peloton aan activitei ten rond de Ronde van Italië naar buiten. Dat meldt chef van de sportredac tie Jan Dagevos: „We pakken uit rond de Giro d'Italia als in Middel burg de finish van de derde etap pe is." Er verschijnen bijlagen op roze papier, er worden wielercafés georganiseerd en er zijn online-ac- tiviteiten. De eerste bijlage maandag 3 mei staat in het teken van de Italiaan se week, die in Middelburg wordt gehouden. Daarnaast wordt aan dacht besteed aan de toertocht. Wielerliefliebbers kunnen zater dag 8 mei met de fiets een groot gedeelte van het Giro-parkoers rij den. Deze extra editie verschijnt op roze papier, geheel in de stijl van de Italiaanse sportkrant La Gazetta dello Sport, de organisa tor van de Giro. Twee verslaggevers van de sportre dactie, Frits Bakker en Jan Dage vos, reisden af naar Italië ter voor bereiding op de Nederlandse in breng in de Giro. Zij spraken met renners, verslaggevers en organisa toren van de Giro. De twee maak ten een reportage van een wieier- museum, ze interviewden de chef van de wielerredactie van La Ga zetta dello Sport en maakten van de gelegenheid gebruik om favo rieten voor de roze trui te bevra gen. Vrijdag 7 mei worden deze ar tikelen in een bijlage gepubli ceerd. Maandag 10 mei verschijnt de PZC voor de tweede keer in Gi ro-roze. Middelburg maakt zich op voor de finish van de derde etappe. Een dag later zal er uitge breid verslag worden gedaan van de gebeurtenissen in Zeeland. Ook op internet worden de moge lijkheden uitgebuit. In samenwer king met de provincie, die 20to tot Zeeuws Jaar van de Fiets heeft uitgeroepen, is de website www.zeeuwsjaarvandefiets.nl geo pend. De redacteuren Frits Bak ker en René Schrier houden een weblog bij: www.pzc.nl/blog/tourdezelande Daarnaast organiseert de krant een aantal wielercafés. Vrijdag 23 april is de aftrap met speciale gas ten Johan van der Velde en leroen Blijlevens. Het wielercafé wordt in de Voetbal Experience, het nationale voetbalmuseum, in Middelburg gehouden en begint om 19.30 uur. Aanmelden via wielercafe@pzc.nl pagina 34: oude Girohelden WIELERCAFE 23 april 2010 ZEP Middelburg café de 3e helft 19.30 uur Middelburg Puzzelen uit de krant is een populaire bezig heid. Als er iets niet klopt aan een puzzel, wordt er direct aan de bel getrokken. Niet één keer, maar veel vaker. Afgelopen week ging het mis met de oplossing van de quizwoordzoeker. Een mevrouw uit Middelburg was de eerste die belde en vroeg of toch nog de goe de antwoorden geplaatst konden worden. Ook al was het even later. Bij deze dan. De fout lag bij onze puzzelleverancier, die per abuis de oplossingen van een andere zaterdag verstuurde. Dat betekent dat de oplossingen van de quizwoord zoeker van zaterdag 27 maart nog een plekje verdie nen in de krant. De juiste versie staat hieronder: 1. Avifauna 2. barracuda 3. Blijdorp 4. domestice ren 5. egel 6. Egypte 7. geit 8. giraf 9. haantjepik 10. ijskonijn 11. inktvis 12. jan-van-gent 13. Japan 14. kibbeling 15. kolibrie r6. loodsmannetje 17. mam moet 18. olifant 19. ornithologie 20. potvis 2t. reu- zenpanda 22. schildpad 23. spinnen 24. sprot 25. to nijn 26. witte duif 27. wolvin 28. wrattenzwijn 29. zeewolf 30. zwarte panter. Wilt u meepraten over krimp en onderwijs, kom dan naar het Ron de Tafelgesprek van de PZC 15 april in het Ledeltheater Oostburg, 19.00 uur. Het is een initiatief van Nieuwsportaal Zeeland, waarin de PZC, de Zeeuwse Bibliotheek en Omroep Zeeland samenwerken. Genodigden: burgemeester J. Sala, gedeputeerde G. van Heukelom, ex-studenten M. Harte en C. Ver- couteren, B. de Reu (RPCZ), L. Franken (Scoop), de directie van 't Zwincollege en ROC Westerschel- de en public affairs van Dow Che- mical. Opgeven via: debat@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 17