economie 113 Winkeltijden zorgen voor onrust Pot voor sloopregeling bijna leeg Eén stekker voor elektrisch rijden SLU1TINGSWET Brabantse gemeenten zijn gehannes rond zondagsopenstelling beu Vrachtmonster Antonov n n® Minister wil vlees op het bord waar minder antibiotica in zit Wehkamp mag geen fietsen van Batavus verkopen MALTA zaterdag 10 april 2010 EINDHOVEN - Ruim twintig Bra bantse gemeenten zijn het gehan nes beu met de zondagsopenstel ling van winkels. Ze gaan gezamen lijk onderzoeken of delen van de Winkeltijdenwet in strijd zijn met Europese regelgeving. Daarnaast is afgesproken om op nieuw een brandbrief over dit on derwerp te sturen naar demissio nair minister Maria van der Hoe ven (Economische Zaken). Ge meentebesturen van bijvoorbeeld Waalre, Eindhoven, Veldhoven en Geldrop-Mierlo hebben grote moeite met het toepassen van de huidige wet. „De overheid dwingt ons om een keuze te maken tus sen ondernemers en daarmee dus te discrimineren. Dat kan gewoon niet", vindt burgemeester Driek van de Vondervoort van Bergeijk. Veel gemeenten geven supermark ten toestemming om op zondag vanaf 16.00 uur open te gaan. Die toestemming geven ze op basis van een bepaling in de wet over avondwinkels. Maar in diezelfde wet staat dat de gemeente maxi maal een avondwinkel per 15.000 inwoners mag hebben. In de prak tijk betekent dit dat de eerste su permarktondernemers die toe stemming vragen, de vergunning krijgen. Anderen vallen buiten de boot en moeten toezien hoe hun klanten op zondag boodschappen doen bij de concurrent. De Deurnese wethouder Henk Kerkers vindt de zondagsopenstel ling 'vreemd geregeld'. „Maar als ik op zondag langs een van de geo pende supermarkten rijd, consta teer ik wel dat het er ongelooflijk druk is. Er is behoefte aan, dus werk je er als gemeente aan mee." Wethouder Harry Teeven van Waalre vindt ook dat de wet moet worden aangepast. „Maar als dat niet lukt of te lang duurt, moet je andere wegen bewandelen." Hij meent dat de Winkeltijdenwet in strijd is met het Europese Verdrag en het Verdrag van Lissabon. „De regeling belemmert in zekere zin het vrije verkeer van mensen, goe deren, diensten en kapitaal zoals dat in Europese verdragen is vast gelegd." HAMBURG - 's Werelds grootste vrachtvliegtuig, de Antonov laaddeur opengesperd om geladen te worden.Transportbedrijf toren, is 85 meter lang, 18 meter hoog en heeft een spanwijd- AN 225, heeft op het vliegveld van het Duitse Hamburg de Panalpina vliegt met het toestel naar China. Het heeft zes mo- te van 88 meter en 40 centimeter. foto Marcus Brandt/EPA DEN HAAG - De pot voor de auto sloopregeling is naar verwachting binnen vier weken leeg. Inmiddels hebben 78.000 automobilisten een andere wagen gekocht met hulp van de slooppremie. Volgens Bo- vag is er nog geld voor ongeveer 7000 auto's. Dan is de beschikbare 81 miljoen euro uitgegeven. Het mi nisterie van Vrom stak 65 miljoen euro in de pot, de autobranche de rest. Binnenkort maakt Vrom de sluitingsdatum bekend. De garage bedrijven hebben dan nog enkele dagen om de laatste premies aan te vragen. Afhankelijk van de leeftijd bedraagt de premie 750 of 1000 eu ro voor benzineauto's en 1000 eu ro voor diesels. De regeling wordt niet verlengd, al dus een zegsman van Bovag. „De kans daarop is nihil nu de over heid miljarden moet bezuinigen." De autobranche is erg tevreden over het effect van de premie. „Vo rig jaar lag de hele tweedehands- markt op zijn gat, die is echt weer in beweging gekomen. Meteen na de invoering op 29 mei stegen de verkoopaantallen en de prijzen van occasions." Ook werden veel meer nieuwe auto's gekocht dan verwacht. DEN HAAG - Partijen die bezig zijn met de ontwikkeling van het elek trisch rijden, hebben gezamenlijk één stekker gekozen, die ze in Ne derland gaan gebruiken. Het .gaat om de zogeheten Mennekes-stek- ker. Dat is een Duitse stekker die ook in België en Denemarken wordt gebruikt. Dat maakten de ministeries van Economische Zaken en Verkeer en Waterstaat, die meehelpen aan de ontwikkeling van elektrisch rij den, gisteren bekend. De keuze voor de Mennekes-stek- ker door de marktpartijen Eneco, Essent, Nuon, Enexis, Stichting E-laad, Better Place, 365 Energy Group, Mistergreen en Uneto VNI was unaniem. De standaardisatie van de infrastructuur van het opla den is volgens de partijen belang rijk om van rijden op elektriciteit een succes te maken. DEN HAAG - Demissionair minister Gerda Verburg van Landbouw wil het gebruik van antibiotica in de intensieve veeteelt aanpakken. Vol gend jaar moet het gebruik met 20 procent zijn afgenomen, over drie jaar moet het zijn gehalveerd. Dat zei Verburg gisteren na afloop van de wekelijkse ministerraad. De resistentie tegen antibiotica neemt wereldwijd toe, zowel in de gezondheidszorg bij mensen als bij dieren. „Dat is zorgelijk en daar moet wat aan gebeuren", aldus Verburg. Een commissie moet voor 1 september met concrete voorstellen komen. Volgens des kundigen schrijft 5 procent van al le Nederlandse dierenartspraktij ken in totaal 80 procent van de an tibiotica voor. De minister vindt dat „buitengewoon opmerkelijk" en gaat daar volgende week over praten met de beroepsvereniging. HEERENVEEN - Postorderbedrijf Wehkamp mag geen Batavusfiet- sen verkopen, maar doet dat sinds Pasen toch. Batavus heeft het be drijf nu gesommeerd daar onmid dellijk mee te stoppen. Dat liet di recteur Rob Beset van Batavus vrij dag weten. Batavus hanteert sinds een paar jaar een selectief distributiebeleid, waarbij de dealers worden opge leid en getraind. „Om de veilig heid en kwaliteit te garanderen", aldus Beset. Rond Pasen hoorde Batavus van de erkende dealers dat Wehkamp de fietsen verkoopt. Wehkamp heeft die verkregen via een groot handel in Roermond, die ze weer kocht bij een erkende dealer in Rotterdam. Die laatste is per direct geen Batavusverkooppunt meer. De groothandel is ook gesom meerd te stoppen met de handel. A O MALTA COZO - COMINO App. Glover* Vertrek in mei 8 dagen, logies 11 dagen vanaf 339 Htl. San Pawl*** Vertrek in mei 8 dagen, logies/ontbijt 11 dagen vanaf 349 Al vanaf Htl. Sunflower* Vertrek in mei 8 dagen, logies/ontbijt A'vanaf 11 dagen vanaf 399 Genoemde prijzen zijn vanafprijzen p:p. o.b.v, 2 pers, Incl, vlucht iri de U- klasse.luchthavenbelasting en brandstoftoeslagen; excl. andere toeslagen, Ga voor meer informatie naar uw Arke winkel of naar Arke.nl. Vraag naar de voorwaarden. Op Op,Prijswijzigingen, zet-.en drukfouten voorbehouden: Htl. Dolmen Resort* Vertrek in mei 8 dagen, halfpension 11 dagen vanaf 549 RECREATIEAPPARTEM ENTEN EN NIEUWE BOUWKAVELS KREEK&DUIN Infodag zaterdag 10 april van 11-14 uur. Grindweg.2 Nieuw: 3 kavels voor permanente bewoning!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 13