ALT IJ D DE VR O LIJKHE I D OP 3 spectrum zin in had, was dat ieder weekeinde met dezelfde coverband dezelfde covers zin gen. „Als zangeres wil je telkens iets nieuws doen, verrassen. De muziek moet je echt aan het hart gaan, je moet het avond aan avond zingen. Dan liever een bijbaantje erbij." Allerlei bijbaantjes, in het begin. Maar ze kwam in steeds meer bandjes, zong funk en soul, close harmony, jazz, Andrew Sis ters. Deed backups, bij mensen als Marco Borsato, bij het Kinderen voor Kinderen Songfestival en kreeg een kijkje in de keu ken van de commercie. En ze ging meer lesgeven. Twee uur werden er twintig. Heel trots was ze toen ze haar laatste bij baantje kon opzeggen. En ja, erkent ze, dan wil je uiteindelijk ook wel doorbre ken. Eerst was ze nog niet zo gericht ge weest op een solocarrière. Ze voelde zich veilig in groepjes, iets heel anders dan al leen de kar moeten trekken. Ze ging als zangeres alleen optreden, met gitarist. Ervaring opdoen. Via via werd ze gevraagd om Back It Up te komen inzin gen. „Ik vond het leuk dat ik zo'n tof liedje mocht inzingen. En ze vonden mijn sound heel tof. Ik was al apetrots. Toen zeiden ze: 'Dit zouden we ook zó kunnen uitbren gen'." Het nummer werd een grote hit. Een album in dezelfde stijl bouwde het succes verder uit. Nu is er een clubtour en Caro Emerald gaat internationaal. Eén jaar en alles is anders. „Als ik met vriendinnen zit te praten, merk ik: mijn hele oude le ven is er niet meer." Ze telt af op haar vin gers: 1, ze is verhuisd. 2, ze is gaan samen wonen met haar vriend Rik. En 3, ze heeft een carrière. „Het is raar, als je op alle ge- Caro Emerald Geboren op 26 april 1981 in Am sterdam als Caroline Esmeralda van der Leeuw 2005: afgestudeerd aan het Con servatorium Amsterdam, jazz en zang. Zingt onder meer in closeharmo- nygroep Les Elles en in de Philhar monic Funk Foundation. Geeft les aan de zangschool van Babette Labeij. 2009: Single Back it up kwam uit op label Grandmono Recórds. 2010: Album Deleted Scenes From The Cuttingroom Floor uitgebracht in Nederland, Frankrijk, Scandina vië. In april 2010 bekroond met een platina plaat www.caroemerald.com bieden mazzel hebt. Ik ben gelukkig in spel en liefde. Zolang dat duurt ga ik ervan genieten." Ze vindt ook dat ze ervan móet genieten. „Omdat het zo bijzonder is. Het is niet ie dereen gegeven. Dan moet degene die het krijgt het wel waarderen." De enige kink in de kabel in een jaar op rolletjes was die gebroken ruggenwervel. Ze was een week eindje weg met haar vriend, om te vieren dat ze één jaar samen waren. Iets leuks doen. Paardrijden, zij, die helemaal niet zo sportief is. „Maar soms is het bevrijdend iets te doen wat je niet durft. Dit dus." Maar de paarden in de bak sloegen op hol en ze viel. „Echt iets pechvogeligs." Zes we ken moest ze een korset aan, nu mag ze af bouwen. Het gips heeft het hele promotie circuit gezien zo blijkt uit de handtekenin gen: 'Liefs van Gerard loling', 'Beterschap van Jan Smit'. Lacht: „Daar is mijn vriend niet echt blij mee." Als ze de dag na de val van het paard voor een uitverkocht Paradiso had moeten staan, zou ze wel hebben gehuild. Maar ze telt haar zegeningen. In het ziekenhuis: wat fijn dat ik niet verlamd ben. Bij de fy siotherapeut: wat fijn dat ik weer een beet je kan buigen zonder helse pijn. Bij de Gouden-Harpenuitreiking: wat fijn dat ik nu een styliste heb die me helpt mijn schoenen aan te trekken. Op Twitter: 'Kor set halve dag af, godzijdank weer LEUKE kleren aan'. Ze heeft nu een 'legertje' mensen om haar heen om haar te helpen. Dat scheelt. Maar ze zoekt ook altijd de vrolijkheid op, zegt ze. „Ik voel me een zondagskind. Zonder deze carrière had ik me ook een zondags kind gevoeld. Het is maar waarmee jé het vergelijkt. Zonder zemelig te willen klin ken: in Nederland zijn we allemaal zon dagskinderen. Ik kan slapenetendrinken- feestenmuziekmaken. Dat heb ik oneindig in mijn leven, dat mag ik nemen wanneer ik wil, er zit geen stop op. Nou ja, als de kroeg dichtgaat." reageren? spectrum@wegener.nl Optredens in Zeeland Caro Emerald treedt de komende tijd enkele keren op in Zeeland. Tijdens Klomppop in Ovezande is ze op Hemelvaartsdag, donderdag 13 mei, de bekendste act. Ook is Caro Emerald één van de acts tijdens de vijfde editie van Concert at Sea op de Brouwers- dam. - Dat popfestival vindt plaats op vrij dag 25 en zaterdag 26 juni. Caro Emerald treedt zaterdag 26 juni op. www.klomppop.nl - www.concertatsea.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 135