binnenland 17 Eis drie jaar voor fatale klap «webwn^h wees klaar voor het onverwachte! Scholieren geven hun school een dikke zeven Moedernacht Euthanasiewet leidt niet tot meer verzoeken Twee WK-wedstrijden Nederland in 3D Moslima eist 11.000 euro van speeltuin Biocentrale stilgelegd omdat subsidie op is www.pzc.nl/webwinkel vrijdag 9 april 2010 AMSTERDAM - Nederlandse scholie ren geven hun scholen gemiddeld een 7,2 als rapportcijfer. Met name leerlingen van vwo-scholen zijn te vreden, zij geven hun school ge middeld een 7,8. Over hun docen ten, de invulling van de lesuren, de klachtenafhandeling en de in spraakmogelijkheden op hun school zijn de Nederlandse leerlin gen over het algemeen positief Dat blijkt uit een landelijk tevre- denheidsonderzoek van scholieren organisatie Laks en onderzoeksbu reau ResearchNed onder bijna 60.000 leerlingen van 132 scholen, waaronder scholen in Goes en Ter- neuzen. Minder positief zijn de scholieren over voorzieningen als studieplekken op school. Ook de hygiëne, vooral van de toiletten, krijgt een onvoldoende. Bijna een derde van de leerlingen vindt de toiletten op school smerig. Uit het rapport, dat gisteren werd overhandigd aan demissionair staatssecretaris van Onderwijs Mar- ja van Bijsterveldt, blijkt dat Neder landse leerlingen tevreden zijn over de inhoud van de leerstof en de sfeer en veiligheid op school. Over het nut van de lessen wordt wel getwijfeld door de leerlingen. DEN HAAG - Kamerleden Kathleen Ferrier (CDA), Fatma Koser Kaya (D66) en Kamervoorzitter Gerdi Verbeet (PvdA) (vlnr) nuttigden gisteren samen met verschillende andere Kamerleden een ontbijt op roze bedden op het Plein in Den Haag. Het ontbijt dient als aftrap van de internationale campag ne Moedernacht in Nederland. Deze campagne staat stil bij het aantal vrou wen dat wereldwijd sterft tijdens de zwangerschap of bevalling, wegens een beperkte seksuele voorlichting. foto Ed Oudenaarden/ANP UTRECHT - Het aantal verzoeken om euthanasie is niet toegenomen sinds de invoering van de euthana siewet in 2001. Dat schrijven on derzoekers van het onderzoeksin stituut voor de gezondheidszorg Nivel in een gisteren verschenen artikel in het vakblad British Jour nal of General Practice. Uit cijfers van Nivel blijkt dat de euthanasiewet er wel toe heeft ge leid dat er meer en beter over euthanasie wordt gecommuni ceerd. „En dat komt de kwaliteit ten goede. Zodat bijvoorbeeld de juiste middelen worden gebruikt in de juiste dosering", aldus de on derzoekers. AMSTERDAM - Voor de rechtbank in Amsterdam heeft het Openbaar Ministerie gisteren drie jaar gevan genisstraf geëist tegen een 38-jari- ge taxichauffeur. Die zou op 5 juli vorig jaar een klap hebben gege ven aan de 44-jarige Rob Sitek, op het Leidseplein in Amsterdam. „Een snoeiharde vuistslag", aldus het OM, die leidde tot de dood van Sitek. Sitek en de taxichauffeur kregen tij dens de bewuste nacht ruzie over de ritprijs. De chauffeur zou heb ben gespuugd naar Sitek, die daar op een klap met vlakke hand uit deelde. Daarop volgde de vuistslag van de taxichauffeur, een geoefend kickbokser. Volgens de verdachte zelf zou hij hebben geslagen om zichzelf te verdedigen. Dit wees het OM van de hand. De verdach te was uit op een confrontatie; hij had ook kunnen weglopen, aldus de officier van justitie. Het door de taxichauffeur toege paste geweld stond niet in verhou ding met de klap die Sitek zou heb ben gegeven. De klap van de ver dachte veroorzaakte gescheurde halsslagaders bij het slachtoffer. De taxichauffeur stond tevens te recht voor bedreiging en mishan deling van drie meisjes die hij in november 2007 vervoerde. Ook toen ontstond onenigheid over de ritprijs, dat leidde tot geweld, zij het veel minder hevig dan in het geval met Rob Sitek. JOHANNESBURG Twee groepswedstrijden van het Nederlands elftal worden tijdens het komende WK voetbal in Zuid-Afrika in 3D opgenomen. Het gaat om de wedstrijden tegen res pectievelijk Denemarken en Japan. Dit maakte Sony, de producent van het 3D-materiaal, gisteren bekend. Sony zal in totaal 25 wedstrijden in 3D opnemen tijdens het WK. HAARLEM Een vrouw eist elfduizend euro schadevergoeding van de speeltuin Linnaeushof in Bennebroek vanwe ge een ongeluk waarbij haar hoofd doekje verstrikt raakte rond de as van een motorskelter. Het doek wikkelde zich rond de achteras van de kart en knelde haar luchtpijp af. De vrouw moest naar het zieken huis. cuijk Essent zalde bio-energiecentrale in Cuijk per 1 mei stilleggen. De re den is dat het ministerie van Eco nomische Zaken geen subsidie meer wil geven voor deze op rest- hout gestookte centrale. Essent zegt subsidie nodig te hebben en miljoenen euro's per jaar te verlie zen als de centrale in Cuijk ge woon door blijft draaien. Oplaadbare zaklamp 3 Watt LED, 12/220V Oplaadbare staaflamp 6 Watt LED, 220V Victorinox RescueTool - Uw redder in nood! De 3 Watt NightHawk van Homeij is stoer, compact, degelijk en duurzaam door het gebruik van de nieuwste Lithium-lon technologie! Dankzij de 12V adapter is deze zaklamp ook oplaadbaar in de auto. oplaadbaar via 220V of 12V autoadapter 3 Watt CREE, U.S.A. LED-technology met lange levensduur lichtvermogen 120 Lumen (circa 5 uur lang op volle sterkte) lichtbereik circa 180 meter intelligent light met vier lichtstanden; 100%, 50%, signaal- licht en memory Lithium-lon accu met een laag stroomverbruik inclusief handige riemetui in handige giftbox mét Nederlandse gebruiksaanwijzing 5 jaar garantie De 6 Watt NightHawk van Homeij is stoer, robuust, degelijk en duurzaam door het gebruik van de nieuwste Lithium-lon technologie! oplaadbaar via 220V adapter 6 Watt CREE, u.S.A. LED-technology met zéér lange levensduur lichtvermogen 200 Lumen (circa 3,5 uur lang op volle sterkte) lichtbereik circa 220 meter intelligent light met vier lichtstanden; 100%, 50%, signaal- licht en memory Lithium-lon accu met een laag stroomverbruik inclusief handige riemetui in handige giftbox mét Nederlandse gebruiksaanwijzing 5 jaar garantie Voor meer informatie en bestellen ga naar de webwinkel. Levertijd is 5 werkdagen. In 2007 nog bekroond tot veiligheidsmes van het jaar. Deze RescueTool van Victorinox (van de makers van The Original Swiss Army Knives Multitools) is onmisbaar voor iedere automobilist! Laat u verrassen door de kwaliteiten van deze redder in nood. Deze RescueTool is o.a. voorzien van: ruitenbreker om de autoruit in te slaan voorruitzaag om gelaagd glas door te zagen! gordelsnijder om eenvoudig uw autogordel door te snijden mes met kartel en met één hand te openen. platte-en kruiskop schroevendraaier fluorescerend geel (Stay Glow) handige riemetui levenslange garantie! VICTORINOX HomeiiElLED lite

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 7