College kiest voor betaalbaarheid Verrassend museum Speelkasteel verrijst op Neeltje Jans 22 SCHOUWEN-DUiVELANC 18 en 19 PROGRAMMA Beleidsplan B en W voor komende vier jaar is sober almanak Tip? redactie@pzc.nl Muziekpodium blijft op huidige stek Aanrijder van hond toont 'enorm berouw' Amateurkunstenaars mogen zich uiten door Melita Lanting ZIERIKZEE - Het nieuwe collegepro gramma voor de komende vier jaar ademt soberheid. Minder nieu we ambitieuze plannen en projec ten die al gestart zijn afmaken. Haalbaarheid en betaalbaarheid is het nieuwe motto. Het program ma is gistermiddag gepresenteerd. De gemeente Schouwen-Duive- land kijkt aan tegen een flinke be zuiniging. Vooralsnog wordt uitge gaan van een bedrag van ongeveer vijf miljoen euro, maar pas later dit ja'ar zal daar meer zekerheid over komen. Formateur Ad Verse- put verwacht niet dat deze bezuini gingen nog van grote invloed zijn op het nu gepresenteerde program ma. „Ik denk dat dat wel mee zal vallen." In het collegeprogramma wordt re kening gehouden met de verwach ting dat de bevolking zal krimpen. Dat betekent dat grootschalige wo ningbouwprojecten (zoals nu in Zierikzee) in principe van de baan zijn. Het college zet in op klein schalige plannen waar vraag naar is, zoals bijvoorbeeld de ontwikke ling van de voormalige gemeente werkplaats in Burg-Haamstede. Aan initiatieven voor starterswo- ningen wordt meegewerkt, mits de projecten geen gemeentelijke bijdrage nodig hebben. Het college wil ook geen energie meer steken in plannen die niet realistisch zijn. „Het gebeurde nu dat er soms een half jaar door ons aan een plan werd gewerkt zonder dat er resultaat kwam", zegt Verse- put. Een duidelijke breuk met het vori ge collegeprogramma is het verla ten van het opstellen van Master- plannen voordat er kleinschalige initiatieven in kernen kunnen wor den gerealiseerd. „We gaan nu meer gefaseerd werken." Het opstellen van een Masterplan Renesse bijvoorbeeld ligt niet di rect voor de hand, maar dat staat nieuwe ontwikkelingen in de kern niet in de weg. Het college wil toe werken naar concrete plannen voor deze kern. Het college wil de komende perio de het gemeentelijk milieubeleid verder vormgeven. De modules groen, natuur en landschap, geul en afval verschijnen de komende jaren. Daarbij wil het college niet verder gaan dan de wettelijke nor men. Er komt wel een onderzoek naar de mogelijkheden om een kli- maatneutrale en fair-trade gemeen te te worden. NEELTJE JANS - Nog deze maand is Deltapark Neeltje Jans een bijzondere attractie rijker. Tussen waterspeelplaats en zeehondenbassin in verrijst een megagroot speelkasteel. Het 9 meter hoge en 24 meter lange bouwwerk is afkomstig uit het failliet gegane Land van Ooit en krijgt op Neeltje Jans een tweede le ven. De bouw is bijna rond. Nieuw is daar naast de tentoonstelling Watercanon, die de 25 meest kenmerkende gebeurtenissen uit de Nederlandse watergeschiedenis in beeld brengt: van dijkbouw tot overstromingen. Tot 1 juli is de 40 vierkante meter aan educatief expopaneel te zien. „Jaarlijks komen hier 30.000 scholieren langs", aldus woordvoerder Edwin van Delft. foto Ronald den Dekker Stilzwijgen rond huiselijk geweld moet worden doorbroken Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Pontes-leerlingen presenteren hun eindexamen-stukken Vrijdag 9 april 2010 ZIERIKZEE Poppodium Brogum kan opgelucht ademhalen. Het nieuwe college van B en W kiest er voor om Brogum niet te laten verhuizen. Eerder was daar wel sprake van. Het college wil het pand niet aan Brogum verkopen. Hoewel het pand niet in een geweldige staat verkeert, wordt er niet geïnves teerd omdat er een herstructure ring voor de omgeving op stapel staat. Brogum mag wel rekenen op behoud van subsidie. ELLEWOUTSDIJK De 18-jarige man uit Hoedekensker- ke die vorig week hond Dobby in Ellewoutsdijk doodreed, heeft te genover de politie 'enorm berouw' getoond. Hij reed uit verveling met een paar vrienden over een afgeslo ten onderhoudsweg van het water schap. Daar reed hij de hond aan. Hij wist zich met die situatie geen raad en reed door. De baasjes van Dobby deden in de PZC hun ver haal. De man kreeg daarop berouw en meldde zich bij de politie. GOES Goes zoekt deelnemers voor het Weekend van de Amateurkunst, vrijdagavond 21 mei en zaterdag 22 mei in de Goese binnenstad. Het WAK is speciaal bedoeld om ama teurkunstenaars eens de kans te ge ven zich aan publiek te presente ren. Dat kan via een expositie, een kunstroute, een optreden of een workshop. Wie mee wil doen, kan zich tot 19- april opgeven via www.wakzeeland.nl of een mailtje aan m.van.oord@goes.nl. Dat een museum iets met mensen doet is bekend. Het is wat elke con servator graag wil. Emdan moet het ook nog eens verrassend zijn. Dat is streek- en landbouwmuseum Goe- manszorg in Dreischor zeker. Zo kreeg die Zierikzeese er ooit de schrik van haar leven toen ze nieuwsgierig maar nietsvermoedend de deur van het historische buitentoilet opentrok. Levensgroot zat daar een man kenne lijk zijn behoefte te doen. Pas toen ze zich wilde excuseren zag ze dat het een pop was. Een collega van de Zie rikzeese was onlangs ook te gast in het museum. Ze streek er neer op een bankje om even de gedachten te orde nen. De donkere gedaante op een an der bankje schonk ze geen aandacht. 'Zal wel een pop zijn' veronderstelde ze. Hoog was de sprong en groot was de schrik toen de 'pop' haar be leefd vroeg hoe laat het was. Verras send, zo n museum.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 71