Plezier en punten gaan hand in hand Exclusieve openingsaanbieding! PZC 28 KRUININCEN Oud-spelers buigen negatieve spiraal om Verblijf in het luxe kasteel Purschenstein**** www.pzc.nl/webwinkel vrijdag 9 april 2010 door Michiel Bouwman KRUININGEN - Er kunnen geen twee kapiteins op één schip zijn, gaat een gezegde. Daar hebben ze in Kruiningen echter maling aan. Met twee oud-eerste-elftalspelers aan het roer vaart de club wel. De club transformeerde van rodelan taarndrager tot een ploeg die lijfs behoud in eigen hand heeft. Over een schokeffect na een trainerswis sel. Na vijftien wedstrijden in de der de klasse had Kruiningen slechts zeven puntjes verzameld. „We stonden stijf onderaan en bevon den ons in een neergaande spiraal. Het plezier was weg, dat hoorden we van en zagen we bij de spelers. Dat speelde al maanden. In de win terstop hebben we een gesprek met de trainer en selectie gehad, maar verbetering kwam er niet", schetst Robin Arens de situatie. Trainer Peter van Poortvliet moest het veld ruimen en Arens werd door de selectie gevraagd om het seizoen tot een goed einde te brengen. Dat doet hij met Gertjan Poley, eveneens oud-eerste-elftal- speler. „Het belangrijkste is ge weest om het plezier terug te brengen. We houden de trainin gen simpel, maar wel hard", legt Poley uit. „We doen best veel aan conditietraining, maar ook veel Robin Arens (links) en Gertjan Poley hebben Kruiningen inmiddels boven de degradatiestreep getild. foto Willem Mieras partijspellen en afwerkoefeningen. Dat is altijd leuk hè. Verder heb ben we duidelijke afspraken ge maakt. Op tijd komen klinkt heel normaal, maar dat soort dingen was verslapt." De aanpak van het geroutineerde duo heeft effect. Sinds hun aantre den pakte de ploeg tien punten in vijf wedstrijden, waardoor het nu twee punten boven de degradatie- streep staat. „Het geloof ontbrak bij de spelers toen we begonnen", zegt Poley. „Tegen AZW verloren we nog in de laatste vijf minuten, maar de week erna tegen SKWNK (1-0-winst) kwam het geloof te rug." Desondanks heerst nog geen euforie in Kruiningen. Integen deel: „Er wordt naar beneden geke ken. Het eerste dat de jongens na afloop van een wedstrijd vragen is: wat heeft de concurrentie ge daan?. Elke week is nu een finale. Maar ik moet zeggen: het is ook leuk om zulke wedstrijden te spe len. Er ligt toch druk op je en de motivatie is daardoor hoog", stelt Arens, die morgen koploper De Noormannen n.aar De Kruse Mat ziet komen. „Ik ben met een punt tevreden. Na de resultaten van af gelopen weken hebben we weer zelfvertrouwen, maar De Noor mannen is de beste ploeg in de competitie. Zij zouden de terechte kampioen zijn, ze zijn het meest constant. Wat onszelf betreft denk ik dat we uit de laatste drie wed strijden nog zes punten nodig heb ben, aangezien SKNWK en Spui nu ook punten beginnen te pak ken." Mocht Kruiningen in de derde klasse blijven, dan is aan de doel stelling voldaan. Vorig jaar promo veerde de Reimerswaalse ploeg via de nacompetitie en keerde daar door na vijfjaar terug naar de der de klasse. „Het verschil tussen de derde en vierde klasse is groot. Ik kijk naar Yerseke, zoals zij draaien hadden wij ook moeten doen. Er zit niet veel verschil tussen beide ploegen en zij zijn vorig jaar ook gepromoveerd. Ons doel is om een stabiele derdeklasser worden." Waar Kruiningen ook eindigt, na afloop van het seizoen trekken Arens en Poley zelf weer de kick- sen aan die ze (tijdelijk) hebben opgeborgen. Beiden zijn nog spe ler van het vierde elftal, maar wa ren niet te beroerd om de club uit de brand te helpen. Poley: „Noem het clubliefde." Gerrit Petersen is de nieuwe hoofdtrainer. „Met hem hadden we al een paar jaar contact, maar afgelopen zomer hield hij de boot nog af omdat hij een jaartje rust wilde", legt Arens uit. „Hij is een goede trainer voor deze selectie. Een clubman, die streng is als het nodig is." WEBWINKEL Kasteelhotel Purschenstein**** Het kasteel dat oorspronkelijk dateert uit de 13e eeuw heeft onlangs een grondige renovatie on dergaan en het resultaat is werkelijk prachtig. De kamers zijn van alle moderne gemakken voorzien, terwijl de historische elementen behouden zijn gebleven. Speciaal voor u als lezer hebben we een tweetal openingsarrangementen in het luxe Kasteelhotel Purschenstein samengesteld. Het sprookjesachtige kasteel is sfeervol gelegen in het idyllische Ertsgebergte. Dit is één van de mooiste gebieden van Duits land. Maak vanuit het hotel een heerlijk fietsavontuur onder begeleiding van een Nederlandse gids en bezoek het nabijgelegen historische Dresden, met o.a. de Frau- enkirche, de Semper Opera en het Zwinger Paleis, of maak een dagtrip naar de Gou den Stad Praag. Wat u ook kiest, wij zorgen ervoor dat uw verblijf een onvergetelijke indruk zal achterlaten. 4-daags Kasteelarrangement Geniet van de schitterende omgeving en breng een bezoek aan de cultuurmetropool Dresden, nationaal parkSachsischeSchweiz, porselein en wijnstad Meissen, zilverstad Freiberg, speelgoedstad Seiffen of gouden stad Praag. Vier dagen te kort? Dit arrange ment is ook te boeken als 5- of 8 daagse reis, zie webwinkel. Adviesprijs vanaf 165,- Lezersprijs 69,- Arrangementprijs per persoon op basis van een boeking van 2 personen incl. ontbijtbuffet en boekbaar tot 30 november 2010 op basis van beschikbaarheid. Exci. gemeentebelasting 1,60 p.p.p.n) 6-daags volpension fietsarrangement Verblijf tijdens dit 6-daags arrangement (5 overnachtingen op basis van volpension) in Kasteelhotel Purschenstein. Ga onder begeleiding van een professionele gids de schitterende omgeving van het Ertsgebergte ontdekken, en maak tevens een stadsrondrit in Dresden en Praag met de plaatselijke gids. Adviesprijs: €479,- Lezersprijs 369,- Arrangementprijs per persbon op basis van een boeking van 2 personen en volpension en geldig van 01-05-2010 t/m 31-08-2010. Excl. gemeentebelasting (€1,60 p.p.p.n) categorie reizen hotelovernachtingen Ga naar onze webwinkel of bel met kasteelhotel Purschenstein telefoon: 0049 (0) 37 36114 0 80 o.v.v. actiecode WA_fiets of WA_kasteel Purschenstein

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 68