'Op de dag dat wij ermee stoppen, 20 If Noord-Beveland maakt bouwgrond fiks duurder PETER PAN SINT-MAARTENSDIJK Voedselbank Goed Ontmoet deelt vanuit een voormalige kleuterschool voor het eerst, pakketten uit vanaf nü verkrijgbaar vrijdag 9 april 2010 door Rob Paardekam Thoolse klanten van voed selbank Goed Ontmoet stonden in Bergen op Zoom soms een paar uur in de rij voor hun voedselpakket. Die ellende is nu voorbij. Gisteren konden ze voor het eerst terecht in het nieuwe uitgiftepunt in de voormalige kleuterschool aan de Radda Barnenstraat in Sint-Maar tensdijk. De Thoolse zussen Alma en Isme- ta Bajramovic, die in de jaren ne gentig uit Bosnië zijn gevlucht, zijn blij dat ze nu in hun eigen ge meente terecht kunnen voor de broodnodige levensmiddelen. „Zonder dit wekelijkse voedselpak ket zou het leven voor ons een stuk moeilijker zijn", zegt Alma. „Wij hebben het niet breed, maar de rekeningen blijven wel binnen stromen. Dan weer het water schap, dan weer de gemeentebelas ting, het gaat maar door." Zus Ismeta is blij dat nu ook op Tholen een voedselbank actief is. „Er wordt zoveel voor het buiten land gedaan, maar de mensen in Nederland die het moeilijk heb- Wethouder Marianne Velthuis (I) deelde gisteren het eerste voedselpakket uit aan Alma Bajramovic. foto Leo Adriaansen Vrijwilligers van de voedselbank de Agrimarkt om producten te ONDERLINGE LEVENSVERZ.-MIJ. ,,'s-GRAVENHAGE" U.A. Zeestraat 70 's-Gravenhage Algemene Vergadering van stem gerechtigden op woensdag 21 april 2010 om 10.30 uur in Diligentia, Lange Voorhout 5 te 's-Gravenhage. Punten van behandeling: 1.Het jaarverslag, de balans en de winst- en verliesrekening over 2009. 2. Decharge van directeuren en commissarissen. 3. (Her)benoeming van twee com missarissen. 4. (Her)benoeming certificerend actuaris. De stukken liggen voor de stem gerechtigden ter inzage ten kan tore van de Maatschappij. door Claudia Sondervan wissenkerke - De prijs van bouw grond op het Noord-Bevelandse bedrijventerrein Cruijckelcreke wordt 25,5 procent duurder. Daar mee moet de grondprijs op dat ter rein beter overeenkomen met die van bedrijventerrein het RIP in Kamperland. Over twee jaar moet de prijs van bedrijfsgrond op Noord-Beveland tegen de honderd euro per vierkan te meter zijn. Dat is het gevolg van de afspraak tussen de Bevelandse gemeenten om hun grondprijzen op elkaar en op de marktprijs af te stemmen, om 'oneerlijke' concur rentie tussen gemeenten te voorko men. Een vierkante meter op Cruijckel creke kost nu nog 55,41 euro; dat wordt 69,50 euro. Bedrijven die nu een optie hebben op grond op Cruijckelcreke kunnen tot uiterlijk januari 2011 de oude prijs betalen. De bouwgrond op de uitbreiding van het Kamperlandse bedrijven terrein het Rip wil de gemeente Noord-Beveland juist drukken; an ders prijst zij zich uit de toch al niet florissante markt. De kosten voor de uitgifte van de grond, vanaf 2011, blijken met ruim zeventig euro per vierkante meter zo hoog dat de gemeente er geen geld meer op wil leggen om een fonds te vormen voor herstruc turering in de toekomst. Enkel de toeslag voor het fonds voor de re geling duurzaam bouwen komt er bij. Een vierkante meter op een zicht- locatie kost op het Rip II 74,50 eu ro, een vierkante meter op een meer achteraf gelegen plek komt dan op 69,50 euro. De gemeente verwacht ruim twintigduizend eu ro over te houden aan de verkoop van-bedrijfsgrond op Rip II.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 64