Komende zomer spatten 181 zeeland Opstelstrook bij De Tweern maakt einde aan overlast van taxibusjes IJsseldijk Modes Vijf woningen Theresiahof nog niet verkocht Nieuw spreekuur trekt één klant Jos Wijdemans Schoenreparaties HOUTZAAGWERF KORTGENE Het museum bij Geersdijk krijgt een smidse, een negentien- de-eeuwsewagenmakerij, een timmerwerkplaats in Anton Piecksfeer - zodra er geld en menskracht gevonden wordt. vrijdag 9 april 2010 Lepelstraat 1 Yerseke Tel. 0113-571539 www.ijsseldijkmodes.nl 'S-heerenhoek - Een week voor de officiële opening zijn van drie van de negen koopappartementen in nieuwbouwcomplex Theresiahof in 's-Heerenhoek verkocht. Een vierde koopappartement is ver huurd. Stichting voor Regionale Zorgver lening (SVRZ) biedt op de bene denverdieping in twee groepswo ningen 24 uurszorg aan twaalf (twee keer zes) dementerende ouderen. Deze mensen wonen sinds februari op de nieuwe loca tie. Daarnaast zijn er achttien huurappartementen voor senio ren. Die zijn allemaal vergeven. De belangstelling voor de negen koop appartementen is volgens woning bouwcorporatie R&B wonen groot. Alle appartementen zijn aangesloten op het alarmsysteem van SVRZ. De eerste bewoners van de huurappartementen betrok ken Theresiahof al in december, maar directeuren Rien Heijboer (SVRZ) en Peter Bevers (R&B Wo nen) openen het complex donder dag 15 april om 14.30 uur samen met een aantal bewoners officieel. goes - Het nieuwe en eerste wet houdersspreekuur van de gemeen te Goes heeft gisteravond één ge sprek opgeleverd. Volgens De Poot- er moeten burgers het wethouders- spreekuur nog ontdekken. Een bewoner van de Oostwal kwam naar het stadskantoor, waar wethouder Jan de Pooter (PvdA) klaarzat om vragen te beantwoor den en klachten aan te horen. De Goesenaar wees de bestuurder op vrachtwagens die regelmatig op de smalle Oostsingel rijden, terwijl daar een verbodsbord staat. Hij had die kwestie al voorgelegd aan de politie, maar kreeg daar weinig gehoor. Goes zal de zaak bekijken. MiMliHSMMiaiWW GRATIS KRASLOT BIJ UW SCHOENREPARATIE www.schoenmakersgilde.nl Oude Vismarkt 10 4461 AE Goes Tel.: 0113-227526 BBS SBS Melse Fietswereld Middelburgsestraat 16-24 4461 EH Goes Tel.: 0113-227283 De Kromme Spaak 't Kapelse fiets'uus Dijkwelsestraat 22 4421 AH Kapelle Tel.: 0113-343391 door Claudia Sondervan Er is nergens nog geen hout krul of spaander te beken nen. Wel staat er in het halfduister van een grote loods een indrukwekkende partij gietijzer in vervreemdende vor men: allemaal antieke houtbewer kingsmachines in verschillende sta dia van demontage. Drie van de grootste van de apparaten zullen deze zomer in bedrijf zijn bij mu seum De Houtzaagwerf Kortgene. Op het erf van het houtbewer- kingsinstituut-in-wording, dat ei genlijk dichter bij Geersdijk ligt, staat één ervan al pront opgesteld terwijl de vijftien meter lange be huizing er nog omheen gebouwd wordt: de houtraamzaag van fabri kant Bollinger uit Stockholm ver andert straks grote boomstammen in een stapel planken voor de ogen van het publiek. In de kleine loods er tegenover vordert de bouw van het plateau voor de her zaag, die ook voor planken zorgt, maar dan één voor één. Gereedschap van overgrootvaders. En in de machineloods is de lint zaag, een madaine met een meters lang zaagblad, na restauratie al weer bijna in elkaar gezet. De Houtzaagwerf het initiatief van houtvakman en verzamelaar van gereedschappen Kees Wesdorp, is een museum dat al jaren een boeiende dagattractie belooft te Gietijzer en staal wacht in de grote loods op montage en presentatie: on der meer een complete, negentiende-eeuwse wagenmakerij. foto Wilem Mieras worden, maar dat groeit met de traagheid van goed timmerhout. „Er was eenvoudig te veel waar te gelijk aan gewerkt moest worden," verklaart secretaris Thijs van de Velden van de stichting, die nu de voorhoede vormt van het mu seum. Zo kan conservator Wes dorp zich richten op zijn métier. Er worden vrijwilligers aangetrok ken, die helpen bij het inventarise ren van de honderden antieke schaven, vijlen, gutsen en beitels in de timmerwerkplaats; bij het metsel- en bouwwerk en bij het restaureren van de negentien de-eeuwse machinerie. Zeven mensen werken er nu mee. Er zijn er nog meer nodig, maar sa menwerking met de Stichting Bouwopleiding Zeeland, met na me de afdeling restauratiebouw loopt lastig aangezien de opleider hoge rekeningen stuurt voor de in zet van de leerlingen en leermees ters. Om niet oneigenlijk te concur reren met de aannemerij, maar toch; geld is nu juist het tweede doel dat het stichtingsbestuur noest najaagt. De gemeente Noord-Beveland, de Koninklijke Heidemij en de Rabobank brach ten de somma bijeen voor de eer ste drie restauratieprojecten. „Om voor subsidie in aanmerking te komen, moet de stichting het museum overnemen van Wes dorp. Om het museum helemaal in te richten, is zeker een half mil joen euro nodig", duidt Van de Vel den de nood. „Voor de smidse, en de negentiende-ëeuwse wagenma kerij die Wesdorp in Zeeuws-Vlaanderen van de sloop redde en die hier in bedrijf moet komen. En voor de ouderwetse timmerwerkplaats en meubelma kerij." Het museum wil straks ook voorzien in een winkel en herstel- werkplaats. De werf aan de Oude Kortgeensedijk is op zondagmiddagen open. Op maan dag en dinsdag zijn de vrijwilligers aan de slag. Informatie:0113-373825 of mjmvdvelden@hetnet.nl. www.houtzaaagwerfkortgene.nl door Frank Balkenende GOES - Omwonenden klaagden al jaren over de taxibusjes die elke dag bij De Tweern in Goes, school voor speciaal basisonderwijs, leer lingen brengen en halen. Met na me uit de Cornelis Houtmanstraat kwamen klachten. Met een nieuwe opstelstrook bij De Tweern behoort de overlast tot het verleden. De strook die wet houder Loes Meeuwisse (WD, openbare ruimte) en kinderburge meester Simone Courtin gisteren openden, is uitsluitend bedoeld voor de taxibusjes, niet voor ouders die hun kind met de auto ophalen of brengen. Paaltjes ver hinderen dat. De opstelstrook is al leen bereikbaar als de taxichauf feurs één paal even weghalen. Daarvoor is een sleutel nodig. Kinderen kunnen overigens ook spelen op de opstelstrook als er geen taxibusjes staan. In het weg dek zijn spelletjes aangebracht, zo als twee hinkelbanen. Kunstenaar Lars van der Ploeg heeft bij de zes ontwerpen gebruik gemaakt van tekeningen met inrichtingsvoor stellen van leerlingen van De Tweern. De opstelstrook heeft nog een voordeel. Leerlingen hoeven niet meer de straat over te steken om in- en uit te stappen. De gemeente heeft de strook meteen aangelegd tijdens de vernieuwing van de rio lering, waarbij meteen wel een vei ligere oversteekplaats is gemaakt. Via een pad over het 'groentje' kunnen kinderen veilig naar par keerplaatsen aan de Jan van Rie- beekstraat, waar ouders hun auto kunnen neerzetten. De straat heeft ook nieuwe verhar ding gekregen. Die laat water door, zodat kolken niet nodig waren. Het regenwater wordt in het fun deringspakket opgevangen. O video op www.pzc.nl/bevelanden NATIONALE SCHOENMAKERSGILDE WEEK 10 T/M 17 APRIL Als banden versleten gooit u toch ook weg!? 'raag uw dealer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 62