Huizenkopers vrezen voor modderpoel PZC Vechtjas hoort gevangenisstraf eisen Verrassend 18 en 19 GEDING Project Biezelinge leidt tot rechtszaak Aanrijder van hond Dobby toont 'enorm berouw' over doorrijden almanak 22 Gierzwaluwen welkom Bij De Houtzaagwerf Kortgene veranderen stammen in planken Vrijdag 9 april 2010 door Mieke van der Jagt MIDDELBURG - Wonen aan het wa ter: daarvoor kozen de Biezelin- gers die bij Bouwgroep Peters BV een huis kochten in het plannetje van projectontwikkelaar De Klin ker. Aan een breed uitgegraven wa tergang kochten ze een huis met een waranda boven het water of met een aanlegsteiger die een eind je het water in liep. Omdat de wa terpartij tot november vorig jaar bijna droog stond, twijfelen ze er nu aan of ze komende zomer wel echt aan het water wonen. Ze vre zen dat het wonen aan een mod derpoel wordt. Om die reden trok ken ze de bankgaranties in, die be doeld zijn om de aannemer te dwingen datgene te leveren wat hen op papier verkocht is. Volgens Bouwgroep Peters zijn de bewoners daarmee aan het verkeer de adres. De waterpartij is eigen dom van de gemeente Kapelle, is gegraven door grondwerker Hoon- dert en wordt beheerd door het Waterschap Zeeuwse Eilanden. Nog afgezien daarvan zijn de bank garanties alleen bedoeld voor bouwkundige zaken. Daarvan zijn er nog wel een paar die geregeld moeten worden, maar het bedrag wat daarmee gemoeid is beloopt niet meer dan 3000 euro voor alle huizen samen. Dat is heel wat min der dan de 135.000 euro aan bank garanties die bij de raadsman van de bewoners geparkeerd staat. De Bouwgroep ging dus gisteren naar de rechter om dat geld te kunnen innen. Het bedrijf heeft het geld nodig om verder te bouwen, want ook bedrijven kunnen tegenwoor dig maar moeilijk eventjes geld gaan lenen bij een bank. De vrees voor een modderpoel ba seren de bewoners op een onder zoek van de Grontmij, die becijfer de dat het peil in het gebiedje 's zo mers wel tot min 91 centimeter NAP kan zakken. In dat geval zou den steigers noch waranda's in het water staan. Volgens de raadsman van de Bouwgroep is dat ongegrond. De Grontmij rekende aan een peil dat uitsluitend zou worden beïnvloed door het grondwaterpeil. Niet al leen zal het hemelwater van alle huizen in het plannetje de water- partij voeden, de gemeente Kapel- Ie gaat ook het water van alle we gen in de omgeving naar de water partij afvoeren. Wat voor uitspraak de voorzienin- genrechter volgende week ook doet, de bewoners spannen een bodemprocedure aan. ELLEWOUTSDIJK - De achttienjarige man uit Hoedekenskerke die begin vorig week hond Dobby in Elle- woutsdijk doodreed, heeft tegen over de politie 'enorm berouw' ge toond. Hij reed uit verveling samen met een paar vrienden over een afgeslo ten onderhoudsweg van het water schap. Daar kwam hij in botsing met de hond. Hij wist zich met die situatie geen raad en besloot door te rijden. De baasjes van de hond deden in de PZC hun ver haal. De man kreeg daarop be rouw en meldde zich bij de poli tie. „Hij heeft enorme spijt dat hij deze verkeerde beslissing heeft ge nomen", zegt een politiewoord voerster. Tegen de man en zijn twee vrienden is proces-verbaal opgemaakt. HANSWEERT - De gierzwaluwen zelf arriveren pas over een paar weken, maar dan kunnen ze wel meteen te recht in gloednieuwe nestkasten aan de loods van Van der Straaten in Hansweert. Gisteren werd het laatste van de in totaal acht exemplaren bevestigd door de Rei- merswaalse burgemeester Jan Huisman en initiatief neemster Christian van 't Westende. De gierzwaluwen, een bedreigde diersoort, huisden voorheen in een in middels gesloopte loods van het aannemingsbedrijf. In een nieuw te bouwen loods worden de broedplaatsen geïntegreerd. Het mes snijdt zo aan twee kanten, want de vogels houden hun huis, terwijl de plannen van Van der Straaten ook gewoon kunnen doorgaan. foto Willem Mieras Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG - Twaalf maanden ge vangenisstraf, waarvan drie maan den voorwaardelijk. Die straf eiste gisteren officier van justitie W. Suijkerbuijk tegen een 37-jarige Middelburger. De Middelburger wordt verdacht van een groot aantal mishandelin gen en bedreigingen. Onder ande ren enkele vriendinnen zou hij in het gezicht hebben gestompt. Maar ook een portier van een café in Goes kreeg met hem te maken. Die kreeg een dusdanig harde klap dat hij op de grond viel. Volgens de officier van justitie is de Middelburger iemand met een zeer kort lontje, die na het drin ken van alcohol wel heel erg ge makkelijk zijn vuisten gebruikt. Ook zou hij wel erg jaloers aange legd zijn en iedereen die ook maar wat langer naar een van zijn vrien dinnen kijkt, te lijf willen gaan. Raadsman M. van der Want had grote bedenkingen bij de meeste aanklachten. Zo stelde hij dat de portier geen aanklacht had inge diend omdat hij die zaak zelf zou afhandelen. Ook verwees de advocaat naar lief desbrieven die een van de vrien dinnen naar de verdachte had ge stuurd toen deze in voorarrest zat in Torentijd. Volgens hem worden dergelijke brieven niet verzonden door iemand die mishandeld is. De rechtbank doet donderdag 22 april uitspraak. Dat een museum iets met mensen doet is bekend. Het is wat elke con servator graag wil. En dan moet het ook nog eens verrassend zijn. Dat is streek- en landbouwmuseum Goe- manszorg in Dreischor zeker Zo kreeg die Zierikzeese er ooit de schrik van haar leven toen ze nieuwsgierig maar nietsvermoedend de deur van het historische buitentoilet opentrok. Levensgroot zat daar een man kenne lijk zijn behoefte te doen. Pas toen ze zich wilde excuseren zag ze dat het een pop was. Een collega van de Zie rikzeese was onlangs ook te gast in het museum jZe streek er neer op een bankje om even de gedachten te orde nen. Aan de donkere gedaante op een ander bankje schonk ze geen aan dacht. 'Zal wel een pop zijn' veron derstelde ze. Hoog was de sprong en groot was de schrik toen de 'pop' haar beleefd vroeg hoe laat het was. Verrassend, zo'n museum. Stilzwijgen rond huiselijk geweld moet worden doorbroken Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 61