Bleyaert maakt sprong in het duister Exclusieve openingsaanbieding! 281 snort AARDENBURC Belgische trainer begint volgend seizoen blanco aan Nederlands avontuur Verblijf in het luxe kasteel Purschenstein**** vrijdag 9 april 2010 1 i z door Peter van Kouteren AARDENBURC - De competitie is nog niet beslist, maar Aardenburg durft al vooruit te kijken. De West-Zeeuws-Vlamingen willen ook zonder topscorer Niek van Sprundel in de tweede klasse een rol van betekenis spelen. Johnny Bleyaert, volgend seizoen trainer, beschouwt Aardenburg in meer dan één opzicht als een nieuwe uit- daging. Voor de Belgische oefenmeester (38), die bij Aardenburg debuteert in het Nederlandse voetbal, is zijn nieuwe club nog volstrekt onbe kend. „Ik heb hier vroeger heel wat tijd doorgebracht in het open luchtzwembad", vertelt hij nadat hij is voorgesteld aan de huidige se lectie. „Maar qua voetbal ken ik Aardenburg niet. De clubkleuren (zwart en groen) zitten mee. Ik heb in heel mijn actieve jeugdcar- rière bij Cercle Brugge gespeeld." Kruisbandletsel leidde op zestienja rige leeftijd tot een breuk met de Belgische eersteklasser. Johnny Bleyaert verkaste na anderhalf jaar revalideren naar Eendracht Aalter, waar hij acht seizoenen in de vier de klasse nationaal speelde. „Daar na heb ik vier jaar bij Torhout ge speeld, in de vierde en derde klas se nationaal. De laatste drie jaar heb ik bij Veldegem in de tweede De clubkleuren (zwart-groen) van Aardenburg spreken de nieuwe trainer Johnny Bleyaert aan. „Ik heb in heel mijn actieve jeugdcarrière bij Cercle Brugge gespeeld." foto Peter Nicolai klasse provinciaal gespeeld. In vijf tien jaar heb ik maar drie clubs ge had." Bleyaert, in het bezit van de trai nerslicentie Uefa A, debuteerde als trainer bij Veldegem in combinatie met het speler zijn. Vervolgens ging hij als oefenmeester bij Malde- gem en Eeklo aan de slag, voordat hij bij zijn huidige club Blanken- berge begon. Het werd geen onver deeld succes. „Bij Maldegem was Johan Ballegeer technisch direc teur. Hij wou zijn 'zeg' hebben over de manier -van spelen. Dat heeft tot mijn ontslag geleid. Daar na is het met Maldegem alleen maar slechter gegaan. In een jaar zijn er drie trainers gepasseerd. Bij Eeklo is het heel slecht afgelopen. Ik mocht er niet zelf selecteren en spelers aantrekken. De voorzitter belde de avond voor de wedstrijd wie ik moest opstellen en wie niet mocht spelen. Dat stoort me. Je steekt je tijd erin als trainer, traint een hele week met de groep, dan word je volgens mij verondersteld te spelen met spelers die de beste lijken." De in Sijsele woonachtige oefen meester moet bij Blankenberge vol gend seizoen het veld ruimen voor een vriend van de voorzitter. „Ik heb in mijn trainerscarrière heel wat pech gehad", vindt hij. „Ik heb geen idee hoe ze hier bij mij zijn gekomen, maar heb aan twee gesprekken een warm gevoel overgehouden. Ik wil wel eens proeven van een andere cultuur." Als voormalig middenvelder zegt de opvolger van Rinus Zegers uit te gaan van een goede organisatie. „Van daaruit wil ik de tegenstan der vast zetten. Dat kan met 4-3-3, 4-4-2 of 4-5-1. We zullen kijken welke groep we straks hebben. Daar dient de voorbereiding voor. Door een sterke organisatie heb ik altijd in de top gespeeld. Ik heb in België negen jaar Dirk Geeraerd als trainer gehad. Hij werkte zoals ik graag werk. Er is hier veel bos, maar daar zullen we niet veel ko men. Ik ben geen trainer die in de voorbereiding zegt dat we drie we ken het veld niet op gaan. Er wordt in mijn trainingen wel veel gelopen, maar vooral met de bal, vanaf de warming-up." Hij houdt van stiptheid en wil bij voorbeeld niet dat spelers een kwartier voordat de training be gint een sms'je sturen dat ze niet komen. „Ik ben geen trainer die langs de kant staat te roepen en tie ren, maar babbel wel graag over voetbal. Dan krijg ik ook liefst iets terug van de spelers, ook als het van mijn kant slecht is. Ik heb al tijd deel uitgemaakt van een sterke groep. Wij waren een bende kame raden, die op donderdag een goe de pint dronken en er op zaterdag voor gingen." In de wetenschap dat Niek van Sprundel vertrekt en met promo tie in het vooruitzicht, rekent de nieuwe trainer erop dat de selectie van Aardenburg een kwaliteitsin jectie krijgt. „Ik weet nu nog niet in hoeverre men hier bezig is", ver telt hij. „Een klasse hoger is voor mij in Nederland een sprong in het duister. In hoeverre spelers van de huidige groep klaar zijn om een trapje hoger te gaan, weet ik echt niet. Er zal. toch wel het een en ander bij moeten komen, maar dat zal niet meevallen. Als ik in Blankenberge laat weten wat ze hier 'verdienen', dan vallen ze van hun stoel. Daar speelt niemand voor, zelfs geen zeventienjarige." 1 Kasteelhotel Purschenstein**** Het kasteel dat oorspronkelijk dateert uit de 13e eeuw heeft onlangs een grondige renovatie on dergaan en het resultaat is werkelijk prachtig. De kamers zijn van alle moderne gemakken voorzien, terwijl de historische elementen behouden zijn gebleven. Ga naar onze webwinkel of bel met kasteelhotel Purschenstein telefoon: 0049 (0) 37 36114 0 80 o.v.v. actiecode WA fiets of WA kasteel categorie reizen hotelovernachtingen •chuothhottl Purschenstein 6-daags volpension fietsarrangement Verblijf tijdens dit 6-daags arrangement (5 overnachtingen op basis van volpension) in Kasteelhotel Purschenstein. Ga onder begeleiding van een professionele gids de schitterende omgeving van het Ertsgebergte ontdekken, en maak tevens een stadsrondrit in Dresden en Praag met de plaatselijke gids. Adviesprijs: 479,- Lezersprijs 369,- Arrangementprijs per persoon op basis van een boeking van 2 personen en volpension en geldig van 01-05-2010 t/m 31-08-2010. Excl. gemeentebelasting (€1,60 p.p.p.n) Speciaal voor u als lezer hebben we een tweetal openingsarrangementen in het luxe Kasteelhotel Purschenstein samengesteld. Het sprookjesachtige kasteel is sfeervol gelegen in het idyllische Ertsgebergte. Dit is één van de mooiste gebieden van Duits land. Maak vanuit het hotel een heerlijk fietsavontuur onder begeleiding van een Nederlandse gids en bezoek het nabijgelegen historische Dresden, met o.a. de Frau- enkirche, de Semper Opera en het Zwinger Paleis, of maak een dagtrip naar de Gou den Stad Praag. Wat u ook kiest, wij zorgen ervoor dat uw verblijf een onvergetelijke indruk zal achterlaten. Geniet van de schitterende omgeving en breng een bezoek aan de cultuurmetropool Dresden, nationaal park Sachsische Schweiz, porselein en wijnstad Meissen, zilverstad Freiberg, speelgoedstad Seiffen of gouden stad Praag. Vier dagen te kort? Dit arrange ment is ook te boeken als 5- of 8 daagse reis, zie webwinkel. Adviesprijs vanaf 165,- Lezersprijs 69,- Arrangementprijs per persoon op basis van een boeking van 2 personen incl. ontbijtbuffefën boekbaar tot 30 november 2010 op basis van beschikbaarheid. Excl. gemeentebelasting 1,60 p.p.p.n) 4-daags Kasteelarrangement

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 58