Groeve Nieuw-Namen 201 Veel straten in Heikant krijgen nieuwe riolering Zorgbureau Klaver4 opent vestiging in Hulst PETER PAN Een vrolijk gedoe rond de mossel Hennepkwekerij HERINRICHTING Monument wordt vier keer zo groot en uitgerust met vanaf nü verkrijgbaar vrijdag 9 april 2010 AXEL - In een woning aan de Kerk- dreef in Axel is woensdagmiddag een hennepkwekerij met ongeveer 160 planten ontdekt. De bewoner was aanwezig. Hij is gehoord door de politie. Alle hennepplanten en de apparatuur zijn door medewer kers van de gemeente afgevoerd om te worden vernietigd. door Harold de Puysseleijr HEIKANT - In heel wat straten in Heikant wordt tot en met novem ber dit jaar de riolering vervangen. Op maandag 12 april wordt met het karwei gestart. De werkzaamheden vinden plaats in de Schoolstraat, Pastoor Doen- straat, Margrietstraat, Wildelan- denstraat, Polenlaan, Schooldreef, julianastraat en een deel van de Oud Ferdinandusdijk. De bestaan de riolering wordt er vervangen door een gescheiden stelsel, waar bij huishoudelijk afvalwater en re genwater apart worden opgevan gen. Regenwater wordt zoveel als mogelijk afgevoerd naar de sloten langs de Oud Ferdinandusdijk. Het afvalwater gaat richting de rioolwaterzuivering. Op deze manier wordt het riool voor het afvalwater een stuk min der belast. Daardoor wordt de kans op overlast veel minder. Ook betekent dit dat de rioolwaterzui vering minder zwaar belast wordt, omdat er minder water naar wordt afgevoerd. Tijdens de aanleg van de riolering is het noodzakelijk de weggedeel ten waar wordt gewerkt, af te slui ten voor het doorgaande verkeer. De overige straten blijven zoveel als mogelijk bereikbaar. door Harold de Puysseleijr HULST - Zorgbureau Klaver4 heeft zich gevestigd op het terrein van zorgstichting Curamus aan de Trufïinoweg 2 in Hulst. Klaver4 verleent gespecialiseerde zorg op het gebied van autisme, ADHD, gedragsproblematiek en persoonlijkheidsstoornissen. Die zorg richt zich op kinderen, jonge ren en jong volwassenen met of zonder een licht verstandelijke handicap. Financiering vindt plaats vanuit het PGB (persoons gebonden bud get) of deels door de zorgverzeke raar. De activiteiten variëren van zeer rustig tot zeer actief. Hierbij valt te denken aan zwemmen, wandelen, survivals, karten of bij voorbeeld een bezoek aan een at tractiepark, museum of bioscoop. Klaver4 biedt diverse vormen van individuele, groep- en gezinsbege leiding, eerstelijns psychologische hulp, psycho-educatie, trainingen, professionele oppas en logeerop- vang. De logeeropvang wordt zo wel in Nederland als in België geor ganiseerd. Q www.zorgbureauklaver4.nl knip de bon uit de zaterdagkrant! door Sheila van Doorsselaer De Meester Van der Heij- den-groeve in Nieuw Namen, dat plekje waar als enige locatie in Nederland en België de miljoe nen jaren oude Pliocene en Pleisto cene grondlaag dagzoomt, wordt komend najaar ingrijpend heringe richt tot een volwaardige educatie ve attractie. Staatsbosbeheer, de gemeente Hulst en de provincie gaan met 1,2 miljoen euro fiks investeren in de groeve. Het geologische monu ment wordt straks vier keer zo groot, krijgt een nieuwe ingang en is via een loopbrug op eigen gele genheid te bezoeken. Informatiepa nelen geven de bezoekers uitleg over het ontstaan van de groeve, de aardlagen en de natuur die zich in en om de groeve bevinden. Al lerlei interactieve snufjes, zoals ta- kelbare watermandjes, panorama kijkers en een ontdek-zandbak (waarin voor kinderen artefacten en 'fossielen' zijn verstopt) moe ten een bezoek aan de Groeve ook voor de kleinsten interessant ma ken. De groeve dankt haar naam aan de Kauterse schoolmeester Van „der Heijden, die als eerste aan de hand van gevonden fossielen de waarde van de locatie onderkende. Nadat eind jaren veertig van de vorige eeuw voor de wegenbouw zand werd afgegraven in het dorp, kwa men de aardlagen plots tevoor schijn. Het unieke van dit ver schijnsel (elders in Nederland en België liggen deze aardlagen drie honderd meter diep) werd niet on derkend, want de ontstane put werd volgeplempt met huisvuil en puin. De huidige groeve werd in de jaren tachtig door vrijwilligers deels afgegraven en zo kwam de voor deze put kenmerkende dertig meter lange aarden wand tevoor schijn die duidelijk de scheidslijn laat zien tussen de aardlagen, har de ijzeroer afgewisseld met los zand. Door erosie zijn al veel arte facten en fossielen gevonden. Het plan van Staatsbosbeheer, we komstbord ingang uitgang Steiger boven groeve wandelpad De inwoners van Nieuw Namen kregen gisteravond als eersten de Hulst en provincie behelst het sa neren van de complete vuilnisbelt. De groeve wordt dan tachtig me ter lang, twintig meter breed en vijf meter diep. „De hoop is dat er langs de randen dan net zo'n aard- patroon te zien is als bij de be staande steilwand", zegt boswach ter Peter Maas. Door het wandelplankier, dat op palen staat en twee meter boven de put loopt, kan iedereen op ei gen gelegenheid de groeve bezoe ken. Maas: „Door de uitkijkpla- teaus op het plankier zijn de aard lagen heel goed te zien, maar je kunt ze niet aanraken. Dat mag ook niet, want ze aardlagen zijn heel kwetsbaar. Wil je de steil wand toch van heel dichtbij bekij ken, dan mag je onder begeleiding van een gids, via de huidige in- door Karlijn de Splenter PHILIPPINE - Toneelvereniging Esmoreit uit Philippine brengt het blijspel 'De Mosselconnectie' van avond voor het eerst op de plan- •ken. De vrolijke komedie gaat over de mosselteelt in het dorp. Een voorzitter van de plaatselijke to neelvereniging wil in het stuk een voorstelling maken ten bate van de bedreigde mossel. Hij wil het stuk zelf schrijven, regisseren en ook de hoofdrol spelen. Dit zorgt voor spanningen in de vereniging. „Alles wat fout kan gaan, gaat ook zo ongeveer fout. Dus je kunt er van op aan dat het publiek het la chen niet zal kunnen inhouden", vertelt Christina Hellenbrand van Esmoreit, die zelf ook meespeelt in het stuk. Fred de Winne heeft de regie in handen. De voorstelling begint vanavond om 19 uur in zaal de Kaaie en is ook nog morgen (19 uur) en zon dagmiddag (14 uur) te zien. Vrij- Voorzitter Remie (Marco van Avermeate) en Julie (Renske Koopman) len mee in de vrolijke komedie 'De Mosselconnectie', foto Mark dagavond 16 april en zaterdag avond 17 april wordt het stuk ook nog gebracht. De kaarten zijn voor volwassenen 7,50 euro en voor kin deren 4 euro. Van elk kaartje dat wordt verkocht gaat 1 euro het goede doel Joliande. Zeeuwse stichting, die zich voor een kleinschalig voor kinderen met een

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 54