'Typisch Terneuzense arrogantie' Lege zaal vanavond stampvol ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 20 en 21 REACTIES Pleidooi voor exclusieve aandacht binnenstad valt verkeerd in andere kernen gemeente Nieuw speelterrein kleuterdagverblijf 'Overvallen WOrden een plaag' Vrijdag 9 april 2010 Breskens 500 jaar. Wat is de bijnaam van de Bressiaanders? Groeve Nieuw-Namen krijgt facelift Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl SSSÏ S8££333&S&23 gS&&£3gËS3S3S£S8388888883881888 door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Het is niet voor z'n tijd meer aandacht te besteden aan de ontwikkeling van de Ter neuzense binnenstad, maar dat mag zeker niet ten koste gaan van de andere kernen in de gemeente Terneuzen. Vertegenwoordigers van de stadsra den Axel en Sas van Gent geven die reactie op een oproep van voor zitter Triest de longe van het Cen trum Management Terneuzen gis teren in deze krant. Volgens De Jonge is het hard nodig dat het nieuwe college van B en W 'alle ogen richt op de binnenstad van Terneuzen'. „Ontwikkelingen in de buitenkernen zijn prima", stel de hij, „maar Terneuzen redt het niet zonder een goed, regionaal stadscentrum met de meest uiteen lopende voorzieningen." „Triest", kwalificeert voorzitter Pierre Eijsackers van de stadsraad Axel het verhaal van De Jonge. „Ty pisch een geval van Terneuzense arrogantie, dat de Terneuzense bin nenstad een hoofdrol moet gaan spelen, terwijl andere kernen op een zijbank mogen plaatsnemen. Niet netjes." Secretaris Ben Voermans van de stadsraad Sas van Gent is niet zo fel. „Ik ben er niet gelukkig mee dat de binnenstad van Terneuzen alle aandacht moet krijgen, maar het is van de andere kant ook wel logisch. Ik woon sinds 1975 in Sas van Gent en de Kop van de Noord straat in Terneuzen ziet er nog even slecht uit als toen. Daar moet snel iets aan gebeuren." Voermans vindt het 'erger' dat in Terneuzen veel nieuwbouw is ver rezen waardoor andere kernen zijn 'leeggezogen'. Toch is hij niet ontevreden over de inspanningen van het gemeentebestuur voor Sas van Gent. „De renovatie van de woningen in de Vredestraat is mag nifiek en er zit meer in de pen, zo als nieuwbouw voor scholen en verenigingen. Dat moet zeker door gaan." Eijsackers laat eenzelfde ge luid horen voor Axel, onder meer over het plan voor - wat hij noemt - 'een prachtig, vernieuwd streek museum'. De Jonge wil overleg met B en W. Wethouder Pim Broekhuysen laat alvast weten dat hij het 'inhoude lijk niet eens is met De Jonge'. De Markt en Kop van de Noordstraat moeten deze raadsperiode (tot 2014) worden aangepakt, stelt hij, maar 'andere kernen mogen daar zeker niet onder lijden'. door Martijn de Koning TERNEUZEN - Wel een beetje raar, optreden voor een volkomen leeg Scheldetheater. Dat zal vanavond anders zijn voor de enkele tiental len leerlingen van De Rede in Ter neuzen. Dan zit de zaal stampvol tijdens de jaarlijkse talentenjacht van de school. Gisterochtend oefenden de deelne mers alvast, om te kijken of alles werkt en om te wennen aan de enorme ruimte die het podium biedt. Uit een flink aantal aanmel dingen koos de school, na twee voorronden, de beste twintig zang-, dans- en muziekoptredens. De winnaars tonen vanavond aan het publiek wat ze in hun mars hebben. Overigens geldt dat niet alleen voor de jongeren óp het podium, benadrukt Tonni Gubbens van De Rede. „Er hebben ook leerlingen aan bijvoorbeeld het decor ge werkt, en aan de techniek en schmink." Zeker het verzorgen van een originele achtergrond wordt steeds meer een uitdaging, geeft Gubbens aan. „Er wordt steeds vaker gewerkt met beamers en projecties. De mogelijkheden daarmee zijn bijna eindeloos." Bekijk een video van de repetities op www.pzc.ni/zeeuws-vlaanderen Gül, Birgit, Emma, Laura, Marit, Amber, Anne en Valerie vormen samen de omvangrijkste act tijdens de Talentenjacht van vanavond. Het achttal verzorgt een dansoptreden. foto Peter Nicolai TERNEUZEN - Medisch kleuterdag verblijf Jacob Cats in Terneuzen heeft een gloednieuw buitenspeel terrein. Stichting AZZ kreeg hier voor 13.000 euro van stichting Kin derpostzegels Nederland. MIDDELBURG - Officier van justitie R. Rammeloo eiste gisteren vier jaar cel tegen een 21-jarige Hulsten aar. De man heeft bekend dat hij op 28 september 2008 een benzine pomp in Kloosterzande heeft over vallen met behulp van een pistool. Hij droeg die dag een bivakmuts en ging ervan door met een buit van in totaal 650 euro. De man stapte eind vorig jaar naar de politie om zichzelf aan te ge ven. Want hij wilde schoon schip maken, zo verklaarde hij tegen de leden van de Middelburgse recht bank. Rammeloo hield de jongeman voordat gewapende overvallen steeds meer een plaag vormen. Om die reden moet er volgens hem zware straffen worden geëist om op die manier anderen af te schrikken om ook zo aan geld te komen. De officier van justitie wil het liefst dat de man een psychiatrisch onderzoek ondergaat om te weten te komen hoe het geestelijk met hem gaat. De jongeman weigert echter elke vorm van onderzoek. Volgens hem weet justitie genoeg van hem, wil hij zijn straf uitzit ten en vervolgens een nieuw leven beginnen. Naar eigen zeggen kan hij rekenen op steun van zijn fami lie en heeft hij om die reden géén enkele behoefte aan begeleiding door bijvoorbeeld de reclassering. Uitspraak 22 april. Vandaag in dit dagblad een bijlage van MM PI-RIAL PERZISCHE TAPIJTEN" m&ijksweg 54, Maasmechelen België

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 51