Een rijdend opbergvak Buiten de gigantische bin nenruimte en alle handig heden staat hier een luxe MPV met onder meer elek trische ramen voor en achter, ge scheiden klimaatzones voorin met een aparte bediening voor achter in, parkeersensoren, navigatiesys teem en cruise control. Deze Peug is daarnaast uitgerust met een viertrapsautomaat. Die laat wat comfort betreft echter een en an der te wensen over en is wat on rustig. Bij kalm accelereren scha- ito 17 Alternatief: Renault Espace 2.0 Turbo Alternatief: Ford Galaxy 2.3 vrijdag 9 april 2010 KORT Nissan Qashqai lager geprijsd Drie jaar na zijn debuut en 50.000 Europese verkopen verder is de Nissan Qashqai alweer toe aan zijn tweede facelift, hoe wel het absoluut, een succesnum mer is. Vooral de neuspartij werd wat opgeleukt, met modernere koplampen. Achter deden led's hun intrede in de nieuwe licht- units. Het interieur, ook dat van de Qashqai+2, kreeg eveneens een fikse opknapbeurt. Het motoren gamma bleef ongewijzigd en 4x4 blijft een optie, maar de prijzen gingen omlaag: vanaf 22.300 euro, diesel €26.400 en +2 €24.990. Techno-Classica voor de 22e keer in Essen De klassiekerbeurs Techno-Clas sica wordt nog tot en met 11 april weer in de Messe van het Duitse Essen gehouden en wel voor de 22ste keer. Er zijn twintig beurshallen volgeboekt door fabri kanten en handelaars. Er staan meer dan 2500 klassieke auto's te koop, terwijl er een overvloed aan onderdelen, memorabilia en aan verwant zaken worden aangebo den. Ruim tweehonderd merken- clubs maken hun opwachting en er zijn talloze evenementen. Passend afscheid van Lexus SC 430 Voor de Lexus SC 430 valt het doek. Negen jaar na zijn ge boorte wordt de productie van de ze zeldzame Japanse sportauto ko mende juli gestaakt. Met een spe ciale 'Platinum' editie neemt hij af scheid, vol met aardigheidjes en snufjes, zoals achtvoudig elek trisch verstelbare stoelen en een 240W 7-kanaals audio-installatie met 6-cd-wisselaar in het dash board en negen speakers, voor een aardige prijs van 99.750 euro. Het woord 'uitverkoop' is ongepast aan een sterfbed. Aantal diefstallen van jonge auto's stijgt De eerste drie maanden van dit jaar zijn 15 procent meer au to's tot drie jaar gestolen. Dat meldt de Stichting Aanpak Voer- tuigcriminaliteit. In het eerste kwartaal werden 654 jonge perso nenauto's gestolen, tegenover 569 in dezelfde periode vorig jaar. Po pulair waren voornamelijk Volks wagens, en dan met name Golfs. Dieven stalen 235 Volkswagens, waarvan 130 een Golf Audi staat op de tweede plaats, daarvan wer den er 51 gestolen. Dieven namen 48 Opeis mee. 'Mercedes-Benz ziet verkoop flink stijgen' De wereldwijde verkoop van het Duitse luxe automerk Mer cedes-Benz is in het eerste kwar taal naar verwachting met ruim 10 procent gestegen. Dat zei topman Joachim Schmidt van Mercedes. De verkoopstijging is volgens de topman vooral te danken aan een sterke vraag naar de Merce des-Benz E-klasse en S-klasse in de VS en China. De verkoop van Mercedes in de VS steeg in maart met 26 procent vergeleken met een jaar eerder. De verkoop in Duitsland verliep 'matig'. OCCASION Peugeot 807 uit 2005 biedt een hoop ruimte en opties Ford Galaxy 2.3 Prijs: €19.950 Bouwjaar: 01-2006 Km-stand: 84.000 Motorinhoud: 2295 cc Vermogen: 140 pk Transmissie: handgeschakelde vijfbak APK geldig tot: 01-2010 Garantie: 1 jaar Bijzonderheden: cd-wisselaar, navigatiesysteem Verkooppunt: Adria Ford, Goes Renault Espace 2.0 Turbo Prijs: €17.950 Bouwjaar: 09-2006 Km-stand: 104.421 (NAP) Motorinhoud: 1998 cc Vermogen: 163 pk Transmissie: handgeschakelde zesbak APK geldig tot: 09-2010 Garantie: 6 maanden Bijzonderheden: elektrische ramen voor en achter, navigatiesysteem Verkooppunt: Renault Kievit, Zierikzee Elke week testen we in deze rubriek een occa sion. Van boodschappen- auto's tot ruime gezins wagens. Hoe goed rijdt-ie nog? Wat zit er al lemaal op en aan? En wat is er voor ongeveer hetzelfde bedrag nog meer te koop? We zoe ken het voor u uit. Deze week epn Peugeot 807 uit 2005. door Lucas Boot Wie op zoek gaat naar een gebruikte MPV tussen de zeventien en twintig mille staat voor een moeilijke keuze. In die ca tegorie valt voor zo'n bedrag name lijk veel te kiezen. Wij vielen voor deze Peugeot 807 die te koop staat bij autobedrijf Leendert van den Born in Breda. Een auto als deze schaf je natuurlijk aan voor zijn praktische gebruiksgemakken. Wat dat betreft heeft u aan deze 807 een goede. Allereerst zijn daar de twee elektrische schuifdeuren die in- en uitstappen zeer gemak kelijk maken. Met een druk op de knop zoemen ze automatisch open en dicht. Een geinig extraa tje. Verder staat het interieur bol van de bekerhouders, handige op- bergvakken, klepjes, bakjes en klaptafeltjes. Saillant detail: in de middenconsole zitten liefst twee asbakken verstopt. Wat Peugeot daarmee wil zeggen, is ons vol strekt onduidelijk... Nog iets opmerkelijks is de hand rem die links van de bestuurders stoel zit. Het zorgt in elk geval voor een ruimere doorgang naar achter. Met een speciaal spiegeltje boven de reguliere binnenspiegel kunt u haarfijn in de gaten wat zich daar allemaal afspeelt. Lees: wat de kids lopen uit te vreten. Handig, net als de achterste stoe len die los van elkaar in de lengte richting verstelbaar zijn. Onze 807 foto's Lucas Boot Peugeot 807 ST 2.0 Automaat Peugeot 807 uit 2005. heeft drie zetels achterin, maar werd affabriek ook met een derde zitrij geleverd. In die opstelling biedt de MPV plaats aan zeven man in plaats van vijf. In de vijf- persoonsuitvoering blijft er een zee van bagageruimte over, wat de ze 807 tot een ideale gezinswagen/vakantieauto maakt. Prijs: €17.950 Bouwjaar: 08-2005 Nieuwprijs in 2005: vanaf 37.250 euro Km-stand: 66.913 Transmissie: viertrapsautomaat Motorinhoud: 1997 cc Vermogen: 140 pk 0-100 km/u: 13,1 seconden APK geldig tot: 08-2011 Bovag-garantie: ja kelt-ie weliswaar soepel op, maar verlangt u meer prestaties, dan rea geert de bak traag en schokkerig. Peugeot koppelde de automaat aan een 140 pk sterke benzinemo tor. Een prima krachtbron met vol doende trekkracht, maar die met een handbak in onze ogen beter Bijzonderheden: elektrische schuif deuren, 1 jaar garantie, gratis APK en onderhoudsbeurt Verkooppunt: Leendert van den Born, Breda Historie: Peugeot lanceerde de 807 in 2002 als vervanger van de 806. Voor de ontwikkeling V3n de MPV werkten de Fransen samen met Fiat, Lancia en Citroën. tot z'n recht komt. Welnu, deze Peugeot 807 heeft een hoop ruim te te bieden en zit goed in de op ties. Bovendien ziet het interieur er nog puntgaaf uit. Het enige sme tje is het stuurwiel dat bovenop versleten is. Kniesoor die daar om mekkert. m i I M i i I M \TTTTT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 47