Peter de Jong ziet zonnetje doorbreken Exclusieve openingsaanbieding! VC VLISSINCEN Geblesseerde aanvoerder wil er volgend seizoen in hoofdklasse bij zijn Verblijf in het luxe kasteel Purschenstein**** vrijdag 9 april 2010 door Ron de Waal VLISSINCEN - Enkele weken gele den zat hij in een enorme dip en dacht hij nooit meer op zijn oude niveau terug te keren. Inmiddels staan de zaken er voor Peter de Jong een stuk rooskleuriger voor en durft hij zelfs hardop over vol gend seizoen te filosoferen. Hij reageerde bijna als een kind dat net zijn eerste stapjes heeft ge zet. Na een periode die bol stond van de ellende heeft Peter de Jong afgelopen week eindelijk voor het eerst weer een stukje kunnen jog gen. „Er komt weer een zonnetje door de wolken", is de eerste reac tie van de onfortuinlijke centrum verdediger van Vlissingen, die in de vierde competitiewedstrijd van dit seizoen tegen Dongen de voor ste kruisband in zijn linkerknie af scheurde. „Wat voelde dat heerlijk zeg na zoveel pech",, zegt De Jong. „Normaal staat er voor deze blessu re een revalidatieperiode van zes tot tien maanden, maar ik dacht even te knallen en binnen vijf maanden weer wat te kunnen doen. Dat liep helaas even hele maal anders." Daags na de operatie, die op 27 sep tember in Zestienhoven plaats vond, had Peter de Jong in het geo pereerde gewricht ontzettend veel pijn en was er meteen een enor intensief onder uitstekende bege leiding bezig, dat ik er alles voor doe om er zelfs beter uit te komen. Een paar weken geleden zag ik het niet meer zitten, maar ik besefte al snel dat ik eventueel stoppen in ei gen hand wil houden. Ik moet er alles aan gedaan hebben, want voetbal betekent gewoon te veel voor mij", klinkt het strijdvaardig. Met lede ogen moest Peter de Jong ook toezien hoe zijn ploeg een moeilijke periode doormaakt. „We hebben natuurlijk verschrikkelijk veel pech met een paar zware bles sures en ook nog diverse ham- ^stringblessures. Alles komt samen, maar ik ben ervan overtuigd dat ie dereen er keihard voor werkt om hier snel uit te komen" aldus De Jong. „We hebben een overvol en zwaar programma, dus binnen en kele weken weet je precies waar je staat als ploeg. Eindigen bij de eer ste drie is zeker mogelijk. We moe ten echter snel uit dit dalletje ko men. Zondag treffen we in koplo per De Valk de tegenstander bij uitstek om voor die ommekeer te zorgen. Sta er niet van te kijken als we in die wedstrijd weer voor die boost kunnen zorgen." De inbreng van Peter de Jong zal zich dan nog beperken tot aanmoe digingen vanaf de zijlijn. „Maar ik ga er tweehonderd procent voor geven om er volgend seizoen in de hoofdklasse weer bij te zijn." me zwelling zichtbaar. De Jong: „Het bloed dat'in mijn knie zat bleek erg snel te stollen. Normaal gebeurt dat binnen een paar maan den, maar bij mij binnen een mum van tijd. Gevolg was ex treem veel littekenweefsel dat mij enorm beperkte in mijn revalida tie. Uiteindelijk moest ik op 28 de cember en op 27 januari opnieuw onder het mes om de knie schoon te laten maken. Omdat er bij mijn operatie een nieuwe techniek werd toegepast, heb ik na die ellen de ook een second opinion gehad bij dokter Van der Hart in Amster dam, maar die heeft mij verzekerd dat alles oké is." Onder begeleiding van fysiothera peut Anton Engels is Peter de Jong al maanden, meerdere uren per dag, bezig met zijn herstel. „Ik heb gelukkig weer een handvat om me zelf aan vast te pakken. Ik ben zo foto Dirk-Jan Gjeltema Peter de Jong (rechts) in actie namens het Zeeuws elftal tegen FC Utrechts Alje Schut. WEBWINKEL i Kasteelhotel Purschenstein**** Het kasteel dat oorspronkelijk dateert uit de 13e eeuw heeft onlangs een grondige renovatie on dergaan en het resultaat is werkelijk prachtig. De kamers zijn van alle moderne gemakken voorzien, terwijl de historische elementen behouden zijn gebleven. WWW DZC 'webw r I Ga naar onze webwinkel of bel met kasteelhotel Purschenstein telefoon: 0049 (0) 37 36114 0 80 o.v.v. actiecode WA fiets of WA kasteel categorie reizen hotelovernachtingen Speciaal voor u als lezer hebben we een tweetal openingsarrangementen in het luxe Kasteelhotel Purschenstein samengesteld. Het sprookjesachtige kasteel is sfeervol gelegen in het idyllische Ertsgebergte. Dit is één van de mooiste gebieden van Duits land. Maak vanuit het hotel een heerlijk fietsavontuur onder begeleiding van een Nederlandse gids en bezoek het nabijgelegen historische Dresden, met o.a. de Frau- enkirche, de Semper Opera en het Zwinger Paleis, of maak een dagtrip naar de Gou den Stad Praag. Wat u ook kiest, wij zorgen ervoor dat uw verblijf een onvergetelijke indruk zal achterlaten. 4-daags Kasteelarrangement Geniet van de schitterende omgeving en breng een bezoek aan de cultuurmetropool Dresden, nationaal park Sachsische Schweiz, porselein en wijnstad Meissen, zilverstad Freiberg, speelgoedstad Seiffen of gouden stad Praag. Vier dagen te kort? Dit arrange ment is ook te boeken als 5- of 8 daagse reis, zie webwinkel. Adviesprijs vanaf 165,- Lezersprijs 69,- Arrangementprijs per persoon op basis van een boeking van 2 personen incl. ontbijtbuffet en boekbaar tot 30 november 2010 op basis van beschikbaarheid. Excl. gemeentebelasting 1,60 p.p.p.n) 6-daags volpension fietsarrangement Verblijf tijdens dit 6-daags arrangement (5 overnachtingen op basis van volpension) in Kasteelhotel Purschenstein. Ga onder begeleiding van een professionele gids de schitterende omgeving van het Ertsgebergte ontdekken, en maak tevens een stadsrondrit in Dresden en Praag met de plaatselijke gids. Adviesprijs: 479,- Lezersprijs 369,- Arrangementprijs per persoon op basis van een boeking van 2 personen en volpension en geldig van 01-05-2010 t/m 31-08-2010. Excl. gemeentebelasting (€1,60 p.p.p.n)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 30