-9 Juventus wil afgenomen titel 241 sport Robert Cesink pijnigt concurrentie, Van der Sar treurt maar rijdt zelf nog niet in het rood SCHANDAAL Internazionale bleef in 2006 buiten schot in het Italiaanse schandaal rond het manipuleren van naor de Serie B-waarin het met ne3en strafpunte" voetbalduels. Juventus ruikt nu echter bloed. te voorsprong kampioen. Afscheidscadeau voor Luinge: bekerfinale Leon Weeda gaat van CPC naar Duiveland Vlissingen zakt nog een plaats Juventus werd vanwege het schandaal teruggezet moest beginnen. De club werd uiteindelijk met gro- Juventus hoopt dat de kampioensfeesten van 2005 (foto) en 2006 toch niet voor niks zijn gevierd. Oud-Juve-baas Luciano Moggi (linksboven) heeft zijn pijlen nu gericht op Inter-baas Massimo Moratti (rechtsboven), die toch niet zo schoon lijkt te zijn als gedacht. foto Daniel dal Zennaro/EPA door Charlie Bootsma vrijdag 9 april 2010 s'rz-pj~A ■#?>?■?*- ZEIST Roelof Luinge beëindigt na dit sei zoen zijn loopbaan als scheidsrech ter. Voetbalbond KNVB heeft aange geven dat zijn contract niet ver lengd wordt. De 54-jarige arbiter heeft als eerbe toon de bekerfinale tussen Feye- noord en Ajax toegewezen gekre gen. „Afscheid nemen valt me zwaar", zei Luinge. „De keuze ligt echter bij de KNVB en die respec teer ik." Luinge floot in zijn carrière tot nu toe 846 wedstrijden in het betaalde voetbal. Zijn eerste wedstrijd in het betaald voetbal was op 29 okto ber 1983: NAC-VW (0-0). OOSTERLAND Leon Weeda verlaat aan het einde van de voetbalcompetitie GPC Vlis- singen. De doelman verdedigt vol gend seizoen het doel van zater dag-tweedeklasser Duiveland. Die club was op zoek naar een nieuwe keeper, want vorige week maakte Kevin Verboom zijn overstap be kend naar DFS in Burgh-Haamste- de. In het spoor van zijn toenmalige ty- trainer Edwin Krïens stapte Weeda in 2006 over van ZSC'62 naar GPC Vlissingen. Met die club werd hij meteen in zijn eerste seizoen kam pioen in de tweede klasse. MIDDELBURG Enkele weken geleden had Vlissin gen nog de minste verliespunten in de eerste klasse C van het zon dagvoetbal. Na de 2-1-zege gistera vond van IFC op Unitas'so is de Walcherse equipe afgezakt naqr de vierde plaats. Uiteindelijk promo veert de top drie naar de hoofdklas se. Zondag komt koploper De Valk op bezoek in Vlissingen. Een klasse lager raakte Goes de kop positie kwijt doordat RKJW gister avond met 3-0 won van Ooster hout. RKJW heeft één punt meer dan Goes én een wedstrijd meer ge speeld. Zondag komt RKJW opbe- zoek in Goes. door Peter van Leeuwen EIBAR - Wielrenner Robert Gesink is gisteren als derde geëindigd in de vierde etappe van de Ronde van Baskenland. De zware bergrit werd gewonnen door de Span jaard Samuel Sanchez. Gesink werd op kleine achterstand in de sprint om de tweede plaats ge klopt door Alejandro Valverde. De ze Spanjaard heroverde de leider strui op Gesinks ploeggenoot Os car Freire. Gesink, die bergop een sterke in druk maakte, klom naar de derde plaats in het klassement achter Val verde en de Amerikaan Chris Hor ner. De Ronde van Baskenland ein digt morgen. „Robert wordt op al le fronten nog steeds beter. Hij staat er nu geweldig goed voor", oordeelde ploegleider Frans Maas- sen op de website van de ploeg. „Ik denk dat we echt meedoen om de eindzege. Valverde had het berg op heel zwaar om Robert te vol gen en ook de volgende rit kent een lastige finale, terwijl de tijdrit van zaterdag er ook een is voor klimmers." Op de laatste klim voerde Gesink het tempo op achter de ontsnapte Sanchez en Horner. Renners als de Luxemburger Andy Schleck moes ten lossen, Valverde hield het wiel van Gesink en nam na de top weer over. Hij vond als eerste de aansluiting met de twee koplo pers. Op het moment dat Gesink aansloot was Sanchez al weer ont snapt. Op de streep hield hij een kleine marge over. „Ik ben nooit in het rood ge weest", keek Gesink terug op de rit. „Dit was een serieuze test en de bevestiging van wat ik eigenlijk al wist. Het gaat hier de hele week al goed, in dit stadium van het sei zoen kan ik zeer tevreden zijn. Voor Valverde was het bergop net te behappen. Vorig jaar was het op dezelfde klim andersom." Met acht Nederlandse renners gaat de Rabo-ploeg zondag van start in Parijs-Roubaix. Tom Leezer was een twijfelgeval voor de Noord-Franse kasseienklassie- ker, maar hij is voldoende hersteld van een val in de Ronde van Vlaanderen. Sebastian Langeveld en Lars Boom zijn de kopmannen bij Rabobank. Behalve van Leezer kunnen zij steun verwachten van Jos van Emden, Rick Flens, Joost Posthuma, Tom Stamsnijder en Maarten Tjallingii. De Duitse Ina-Yoko Teutenberg heeft voor het derde jaar op rij de Drentse 8 van Dwingeloo gewon nen. Birgit Lavrijssen uit Kapelle fi nishte in het peloton. MANCHESTER - Edwin van der Sar leek woensdagavond met Manches ter United op weg naar de laatste vier in de Champions League. Tot Matchwinnaar Arjen Robben zijn landgenoot Arjen Robben ge nadeloos toesloeg en Bayern Mün- chen naar de halve finales schoot. De doelman treurde na afloop over de volgens hem onterechte uitschakeling. „We verdienden het om door te gaan", aldus de ervaren sluitpost. „Vorige week scoorden ze in bles suretijd en nu was er een wonder- doelpunt nodig om ons uit te scha kelen." Ook Bayern-aanvoerder Mark van Bommel prees de prach tige treffer van Robben. „Hij maak te natuurlijk een fantastisch doel punt, maar als hij het nog een keer zo probeert, vinden we die bal niet meer terug." Coach Sir Alex Ferguson toonde zich een slecht verliezer. De Schot beschuldigde de manschappen van collega Louis van Gaal onder meer van intimidatie van de Itali aanse arbiter Nicola Rizzoli. „Type rend voor Duitsers", foeterde Fer guson na afloop.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 26