zeeland 123 Roze peloton vol in de remmen bij standbeeld admiraal De Ruyter Giro dMa Marianne Vos onder de hamer voor goede doel 'De Piraat' Calvijn College wint prijs jong ondernemen Benzineprijs Tango tien jaar in tijd terug Kringen VeKaBo zetten fusie door Lange Voorhout uit Zeeland vrijdag 9 april 2010 - gewoon gezellig - STRANDPAVILJOEN Dagelijks geopend Duinweg Oostkapelle maturen verrijkt met een vergulden kroon en ornamenten. Het moderne armatuur heeft een klassieke uitstra ling gekregen dat goed past in de historische omgeving. Bijzonder aan dit armatuur is dat het niet alleen dient als straatverlichting, maar door de toepassing van moderne led-verlichting ook als aanlichting van de bladerdaken van de monu mentale bomen. In maart is de eerste hand gelegd KRABBENDIJKE Zes leerlingen van het Calvijn Col lege uit Krabbendijke zijn de beste vmbo-jonge ondernemers van het land. In de Arena Amsterdam won nen zij met de gepersonaliseerde chocoladewikkels Chocotime. De wikkels kunnen elke gewenste tekst of afbeelding krijgen die ver volgens om een chocoladereep gaat. De jury keek naar een onder nemingsplan en presentatie. noods doorgaan tot aan het Hof in Straatsburg, en het uiteindelijk lied je wordt mogelijk, dat de crimine len alsnog beloond worden met een miljoenenclaim voor rekening van de gemeenschap. Zo komt ook Justitie in Zeeland in een kwaad daglicht te staan. Nu lijkt het of de voornaamste taken van de politie zijn, het beschermen van gedoog beleid, het acteren als ordedienst tijdens miljoenen kostende evene menten en fondsenwerving door het uitschrijven van bonnen. Drugscriminelen varen er wel bij, burgers betalen de kosten. Hans Pollemans Singel 10, Biervliet Hypotheekrente Als er toch gesnoeid moet worden: aan het plaatsen van de armaturen. Nu is het zover dat de eerste 75 van deze bijzondere armaturen op het Lange Voorhout staan. Hiermee is de renovatie van de Koninginnerou- te voltooid. VLISSINGEN Automobilisten kunnen zondag van 14.00 tot 17.00 uur tanken voor de prijs van tien jaar geleden bij de tankstations van Tango. Dat is de start van de viering van het 10-ja- rig bestaan van de keten van onbe mande tankstations. In Vlissingen staat het enige Zeeuwse Tango-sta tion. Omgerekend kostte een liter benzine tien jaar geleden 1,16 euro en diesel 0,85 euro. een gelijk aftrekpercentage, onge acht het inkomen, lijkt me recht vaardig en sociaal. Laten we dan ge leidelijk voor iedereen een percen tage van 35 procent invoeren, om de lagere inkomens nog een steun tje in de rug te geven, zodat de wo ningbouw in de goedkopere sector nog extra gestimuleerd wordt. W.J. van Gilst Boogerdlaan 23, Kortgene Centrum Management De kern van de houding van Bram Stoffels als centrummanager van Terneuzen is zijn brede kijk op de gang van zaken. Hem heb ik nooit kunnen betrappen op een uit spraak zoals de nieuwe voorzitter Triest de Jonge doet. Die uitspraak getuigt van een kokervisie. Axel en KERKWERVE De kringen VeKaBo Zeeuws Vlaan deren, VeKaBo Schouwen-Duive- land en Goeree Overflakkee en Ve KaBo Walcheren, Noord en Zuid Beveland hebben besloten hun voorgenomen fusie door te zetten. Zij vormen nu VeKaBo Zeeland. Voorzitter van de Vereniging van Kamperen bij de Boer Zeeland is Rinus van 't Westeinde; het secreta riaat ligt bij Marije Bakker. Sas van Gent kunnen door zich te ontwikkelen tot parels van onze ge meente samen met de binnenstad van de kern Terneuzen, veel bijdra gen aan de aantrekkelijkheid van onze gemeente. Je hopt dan van de ene naar de andere mooie plaats en dat op zich verlengt de aanwe zigheid van bezoekers en draagt daarmee bij aan het Bruto Lokaal Product dat we als gemeente probe ren neer te zetten. Wij lossen allies samen op. Daar is Bram nog trots op. De rest is een open deur en draagt niet bij aan de voortgang en enig begrip voor de problemen van de gemeente bij de uitvoering van dergelijke projecten. Met de verlaging van de rijksuitkering wordt dit er helaas niet beter op. P. Clijsen Donzevisserstraat 61, Terneuzen Over 31 dagen is de finish van de der de etappe van de Ronde van Italië in Middelburg. We tellen elke week met betrokkenen af tot maandag 10 mei. Vandaag: de Giro in Vlissingen. door Theo Giele Middelburg heeft op 10 mei de finish (en de fi nanciële zorgen), maar Vlissingen krijgt misschien wel de mooiste doorkomst van de derde etappe van de Ronde van Italië. De roze karavaan komt vanaf Dis hoek Vlissingen binnen. Via de Bachlaan, en de Van Woelderen- laan gaat het naar de boulevard. Bij het beeld van Michiel de Ruy ter moet het peloton vol in de rem men voor de haarspeldbocht naar het Bellamy park. Via de Nieuwen- dijk en Gravestraat rijden de ren ners naar de Koningsweg om ver volgens de Paul Krugerstraat over te steken naar de Nieuwe Vlissing- seweg naar Middelburg. „Het zal een fantastisch gezicht zijn, als je die renners over de Boulevard ziet rijden", verwacht Mirjam Jonge man van de gemeente Vlissingen. De gemeente is bezig de puntjes op de i te zetten wat de organisatie betreft. De route doorsnijdt de toe gangswegen naar het Eiland en een deel van de oude stad. Gedu rende één uur zal sprake zijn van een 'harde afzetting'. Daarvoor zal de gemeente zorgen voor een vaste 10 mei 2010 oversteekplaats. Het regelen van de verkeersstroom is een hele puzzel. Binnenkort ontvangen de bewo ners hierover informatie. Vlissin gen verwacht duizenden extra be zoekers op 10 mei. De winkels zul len die maandag vanaf elf uur open zijn. Op het Badstrand wordt de strandsportschool geopend met onder meer beachvolleybal en het Bellamypark verkeert in Italiaanse sferen. Op 2*3 april houdt de PZC een wieler- café in de Voetbal Experience in Mid delburg met onder andere oud-renners Johan van der Velde en Jeroen Blijle- vens. Gratis toegang, aanmelden via wielercafe@pzc.nl MIDDELBURG - Een goed bod is vol doende om met vijf mensen mee te mogen fietsen in de Girotoer tocht met wereldkampioene Ma rianne Vos en haar wielerploeg Ne derland bloeit. Belangstellenden kunnen een bedrag bieden dat vol ledig ten goede aan Stichting Pink Ribbon. Bieden kan op www.giro- toertocht.nl. De Stichting Pink Rib bon zet zich in om meer aandacht te krijgen voor borstkanker onder vrouwen. Die toertocht wordt za terdag 8 mei verreden. De afstan den die gefietst kunnen worden zijn 30, 80 en 150 kilometer. Q Starttijden, inschrijven en meer infor matie op www.girotoertocht.nl nederland l bloeit Sobuvr smmono üSHh- - 1 lesnHaaaHHHHü

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 25