krijgt facelift Over burenruzies en eenzaamheid BOOT VOOR DE DEUR 21 loopbrug, waterpoel en panoramakijkers Europees geld Langstraatplein Zoutelande Scheldekwartier Gratis voor alle abonnees Kijk vanaf 13 april in de krant! vrijdag 9 april 2010 bak (waarin voor kinderen artefac ten en 'fossielen' zijn verstopt) moeten een bezoek aan de Groeve ook voor de kleinsten interessant maken. De groeve dankt haar naam aan de Kauterse schoolmeester Van der Heijden, die als eerste aan de hand van gevonden fossielen de waarde van de locatie onderkende. Nadat eind jaren veertig van de vorige eeuw voor de wegenbouw zand werd afgegraven in het dorp, kwa men de aardlagen plots tevoor schijn. Het unieke van dit ver schijnsel (elders in Nederland en België liggen deze aardlagen drie honderd meter diep) werd niet on derkend, want de ontstane put werd volgeplempt met huisvuil en puin. De huidige groeve werd in de jaren tachtig door vrijwilligers deels afgegraven en zo kwam die voor de groeve zo kenmerkende dertig meter lange aarden wand te voorschijn die zo duidelijk de unie ke scheidslijn laat zien tussen de verschillende aardlagen, harde ijzeroer afgewisseld met los zand. Door erosie zijn al veel artefacten en fossielen gevonden. Het plan van Staatsbosbeheer, Hulst en provincie behelst het sa neren van de complete vuilnisbelt. De groeve wordt dan tachtig me ter lang, twintig meter breed en vijf meter diep. „De hoop is dat er langs de randen dan net zon aard- patroon te zien is als bij de be staande steilwand", zegt boswach ter Peter Maas. Door het wandel plankier, dat op palen staat en twee meter boven de put loopt, kan iedereen op eigen gelegenheid de groeve bezoeken. Maas: „Door de uitkijkplateaus op het plankier zijn de aardlagen heel goed te zien, maar je kunt ze niet aanraken. Dat mag ook niet, want die aardlagen zijn heel kwetsbaar. Wil je de steil wand toch van heel dichtbij bekij ken, dan mag je onder begeleiding van een gids, via de huidige in gang de put in." Op de bodem van de put komt een waterpoel, ge vuld met optrekkend grondwater, die naar verwachting snel bevolkt wordt door padden, salamanders, larven en andere beestjes. Vanaf het plankier kunnen watermand jes opgetakeld worden zodat het waterleven bestudeerd kan wor den. Met panoramakijkers kunnen de aardlagen en de graafwespen in de wand goed worden bekeken. Ten noorden van de groeve wordt een nieuwe ingang aangelegd die meteen aansluit op de loopbrug en daar komt ook de 'zandbak' voor het zogenaamde ontdekgra- ven. De verwachting is dat de nieu we groeve volgend jaar opent en dat jaarlijks minstens 15.000 men sen de Nieuw Naamse Grand Ca nyon gaan bezoeken. zoutelande - Dankzij een Europe se subsidie van anderhalve ton kan het Langstraatplein in 'Zoute lande sneller en beter worden op geknapt dan de bedoeling was. De gemeente Veere krijgt de subsi die op voorwaarde dat het plein al voor 1 december 2011 helemaal op nieuw is ingericht. Dat is een half jaar eerder dan was voorzien. De gemeente gaat daar graag mee ak koord. Dankzij de subsidie zijn aanvullende bijdragen uit het dorp zelf niet meer per se nodig, en hoe ven geen versoberingen te worden doorgevoerd. Dat betekent dat nu zeker een trap wordt aangelegd te gen de zeedijk, en dat in de luwte van de dijk zitplekjes langs het plein kunnen worden gerealiseerd. De gemeente had bijna 350.000 eu ro voor het plan uitgetrokken. Dat kan nu beperkt blijven tot bijna 250.000 euro. VLISS1NGEN - De gemeente Vlissin- gen heeft gisteren de eerste digita le nieuwsbrief over het Stadspark Scheldekwartier uitgebracht. De nieuwsbrief zal maandelijks ver schijnen. Aanmelden voor de gratis nieuws brief kan via www.vlissin- gen.nl/web/show/id=891138. In Buurten met Blauw volgt de PZC de vier Vlissingse wijkagenten. Om beurten vertellen ze over hun werk. door Miriam van den Broek Deze week heb ik niet zo veel te vertellen, begint Henk Wieg man. De wijkagent van het Vlissingse Middengebied zit achteroverge leund aan een bureau in het hoofd kantoor van de Politie Zeeland in Middelburg waar we hebben afge sproken. „Ik heb wat gefietst door de wijk. Ik heb spreekuur gehouden en ik heb nog een tip gekregen over drugsdealers in een woning. Die tip heb ik doorgespeeld naar het drugsteam Basta. Verder had ik woensdag samen met mijn colle ga's nog een gesprek met burge meester Dijkstra en ik heb afgelo pen week veel contact gehad met Emergis." Een verwarde man zorgde op straat voor overlast. Hij bleëk on der begeleiding van Emergis te staan. Inmiddels is hij opgenomen op de psychiatrische afdeling. „Ik heb dus eigenlijk een gewone week gehad", stelt Wiegman vast. Na een slok koffie zegt hij: „O ja, er belde ook nog een mevrouw met de aankondiging dat ze veel aangiftes zou gaan doen van mis standen. Maar toen ik haar later sprak, gaf ze aan dat ze zich een zaam voelde en dat ze niemand an ders wist te bellen dan de politie. Haar telefoontje was dus eigenlijk een schreeuw om aandacht. Ik heb haar in contact gebracht met het meldpunt Bemoeizorg." Verder heeft Wiegman contact op genomen met een vrouw die ge klaagd had over geluidsoverlast van haar buurman. „Die mensen vallen onder 'begeleid wonen'. Nu wil het ongelukkige toeval dat zij juist gebaat is bij veel rust, en hij het liefst harde muziek draait. Ik heb de instantie van begeleid wo nen laten weten dat het probleem serieus is en dat er ook over gebeld is naar de politie. De organisatie zal nu bekijken hoe het probleem kan worden opgelost." Precies zes maanden werkt de uit Zeeuws-Vlaanderen afkomstige Henk Wiegman nu in Vlissingen en hij merkt dat hij al aardig inge werkt begint te raken. „In het begin moest ik nog wel eens de plattegrond er bij pakken om te kijken waar ik moest zijn. Maar nu weet ik beter de weg. Ook namen van mensen die ik in mijn werk tegenkom, zeggen me steeds meer." Henk Wiegman ingang voor gids wÊ Stijlvol wonen met uw Stadswoningen, Herenhuizen, Kadewoningen, Watervilla's, Appartementen vanaf 149.000,- v.o.n. Kijk voor meer informatie en openingstijden van ons verkoopinformatiecentrum in Goes op www.goeseschans.nl GOESE SCHANS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23