zeeland 119 De verhuurder De eigenaar nog wol ergens een leuk huisje Met honderden slaapstrandhuisjes over de dijk VAN ZEELAND College subsidieert opknappen krot Calvijn College haalt €10.553 op voor Haïti Koor viert negentigste verjaardag IJsseldijk Modes traprenovatie! Weststrate bin nen vrijdag 9 april 2010 „Veel Vlissingers zijn trouw aan het water, maar wonen niet aan de boulevard. Hier kunnen ze weer even genieten van dat bijzondere stukje Nederland." „We hebben alles hier. Ik fiets zo naar mijn werk en Ad werkt zo nu en dan op strandpaviljoen De Banjaard, nog geen honderd meter hiernaast." MOOIST AANGELEGDE Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto VLISSINGEN B en W van Vlissingen verstrekken een monumentensubsidie aan de eigenaar van het voormalige ver krotte pand op de hoek van de Dr. Gallandatstraat en de Singel. Het pand heeft tien jaar staan wegrot ten tot de gemeente het liet ontei genen en veilen. De nieuwe eige naar is het pand aan het opknap pen. Er worden drie woningen van gemaakt B en W hebben het pand aangemerkt als beschermd stadsge zicht en - tot grote verbazing van een aantal raadsfracties - een subsi die toegekend. Hoe hoog die subsi die is, is niet bekend gemaakt. MIDDELBURG De vier vestigingen van het Calvijn College hebben de afgelopen maan den 10.553 euro bijeengebracht voor Haïti, het land dat in januari door een zware aardbeving werd getroffen. Het geld werd bijeengebracht met een collecte, maar ook met een aan tal activiteiten die door de leerlin gen waren georganiseerd. Voorbeel den waren de verkoop van gebak, een sporttoernooi en een sponsor loop in Middelburg, en de verkoop van worstenbroodjes en chips in de vestiging in Goes. Annie Castenmiller veegt haar veranda. Sinds vorige week verblijft ze weer een halfjaar op het strand. „We hebben hier alles. We vangen zelf onze vis en die roken we dan achter ons huisje." foto's Ruben Oreel Voor chauffeur Marco van de Ketterij zijn het drukke tij den. Voordat de topdrukte losbarst op de Walcherse stranden moeten alle strandhuisjes weer op hun plek worden gezet, 's Ochtends om zeven uur begint de Arnemuidenaar met de ver plaatsing. De slaaphuisjes, groot en klein, worden vanaf de opslag plaats één voor één over het duin pad naar het strand gebracht. „Ik doe er zo'n acht per dag", vertelt hij. „Het is prachtig werk. Ik ver voer ook containers, maar in het voor- en najaar ben ik constant op het strand te vinden. Het begint nu steeds beter weer te worden, ge lukkig. Maar ik heb op 1 april ook nog wel eens sneeuw op het strand meegemaakt." Zijn vrachtauto is omgebouwd om de huisjes te vervoeren. Met een speciaal kabelsysteem hijst hij een huisje met onderstel op de wagen. Ook de druk van de banden past hij makkelijk aan. „Dan zak ik niet weg in het zand." Eenmaal op het strand kan het ge vaarte worden gelicht. Wilco van Noppen uit Middelburg mag mee in de truck van Wielemaker als zijn slaaphuisje wordt vervoerd. Ook een vriend rijdt mee, want er moet altijd een extra iemand bij zijn om mee te helpen. „Het is heel simpel", beschrijft chauffeur Van de Ketterij het pro ces. „Nadat het huisje op zijn po ten staat, wordt het uitgraven." Wilco maakt een kuil rondom de palen. Langzaam vinden ze hun weg in het diepe zand. „Het is al tijd weer een gelukkig moment als alles staat", zegt Van Noppen. „Dit weekend gaan we alles inrichten en aansluiten. En daarna drinken we hopelijk een biertje en een wijntje op de veranda." Van de Ketterij moet zich haasten, want de volgende klanten wach ten alweer. Nog tientallen slaap strandhuisjes gaan de komende da gen over de dijk. „En in septem ber, voordat het stormseizoen be gint, gaat alles weer terug." WESTKAPELLE Het Westkappels Koor viert van avond en morgenavond zijn negen tigjarig bestaan. Het is in 1920 opge richt als gemengd koor met de naam Noordzeegalm. Bij gebrek aan mannen werd het kort daarna omgedoopt tot Westkappels Da meskoor. Inmiddels bestaat het ge zelschap weer uit vrouwen én man nen. Wat niet veranderd is, is dat het koor altijd optreedt in de origi nele Walcherse klederdracht. De ju bileumconcerten beginnen om 19.30 uur in Westkapelle Herrijst. Lepelstraat 1 Yërseke Tel. 0113-571539 www.ijsseldijkmodes.nl Goes Marconistraat 13 (0113) 22 41 13 Wendy van den Hurk schrijft over ha venwerkers in Makassar. Lees er meer over op www.pzc.nl/amatoo MEEST GELEZEN 1. Nader onderzoek in ontuchtzaak 2. Eis: cel voor mishandelingen 3. Hennepplantage in Serooskerke STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl INDONESIË parketvloeren woonconcept (hout en laminaat) Genieten van betaalbaar vakmanschap Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 567796 www.binnenuit.nl Wijt u ook genieten van een optimale nachtrust dankzij de gépersonaliseerde bedbodems van Ergosleep"'? Doe dan de gratis test bij uw Ergosleep® dealer. Ontdek uw persoonlijk SLAAP-DNA5 en ervaar wat het voor uw lichaam betekent.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 21