Met een beetje zoeken vind je 181 zeeland 'Typisch Terneuzense arrogantie' officier celstraf krijgen GERARD Ruud de Bree Na de winter keren op de Walcherse stranden de strandhuis jes terug. Wie er voor deze zomer nog een wil huren, moet goed zoeken. Voor toplocaties sta je tien jaar op de wachtlijst. Wegwerkzaamheden in Crijpskerke Vechtersbaas moet Van vrijdag 9 april 2010 verhuizingen en meubelopslag Middelburg 0118-626919 www.gerardbouwense.nl TERNEUZEN - Het is niet voor z'n tijd meer aandacht te besteden aan de ontwikkeling van de Ter neuzense binnenstad, maar dat mag zeker niet ten koste gaan van de andere kernen in de gemeente Terneuzen. Vertegenwoordigers van de stadsra den Axel en Sas van Gent geven die reactie op een oproep van voor zitter Triest de Jonge van het Cen trum Management Terneuzen. Vol gens De Jonge is het hard nodig dat het nieuwe college van B en W 'alle ogen richt op de binnen stad van Terneuzen'. „Triest", kwalificeert voorzitter Pierre Eijsackers van de stadsraad Axel het verhaal van De Jonge. „Ty pisch een geval van Terneuzense arrogantie, dat de Terneuzense bin nenstad een hoofdrol moet gaan spelen, terwijl andere kernen op een zijbank mogen plaatsnemen. Niet netjes." Secretaris Ben Voer- mans van de stadsraad Sas van Gent is niet zo fel. „Ik ben er niet gelukkig mee dat de binnenstad van Terneuzen alle aandacht moet krijgen, maar het is van de andere kant ook wel logisch. Ik woon sinds 1975 in Sas van Gent en de Kop van de Noordstraat in Terneu zen ziet er nog even slecht uit als toen." NATIONALE SCHOENMAKERSGILDE WEEK 10T/M 17 APRIL GRATIS KRASLOT BIJ UW SCHOENREPARATIE www.schoenmakersgilde.nl Schoen- en Sleutelmakerij Segeersstraat 33 4331 JM Middelburg Tel.: 0118-639526 STRANDHUISJES door Jens Pauw Zeker de helft van het jaar wonen ze op het strand. Tijdens het sei zoen verblijven ze er het liefst van de eerste tot de laatste week in hun knusse strandslaaphuisje. „Toen ik zeven jaar was droomde ik hier al van. En het is uitgekomen." Annie Castenmiller en haar part ner Ad van der Heijden zijn 'hele maal happy' op het strand bij Dis hoek. „We hebben alles hier. Ik fiets zo naar mijn werk en Ad werkt zo nu en dan op strandpavil joen De Banjaard, nog geen hon derd meter hiernaast." De gezellige avonden met de bu ren, die er ook al jaren staan, vindt ze fantastisch. „We vangen zelf on ze vis in de zee en die roken we dan achter ons huisje. Heel gezel lig allemaal." Ze heeft er dan ook veel voor over om zo vroeg moge lijk in het seizoen te kunnen sette len. „In de tweede week van fe bruari opent Wielemaker, die het transport regelt, een speciaal tele foonnummer. Zitten we al om half 8 met twee man te bellen", lacht ze. Uiteindelijk kwam ze er om half tien doorheen. „Wat een topdrukte. De plaatsing vindt plaats op volgorde van aanmel ding, dus een paar uur bellen bete kent ook een paar weken later op het strand." De strandhuisjes op Walcheren zijn al jaren enorm populair. Sim pelweg is er onderscheid te maken tussen twee soorten: de (dag)cabi- nes en de slaaphuisjes. De cabines zijn bedoeld voor opslag en kort verblijf De strandslaaphuisjes wor den steeds meer een evenknie van de bungalows en appartementen. De Stichting Strandexploitatie Walcheren verzorgt in opdracht van de gemeente Veere tussen Vrouwenpolder en Dishoek de ver huur van de strandplaatsen. „Dat zijn bij elkaar bijna zesduizend huisjes, zowel voor particulieren als grootverhuurders", vertelt Rian Thümann van de stichting. „Op populaire stranden als Dishoek en Zoutelande zijn geen directe plek ken beschikbaar. Daar kun je al leen terecht bij de grootverhuur ders die de huisjes onderverhuren. Op het strand van Groot-Valkenis- se en Vrouwenpolder zijn nog wel plekken beschikbaar." Een stand plaats voor een dagcabine kost er een kleine honderd euro per sei zoen (april-oktober). Voor een slaaphuisje ben je pet strekkende frontbreedtemeter zo'n driehon derd euro kwijt. Daar komen de kosten voor het huisje en het trans port met de vrachtauto nog bij. „Vaak worden de huisjes dan ook via-via verhandeld", zegt Thümann. „Met een beetje zoeken vind je wel een leuk huisje." Met 400 dagcabines is Robbert Vreeke een grootverhuurder op de Veerse stranden. „Ook wij hebben Strandhuisjes op Walcheren Er wordt onderscheid gemaakt tus sen twee soorten strandhuisjes. Dagcabines zijn geschikt voor een kort verblijf en voor de opslag van goederen. Strandslaaphuisjes zijn ingericht om langere tijd in te verblijven. Op het Veerse strand, tussen Vrou wenpolder en Dishoek, worden bijna zesduizend standplaatsen be heerd door de Stichting Strandex ploitatie Walcheren. In Vlissingen kunnen strandliefhebbers terecht in huisjes bij Westduin en het Nol- lenbos. Strandhuisjes zijn niet goedkoop. Bovenop de huur voor de stand plaats komen kosten voor de huis jes zelf en de plaatsing. Ook bestaan voor sommige toplo caties als Domburg en Oostkapelle wachtlijsten van wel tien jaar. ieder jaar weer strandhuisjes te huur. Voor vijfhonderd euro inclu sief strandstoelen en een wind scherm. Maar op de toplocaties in Domburg en Oostkapelle is er in-* middels een wachtlijst van zo'n tien jaar! Daar denken mensen wel drie keer na voordat ze hun huisje wegdoen." In Vlissingen regelt Strandvereni- ging Westduin beheer en verhuur van de circa zestig slaapstrandhuis jes in het gebied. Volgens voorzit ter Wim Crusio zijn alle plekken er bezet. „Huisjes worden wel on derverhuurd." Verder worden aan het Vlissingse Nollenbos huisjes verhuurd. Ondernemer Leendert van Nieuwenhuyzen stapte er acht jaar geleden in. Hij biedt complete arrangementen aan het strand. „Ik wil inspelen op de belevingswe reld van mijn klanten. Veel Vlissin- gers zijn trouw aan het water, maar wonen niet aan de boule vard. Hier kunnen ze weer even ge nieten van dat bijzondere stukje Nederland." 'mmti rnmsm CRIJPSKERKE - De kruising Meulhoek/Oostkapelseweg en een deel van Nimmerdor in Grijpsker- ke wordt op 12,13 en 14 april geas falteerd. Verkeer wordt omgeleid via Serooskerke. Voor hulpdien sten en aanwonenden komt er een aparte toegang tot Nimmerdor. Altijd fietsweer, ook vóór regenkleding naar: middelburg - Twaalf maanden waarvan drie voorwaardelijk. Die celstraf eiste gisteren officier van justitie W. Suijkerbuijk tegen een 37-jarige Middelburger. De man wordt verdacht van een groot aantal mishandelingen en be dreigingen. Onder andere enkele vriendinnen zou hij in het gezicht hebben gestompt. Maar ook een portier van een café in Goes kreeg met hem te maken. Die kreeg een dusdanig harde klap dat hij op de grond viel. Volgens de officier is" de Middel burger iemand met een zeer kort lontje die na het drinken van alco hol wel heel erg gemakkelijk zijn vuisten gebruikt. Ook zou hij wel erg jaloers aangelegd zijn en ieder een die ook maar wat langer naar een van zijn vriendinnen kijkt, te lijf willen gaan. Raadsman M. van der Want had grote bedenkingen bij de meeste aanklachten. Zo stelde hij dat de portier geen aanklacht had inge diend omdat hij die zaak zelf zou afhandelen. Ook wees hij naar lief desbrieven die een van de vrien dinnen naar de verdachte had ge stuurd toen hij in voorarrest zat in Torentijd. Volgens hem worden zulke brieven niet gestuurd door iemand die mishandeld is. Uitspraak 22 april. V V: - -- Eigenaren maken de strandhuisjes zomerklaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 20