slecht Woningmarkt dramatisch 2 en 3 8 en 9 auto Middelburg wil geld Rijk voor Koninginnedag verder KWARTAALCIJFERS Vraagprijs van huizen in Zeeland ruim 20 procent te hoog Laat de zomer maar komen Werknemer UniveKiteil Twente ACtk tegen 'zelfmoordpil' biecht diefstal 1,8 miljoen op 0 VRIJDAG 9 april 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 83 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 WALCHEREN Zonnig lenteweer 12° Big Brother kan ook een handje helpen Nieuwe premier Kirgizië garandeert orde Mercedes C diesel oogst applaus ervan te overtuigen dat ze hun vraagprijs drastisch moeten verla gen. „We zitten in een ontken ningsfase." De Zeeuwse voorzitter verwacht niet dat de huizenmarkt dit jaar aantrekt. De discussie over de hypotheekrenteaftrek doet de ningmarkt ook geen goed. pagina 4 en 5: twijfelaars kun nen beter geen huis kopen MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg wil een deel van de reke ning van de viering van Koningin nedag bij het Rijk leggen. Met dat geld wil Middelburg het gat in de begroting van de Giro-etappe dich ten. Wethouder Albert'de Vries vraagt zich af of het wel redelijk is dat Middelburg alle kosten voor het koninklijk bezoek aan de stad betaalt. Overigens draagt de provin cie twee ton bij. In totaal kost dit feest 700.000 euro. Het gat in de G^Q-begroting bedraagt drie ton. pagina 17: deel kosten Koningin nedag rekening Rijk Strandhuisjes horen bij Zeeland reageeropwww.pzc.nl UW reacties-687 Hypotheekrenteaftrek moet omlaag eens [oneens Zeeland: 2, 3, 17 t/m 23; Binnenland: 4 t/m 7; Buitenland: 8 en 9; Economie: 12; Cultuur: 13; Weer: 14; Strips: 15; Sport: 24 t/m 29; Televisie: 34 en 25; bijlage: Auto. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 99 10 711688 555530» door Ab van der Sluis MIDDELBURG - Het gaat dramatisch slecht met de Zeeuwse woning markt. Vrijstaande woningen staan tussen de twee en drie jaar te koop. Mensen die hun huis wil len verkopen, vragen veel te veel. Tussen de vraagprijs en de gemid delde verkoopprijs zit een verschil van 24 procent op de Zeeuwse ei landen en 20 procent in Zeeuws- Vlaanderen. Landelijk toont de wo ningmarkt juist een voorzichtig herstel. Voor voorzitter Mark Faasse van de Zeeuwse afdeling van de Neder landse Vereniging van Makelaars (NVM) zijn het geen prettige tij den om klanten te vertellen dat zij hun vraagprijs drastisch moeten verlagen. „Maar die boodschap móet ik wel brengen." De NVM schetst in zijn Zeeuws kwartaalbericht een somber beeld. De verkoopaantallen blijven enorm achter. Een huis op de Zeeuwse eilanden wordt gemid deld verkocht voor 194.000 euro, vijf procent minder dan eind vorig jaar. Met de verkoop van vrijstaan de woningen gaat het in Zeeland helemaal slecht. De afgelopen drie maanden werden maar 56 vrij staande huizen verkocht. De verkoop van nieuwbouwwo ningen trekt iets aan, omdat ont wikkelaars minder dure huizen bouwen. Volgens Faasse kost het heel veel moeite huizenverkopers DISHOEK - Tientallen slaapstrandhuisjes vervoert Noppen (rechts, foto) kijkt toe hoe zijn huisje pen het werk, alles moet worden aangesloten, in- chauffeür Marco van de Ketterij ieder voor- en na- wordt geplaatst. „Het is ieder jaar weer een span- gericht en schoongemaakt. Maar daarna kan hij jaar bij het strand van Dishoek, 's Ochtends om nend moment." De komende dagen gaan nog genieten van zon en zee. foto Ruben OreeS zeven uur begint hij met de verplaatsing en hij tientallen slaapstrandhuisjes over de dijk bij Dis- A*W) pagina 18 en 19: met een beetje zoeken vind doet er zo'n acht per dag. Eigenaar Wilco van hoek. Nu zijn huisje staat, begint voor Van Nop- je nog wel ergens een leuk huisje ENSCHEDE - Een 48-jarige werkne mer van de Universiteit Twente heeft 1,8 miljoen euro van zijn werkgever verduisterd en overge boekt naar een privérekening in Pe ru. De Enschedeër is dinsdag aan gehouden, zo maakte de politie gis teren bekend. Het geld is afkom stig van drie rekeningen van de fa culteit ITC van de universiteit. Vol gens de politie kreeg de man tij dens het paasweekeinde spijt van zijn handelen en nam hij zelf con tact op met de directeur. DEN HAAG - Voormalig EO-voorzit- ter Bert Dorenbos is een actie be gonnen tegen een 'zelfmoordpil' voor ouderen. Dorenbos, voorzit ter van de organisatie Schreeuw om Leven, bood gisteren per post alle leden van de Eerste en Tweede Kamer een 'pilletje' aan als protest tegen de pleidooien voor een vrij willige euthanasiepil voor oude ren, die zelf vinden dat ze 'klaar' zijn met het leven. Dorenbos vindt dat mensen niet zelf mogen beschikken over leven en dood. Hij roept christelijk Nederland op in actie te komen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1