'Deel kosten 30 april rekening Rijk' 'Grazen in stad kan heel goed' Verrassend WALCHEf 20 en 21 22 GAT Na tegenvallende subsidie Giro overweegt Middelburg aan Den Haag bijdrage voor Oranjefeest te vragen Vliegevenement krijgt extra dag Coalitieprogramma volgende week klaar almanak Geologisch belangrijke groeve Nieuw-Namen wordt veel groter Vrijdag 9 april 2010 I 17 Stilzwijgen rond huiselijk geweld moet worden doorbroken Tip? walcheren@pzc.nl door Theo Giele middelburg - Om het gat in de be groting van de Giro-etappe te dich ten, moet de gemeente Middel burg eens kijken of een deel van de kosten voor Koninginnedag niet voor rekening van het Rijk kunnen komen. De gemeente krijgt van demissio nair minister Ab Klink ruim vier ton minder voor de etappe Am sterdam-Middelburg (op 10 mei) dan waarop was gerekend. Wet houder Albert de Vries vraagt zich in dit licht af of het wel redelijk is dat Middelburg alle kosten rond de komst van koningin Beatrix en haar familie op 30 april moet dra gen. De koninginnedagviering kost 700.000 euro. De provincie draagt hier twee ton aan bij. Door te schrappen in de kosten van de Giro is het tekort inmiddels teruggeschroefd tot ongeveer 300.000 euro. De Vries vindt het nog te vroeg om aan de Middel burgse gemeenteraad een extra kre diet te vragen. Ook al omdat er nog enkele andere onzekere pos ten in de begroting staan. Zo is nog niet bekend hoeveel geld de sponsoring door het bedrijfsleven oplevert. Die staat voor bijna een kwart miljoen in de boeken. Bovendien wil De Vries proberen alsnog meer geld uit Den Haag los te krijgen door politieke en be stuurlijke druk. Hij hoopt daarbij op steun van de twee andere Gi ro-gemeenten, Amsterdam en Utrecht. Wethouder Carolien Ge- hrels van Amsterdam heeft de te genvallende subsidiebijdrage in een brief aan de gemeenteraad 'ui termate teleurstellend' genoemd. Ze wil nu een beroep doen op de post onvoorzien. Voor Middelburg is dit geen optie, want zo groot is die post niet. Bo vendien is de tegenvaller voor een, ten opzichte van Amsterdam, klei nere gemeente heel wat moeilijker weg te poetsen in de begroting. De Italiaanse wielerronde start dit jaar op zaterdag 8 mei in Amster dam met een individuele tijdrit door het centrum, van het Mu seumplein tot het Olympisch Sta dion. Op zondag 9 mei rijden'de renners van het Museumplein naar Utrecht. Op maandag 10 mei begint de etappe op de Zuidas in Amsterdam en is de eindbestem ming Middelburg. pagina 23: roze peloton vol in de remmen bij standbeeld admi raal De Ruyter door Miriam van den Broek vlissingen - De schapen die sinds een paar weken grazen op het Scheldekwartier in Vlissingen, heb ben het daar goed. Dat heeft wet houder Piet Polderman gistera vond geantwoord op vragen van de SP. De fractie wees de wethouder er op dat de schapen op het Schelde kwartier niet kunnen schuilen voor regen of felle zon. Ook vroeg de fractie zich af of de schapen daar wel mochten grazen volgens de regels van het ministerie van Landbouw. Volgens Polderman zit het met die regels goed omdat niet de gemeen te verantwoordelijk is voor de scha pen, maar het begrazingsbedrijf uit Heinkenszand waar de dieren vandaan komen. Bovendien is het ras, een kruising tussen het Drents heideschaap en Vlaams kuddeschaap, specifiek ge selecteerd voor deze locatie en si tuatie. Verder worden de schapen elke dag gecontroleerd en komt de herder ook een keer in de week de dieren inspecteren. Op aandringen van de SP beloofde de wethouder dat de dieren weggehaald zullen worden op het moment dat het be grazingsbedrijf aangeeft dat het verblijf daar, niet langer verant woord is. De schapen die in het stadspark op het Scheldeterrein in Vlissingen grazen, zijn speciaal voor deze locatie en situatie geselecteerd. Het is daarom volgens wethouder Polderman niet dieronvriendelijk om deze dieren op het voormalige industrieterrein te laten leven. foto Lex de Meester arnemuiden - Het vliegevenement Wings and Wheels in Arnemui den wordt uitgebreid tot een twee daags evenement. Het wordt jaar lijks gehouden op eerste pinkster dag, maar dit jaar is er op de zater dag ervoor ook al veel te zien en doen op vliegveld Midden-Zee land. De extra dag staat in het teken van Wings to Victory, de organisatie die zich bezighoudt met de histo rie van de luchtoorlog boven Zee land. Op zaterdag 22 mei zijn er oude militaire vliegtuigen en leger voertuigen te zien. Ook zijn er rondvluchten. Zondag 23 mei volgt het inmiddels bekende pro gramma van Wings and Wheels, met een vliegshow, rondvluchten en een statische show van oude vliegtuigen en auto's die deelne men aan de Molentocht. Op beide dagen is er een uitgebreid kinder programma en een grote Engelse markt. Het evenement duurt bei de dagen van 09.00 tot 17.00 uur. www.wingsandwheels.nl VLISSINGEN Eind volgende week presenteren de LPV, PvdA, WD en CDA in Vlis singen hun coalitieprogramma. Op 22 april wordt het concept in de raadscommissie besproken en op 29 april worden de nieuwe wethou ders geïnstalleerd. Volgens Mark Weug van de LPV verloopt het op stellen van het programma 'hart stikke goed'. „We vonden het onno dig tussentijds een extra vergade ring uit te schrijven. Daarom kon den we de tijd nemen." Tip? redactie@pzc.nl Dat een museum iets met mensen doet is bekend. Het is wat elke con servator graag wil. En dan moet het ook nog eens verrassend zijn. Dat is streek- en landbouwmuseum Goe- manszorg in Dreischor zeker. Zo kreeg die Zierikzeese er ooit de schrik van haar leven toen ze nieuwsgierig maar nietsvermoedend de deur van het historische buitentoilet opentrok. Levensgroot zat daar een man kenne lijk zijn behoefte te doen. Pas toen ze zich wilde excuseren zag ze dat het een pop was. Een collega van de Zie rikzeese was onlangs ook te gast in het museum. Ze streek er neer op een bankje om even de gedachten te orde nen. Aan de donkere gedaante op een ander bankje schonk ze geen aan dacht. 'Zal wel een pop zijn' veron derstelde ze. Hoog was de sprong en groot was de schrik toen de 'pop' haar beleefd vroeg hoe laat het was. Verrassend, zo'n museum.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 19