cultuur 113 Mode en erfgoed vinden elkaar www.pzc.nl/webwinkel Dagboek van een herdershond Seizoen 1 2 agenda ZEEUWS MUSEUM Monique van Heist combineert haar kleding met museale collectie vrijdag 9 april 2010 categorie DVD's en Games Genieten van hollands glorie! Dagboek van een herdershond is één van de succesvolste Nederlandse tv-series ooit. De bele venissen van kapelaan Odekerke in het Limburg van het begin van de vorige eeuw verschenen zo'n 30 jaar geleden op de Nederlandse tv. Deze set bestaat uit seizoen 1 en 2, speeiduur: ca. 14 uur, Nederlands gesproken. Voor meer informatie kunt u terecht in onze webwinkel. Adviesprijs 34,99 exclusief 4,95 verzendkosten X BON DAGBOEK VAN EEN HERDERSHOND DVD-BOX l Hierbi) bestel ik (sets) x 'Dagboek van een herdershond DVD-box' a 22,95* l I Exclusief verzendkosten van 4,95. levertijd met bon 10 werkdagen. Levertijd webwinkel 5 I werkdagen. Klantenservice: 0900-2021352 0.45 p.g.) Het is helaas niet mogelijk uw bestelling I telefonisch of per mail door te geven. I VOORLETTERSVOORNAAM 1 NAAMOM OV ADRES I POSTCODE PLAATS TELEFOON I E-MAIL 1 GEBOORTEDATUM Hierbij machtig ik Buckeroo Payment Service om i.o.v. Wegener NieuwsMedia BV i eenmalig het verschuldigde bedrag af te schrijven I BANK-/GIROREKENING I HANDTEKENING 1 Stuur de volledig, in blokletters ingevulde, bon in een envelop naar Webwinkel, j o.v.v. 'Dagboek van een herdershond DVD-box', Postbus 1090,5004 BB Tilburg. De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle informatie die u aan ons verstrekt is de I Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing. In het colofon van de krant en op www.pzc.nl I treft u nadere informatie aan. Meer agendanieuws en de filmagenda op de website van deze krant. PODIUM Bruinisse Jeugdsoos houdt themabijeenkomst over 'hardstyle'. De Pul, 20.00 uur. Goes Nationale Opera van Moldavië voert Re quiem van Mozart uit. Theater De Mythe, 20.00 uur. *Het Syndicaat speelt de voorstelling 'Zwart Dier'. 't Beest, 20.30 uur. Krabbendijke Jong-talent-actie met kaartjes voor de hal ve prijs (€.8,00i.p.v. 16,00!) bij de cabaret voorstelling van Margriet Bolding met 'Vi va Depressiva!' en Ronald Smink met 'Bor Knok, koffers vol absurdistisch materiaal'. De Meiboom, 20.00 uur. Middelburg Jörgen Raymann met Familyman. Stadsschouwburg, 20.00 uur. *Concert 'Bach: ein musikalisches Opfer' door Het Collectief met Wibert Aerts (viool), Toon Fret (fluit), Benjamin Diel- tjens (klarinet), Thomas Dieltjens (piano) en Martijn Vink (cello). Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur. *Tweede editie gothic/electro/industrial event 'Black Mass Party' met bands Psy' Aviah uit België en De(ad)cibel uit Duits land en de dj's Marcus Bodine en Olaf. Bar American, 21.00 uur. Nieuw- en Sint Joosiand In 'Bekentenissen' vertelt Ursul de Geer over het leven en werk van de Hongaarse schrijver en journalist Sandor Marai. De Wegwijzer, 20.30 uur. Oostburg Het optreden van Dennis Kolen in het Le- deltheater is afgelast. Philippine Toneelvereniging Esmoreit speelt kome die 'De Mosselconnectie' De Kaaie, 19.00 uur. Renesse Kunstenaarscollectief Overall brengt to taalprogramma met muziek, beeldende kunst en film. Muziekcafé De Stulp, 22.00 uur. Vlissingen Acteur Porgy Franssen, componist/performer Theo Nijland, caba retier Daniël Samkalden en bariton Maar ten Koningsberger spelen de muzikale thriller Piet Paaltjens. Arsenaaltheater, 20.15 uur. Miranda Slabber, gehuld in 'spookjurk' van Monique van Heist. Om haar Fotograaf Daan Brand poseerde zelf ook, in een zijden pyjama-achtige hals en hand naaigerei voor zeilen uit de museumcollectie, foto Daan Brand broek en een negentiende-eeuws katoenen vechtjak afkomstig van Borneo. door Rolf Bosboom Ook de directeur van het Zeeuws Museum heeft geposeerd voor de tentoonstelling Mo- deMetMonique, die er vanavond wordt geopend. Zij draagt een zij den tuniekjurk en negentiende- eeuwse mitaines, lange handschoe nen zonder vingers. In haar hand heeft ze de oude sleutels van de Nieuwe Kerk in Zierikzee. Eigentijdse mode en Zeeuws erf goed ontmoeten elkaar in deze eer ste solotentoonstelling van de Rot terdamse mode-ontwerpster Moni que van Heist. In de modewereld neemt Van Heist, in 2008 winnaar van de Dutch Fashion Award, een eigen plaats in. Ze haalt haar inspi ratie uit alledaagse zaken (van een stofjas maakt ze bijvoorbeeld een sexy jurkje) en keert zich tegen de norm van elk halfjaar een com pleet nieuwe collectie. Ze is hello- fashion begonnen: een doorlopen de collectie van kleding en acces soires die langer meegaan en min der gebonden zijn aan materialen, personen en seizoenen. Doordat ze steeds stukken toevoegt, blijft de collectie groeien. Het Zeeuws Museum zag veel over eenkomsten met zijn eigen aanpak en vroeg Van Heist daarom naar de collectie van het Middelburgse museum te kijken. „Een eervolle opdracht", zegt de mode-ontwerp ster. „De uitdaging was om twee werelden waarvan je denkt dat die niets met elkaar te maken hebben - het museum en de mode - bij el kaar te krijgen. Toen we eenmaal bezig waren, bleken die juist mooi in elkaar over te vloeien." De expositie is verdeeld over drie zalen. In de eerste heeft Van Heist hellofashion-elementen gecombi neerd met min of meer vergelijkba re stukken uit de museumcollec tie, zoals een witte blouse met een beukendoek, of een ketting (met het symbool voor geloof, hoop en liefde) met een oorring. In de tweede zaal hangen grote fo to's die Daan Brand heeft gemaakt van mensen die zijn betrokken bij het Zeeuws Museum. Ze dragen een combinatie van Van Heists kle ding en museumstukken. Het on derscheid is vaak nauwelijks nog te zien. Van Heist heeft geen favo riet. „Alle foto's hebben hun eigen verhaal. Het portret van voormalig Miss Nederland Miranda Slabber heeft - hoewel er minder mijn stijl in terug te zien is - wel iets heel klassieks. Ze is een soort koningin van deze zaal." De derde zaal geeft een beeld van haar atelier in Rotterdam en het creatieve proces van de ontwerp ster. De samenwerking met het museum heeft daar een belangrij ke impuls aan gegeven. „Je zit zo dicht op de kleding en je stuit op allerlei motieven en andere zaken die normaal niet op je pad komen. Ook de verhalen die erbij horen, brengen mijn hoofd weer op gang in het bedenken van nieuwe idee ën. Het is superinspirerend." 'ModeMetMonique' wordt vandaag om 19.30 uur geopend met fanfare uit Yer- seke en DJ-collectief FNNNN. Te zien t/m 24 okt., di t/m zo 11.00-17.00 uur. In het kader van Museumweekend/ Zeeuwse Dag zijn er morgen en zon dag om 13.00 uur rondleidingen. Voor andere activiteiten dit weekend: zie www.zeeuwsmuseum.nl. Van Heist heeft ook een hotelkamer in gericht bij Auberge Provencal in Middel burg. Zie: www.aubergeprovencal.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 13