Italiaanse mode voor de Hollandse deerne Wat betekent Rinascimento? 7 donderdag 8 april 2010 zegt Renzo, „om een geschikte lo catie te vinden." Het is een beetje verraderlijk met die grote maten: wie vluchtig langs de etalage loopt, ziet niet di rect dat die hier ook te koop zijn. Is ook niet de bedoeling, omdat de doelgroep méér omvat dan louter en alleen de wat gezettere vrouw. „We hebben kleding hangen voor elke vrouw, het maakt niet uit welk figuur", zegt Renzo. Linda: „Nu ben ik zelf best fors, maar we hebben hier een jas han gen waar ik twee keer in pas. We hebben ook aanbod voor dunne of kleine vrouwen, die normaal al leen in kinderzaken kunnen sla gen. Kijk maar naar Mariam, zij wordt als vaste verkoopster het ge zicht van de winkel. Zij is heel ten ger, maar heeft kleding van de zaak aan." De huidige collectie is sexy, vrou welijk en barok: jurken, tunieken, shirts en vesten met kant, bloe men, ruches. Ook hangen er, om een eventuele aankoop direct compleet te ma ken, brede lederen heupriemen, hippe hoeden die je niet het ge voel geven dat je er alleen maar mee naar de kerk kan, sjaals en omslagdoeken in mooie motieven. Opvallend is dat er maar weinig spijkerbroeken in de winkel te vin den zijn. Renzo: „Een garderobe van een vrouw moet evenwichtig zijn. Zo ziet ook onze collectie er uit." De prijsvraagvan dameskle dingzaak Rinascimento in de Lange Vorststraat in Goes is: wat betekent Rinasci mento? Antwoorden kunnen tot en met 13 april op een briefkaart worden ingeleverd in de winkel of worden gemaild naar: lspuij@zeelandnet.nl. Kookpunt Schelfhorst ontving vo rige week maarliefst honderdvijf tig reacties op de vraag: in hoeveel kleuren is de espressomachine van het merk Lui beschikbaar? Het goe de antwoord is acht. Vanwege het overweldigende succes verloten Jan en Charlotte Schelfhorst niet één maar liefst negen pastasets! De gelukkige winaars: L. Poort vliet (Veere), C. Matthijsse (Hein- kenszand), R. de Moor (Retranche- ment), G. de Roos (Vlissingen), R. Kasse ('s-Heerenhoek), S. de Ruijs- scher-Ocké (Breskens), M. van de Gruiter (Westkapelle), H. de Nooijer (Vlissingen) en R. Meul- meester (Vlissingen). Winaars krij gen de prijs thuis opgestuurd. Verkoopster Mariam Abrahamian helpt een klant. door Lilian Dominicus Exclusieve Italiaanse mo de voor de echte Hol landse deerne? Het lijkt een contradic tio in terminis, maar het be staat. Dameskledingzaak Rinascimen to in de Lange Vorststraat in Goes hééft het. „Alleen", zegt Linda Spuij, samen met partner Renzo Pica eigenaar van de winkel, „niemand die het in de gaten heeft. We hopen daar om dat ook dames met een wat grotere maat Rinascimento weten te vinden." De winkel die nu is geopend is een droom van haar partner Ren zo Pica, Italiaan van geboorte maar al zeker 35 jaar in Zeeland. Hij houdt enorm van mode. „Ik vind het zalig om, vooral in ande re steden, te kijken wat er in de winkels hangt", zegt hij. Rinascimento is de week voor kerst geopend en zit in het pand waar vroeger bakker Dick Bunt zat. „Dat was nog het moeilijkste", Eigenaar Renzo Pica en partner Linda Spuij foto's Willem Mieras Kinascimento, Lange Vorststraat 23

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 79