Zeeuwse XMHop Terra Gotha 5 podium donderdag 8 april 2010 DONDERDAG 8 APRIL Goes Toneelgroep Het Volk speelt 'De Oppor tunist' over historie van het nationaal-so- cialistische Noord-Hollandsch Toneel. Podium 't Beest,. 20.30 uur. Vlissingen Voorstelling 'De Nachtclub' van cabare tiers Fred Delfgaauw en Sjaak Bral. Arsenaaltheater, 20.15 uur VRIJDAG 9 APRIL Bruinisse Themabijeenkomst over 'hardstyle'. Jeugdsoos De Pul, 20.00 uur Goes Nationale Opera van Moldavië voert Re quiem van Mozart uit. Theater De Mythe, 20.00 uur *Het Syndicaat speelt 'Zwart Dier', 't Beest, 20.30 uur Krabbendijke Jong-talent-actie. Kaartjes voor halve prijs bij cabaret van Margriet Bolding ('Viva De- pressival') en Ronald Smink 'Bor Knok'). De Meiboom, 20.00 uur Middelburg Jörgen Raymann met Familyman. Stadsschouwburg, 20.00 uur *ConcertBach: ein musikalisches Opfer door Het Collectief Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur *Black Mass party met bands Psy'Aviah De(ad)cibel en DJ's Marcus Bodine Sr Olaf. Bar Americain, 21.00 uur Nieuw- en Sint Joosland Ursul de Geer vertelt over de Hongaarse schrijver en journalist Sandor Marai. De Wegwijzer, 20.30 uur Oostburg Optreden van Dennis Kolen in het Ledel- theater is afgelast. Philippine Toneelvereniging Esmoreit speelt kome die 'De Mosselconnectie'. De Kaaie, 19.00 uur Renesse Programma kunstenaarscollectief Overall met muziek, beeldende kunst en film. Muziekcafé De Stulp, 22.00 uur. Vlissingen Porgy Franssen, Theo Nijland, Daniël Sam- kalden en Maarten Koningsberger spelen muzikale thriller Piet Paaltjens. Arsenaaltheater, 20.15 uur ZATERDAG 10 APRIL Brouwershaven Uitwisselingsconcert van de Witte van Haemstede en Brassband Apollo. In het Tonnenmagazijn, aanvang 20.00 uur. Den Osse Ouderwetse blues van Freak Friendz in eetcafé 't Opstapje. Aanvang 21.00 uur. Goes Pink Floyd-show van Pink Project Zeelandhallen, zaal open 20.00 uur *Het Groot Niet Te Vermijden speelt de show Long Way Home'. De Mythe, 20.00 uur 's-Heerenhoek Mannenkoor Kapella Slava Cultura zingt liederen uit Slavisch Byzantijnse ritus en Oosteuropese volksmuziek. Sint Willibrorduskerk, 19.30 uur Heinkenszand Concert koor lichte muziek A58. De Stenge, aanvang 20:00 uur Hoedekenskerke Con Amore uit Hoedekenskerke en O. K. K. uit Wemeldinge geven lenteconcert. De Griend, Havenstraat, 19.30 uur Middelburg Concert Shantykoor Het Veerse Scheeps tuig t.b.v. sponsorfietstocht Roemenië. Oostkerk, 20.00 uur. *Theatershow musicalgroep Papilion met musicalmelodieën in samenwerking met Ballet Studio Free o.l.v. Lia Sorber. Spiegelheater, 20.00 uur *Audrey Bolder, Janke Dekker en Casper Girnbrère spelen Dusty over het leven van. zangeres Dusty Springfield. Stadsschouwburg, 20,00 uur *Nieuw Amsterdams Peil speelt werk van Poulenc, Strawinksy en Tansman. Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur *Gospel Night met dj's Verto en Marky- Be. Jeugdsoos 2Connect, 20.00-00.30 u. *Concert Meetingpoint, met Aux Raus, Daily Bread en Project: MDA. De Pit, 21.00 uur Nieuw- en Sint Joosland Kristel Zweers, 'Ruig', uitverkocht De Wegwijzer, 20.30 uur Oostburg Cabaret Enge Buren (Ledeltheater) is ver plaatst naar 23 oktober. Philippine Toneelvereniging Esmoreit speelt kome die 'De Mosselconnectie'. De Kaaie, 19.00 uur Poortvliet MusicaIXpres neemt audities af. Leeftijd 7 tot 21 jaar. Info www.musicalxpress 't Ouwe Raed-Uus Terneuzen Showcase van hiphop muziek. Live op sta ge Vandestraate UT. Porgy Bess, 22.30 uur, deur open 21 u. Vlissingen De Zeeuwse Muzikanten treden samen met het Middelburgs Muziekkorps op. Atrium Ter Reede, aanvang 19.30 uur Yerseke Concert Muziekvereniging Mozart over het thema: 'Mozart meets Rieu'. De Vaete, 19.30 uur, zaal open 19.00 uur. Zierikzee Theatergroep Zierik speelt De Zwartkij ker, bewerking van De Ingebeelde zieke. MFC, 20.00 uur. ZONDAG 11 APRIIL Breskens De Ministers spelen hun theaterprogram ma Zeekoorts Huiskamertheater De Bakkerij, 15.00 uur. Ellewoutsdijk Muziektheaterprogramma Exhibitions' van Swiers De Nennie. 't Kerkje van Ellesdiek. Aanvang 14.30 u. Kortgene Optreden band Skybicycle. Café Graaf van Buren, 16 uur. Middelburg Rocksessieband speelt grootste hits van o.a. Queen, David Bowie, Supertramp. Café Schuttershof, vanaf 17.00 uur Oostburg Lightnin' Guy (Guy Verlinde) speelt solo. Bluesclub The Lane.Nieuwstraat, 15.00 u. Philippine Toneelvereniging Esmoreit speelt kome die 'De Mosselconnectie' De Kaaie, 14.00 uur Serooskerke Gratis dansen met The Country Coast Li ne Dancers in café De Olmenruif. Cam ping Olmenveld Gapingseweg 5 13.30 u. Terneuzen Concert Goethe Trio. Porgy en Bess,15.00 uur Vlissingen El Amante houdt Tango Café. Cine-Café, 16.00-21.00 uur DINSDAG 13 APRIL Middelburg Huub Stapel speelt voorstelling 'Mannen komen van Mars, vrouwen van Venus'. Stadsschouwburg, 20.00 uur WOENSDAG 14 APRIL Middelburg Anne-Wil Blankers en Paul van Vliet spe len 'Liefdesbrieven'. Stadsschouwburg 20.00 uur Oostburg Cowboy Billy Boem. Ledeltheater, 15.00 uur Vlissingen Cees Brandt speelt peutertheatervoorstel ling Vakantie'. Arsenaaltheater, 15.00 uur Combichrist en The Birthday Mas sacre. Onlangs heeft XMH een pla tencontract getekend bij het Duit se label Danse Macabre. Op Terra Gotha speelt het trio veel materi aal van het komende album State Of Mind. Het Belgische Implant, het project van muzikant/producer Len Le- meire, draagt al sinds 1992 bij aan de Belgische elektromuziek. Im plant is nu klaar voor een nieuw muzikaal avontuur: Implantology. Wat de Firemen of Death op het festival gaan doen, blijft enigszins in nevelen gehuld. De organisatie belooft in elk geval een spectaculai re performance van het drietal. Terra Gotha, zaterdag in De Piek in Vlissingen. Aanvang: 19.00 uur. Tussen 2001 en 2008 werden in Vlissingen zestien edities van Terra Gotha gehouden. Nu is het festival, na twee jaar van afwezigheid, terug in Vlissingen. Organisator Wirn de Nooyer heeft een afwisselend programma sa mengesteld met diverse vertegen woordigers van gothic en aanver wante genres. Er zijn optredens van Deviant UK, XMH, Implant en Firemen of Death. Het Britse Deviant UK omschrijft haar stijl zelf als 'duivelse en bom- mbastische synthpop' en tourt sinds het verschijenen van haar de buutalbum Barbed Wire Star door Europa en Amerika. XMH is de Zeeuwse vertegenwoor diger bij Terra Gotha. Het Vlissing- se trio is een rijzende ster binnen XMH de dark electro-scene. In korte tijd heeft XMH een sterke live-reputa tie opgebouwd. Inmiddels heeft de groep door heel Europa opgetre den, onder meer als voorprogram ma van bands zoals Covenant, Programma Centree VRIJDAG 9 APRIL: 19.30-20.30 uur: ROOD Night- hawks at the Dinner (singer/songwriter) 21.00-22.00 uur: Jenny Lane (soul) 22.30-23.30 uur: Klavan Gadje (kle- zmer). ZATERDAG 10 APRIL: 14.00-15.00 uur: Mol en Minne Minstreel (kinderdanstheater) 19.30-20.30 uur: Esta Loco (fla menco) 21.00-22.00 uur: Bertolf (singer/songwriter, pop) 22.30-23.30 uur: JP the Seeger- session Band (folk) ZONDAG 11 APRIL: 14.00-15.00 uur: Méiange4Flute (fluitmuziek). 0 Entreeprijzen: Dagkaart vrijdag: €12,50 Dagkaart zaterdag: €12,50 Kinderconcert: Gratis Kaart zondagconcert: €4,- Weekendkaart: €20,- (Voor vrijdag en zaterdag zijn geen losse kaarten te koop. De dagkaar ten geven toegang tot alle voorstel lingen op die dag. Zie ook: www.centree.nl. jden bij Concert at Sea 2009. „Ik was best zenuwachtig vooraf om tussen zulke dig fijn. Echt een hoogtepunt van het afgelopen jaar." foto Ronald den Dekker in de band van Ilse de Lange. „Zij toonde oprecht interesse in mijn werk en adviseerde me om weer solo te gaan werken", vertelt Ber tolf Diverse prijzen en zijn succes volle debuutalbum openden voor hem de weg naar diverse grote fes tivals. „Niet dat je dan meteen be roemd bent hoor. Mensen herken nen dan wel een bepaald num mer, maar weten dan nog niet dat het van een zeker Bertolf is", zegt hij bescheiden. In Zierikzee treedt hij zaterdag op met zijn eigen band: Bauke Bakker (drums), Gertjan van der Weerd (toetsen), Rutger Renden (bas) en Bas Wilbrink (gitaar). Klavan Gadje brengt Klezmer-repertoire tijdens het Centree-festival.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 77