thuis in de Goese binnenstad' 21 Bezwaren tegen bouw Zuidwester afgewezen Adriaanse gaat nu boek over Goes in de 18e eeuw afmaken Pruiken Service Nederland Instrumentaal concert in Grote Kerk Kapelle Euphonia is op zoek naar jeugdslagwerkers Zwaar pakket voor SGP'er Peter Hoek donderdag 8 april 2010 mocht de SGP/CU niet meer mee doen. Aan de andere kant snap ik de politieke realiteit: van CDA en WD mocht de PvdA weer meere- geren. Daar had SGP/CU best aan kunnen worden toegevoegd. We hebben bewezen dat er met ons goed te besturen valt. Dat we een loyale partner zijn. Ik had gere kend op een tweede termijn, dus was ik - ook mentaal - niet bezig met afbouwen." Elk nadeel heeft zijn voordeel. Er is nu meer tijd voor vrouw en fa milie. „Ik heb natuurlijk een roeri ge tijd meegemaakt. Mijn vrouw overleden, daarna hertrouwd. Riek liet in Gelderland familie en vrienden achter, kwam voor mij naar Zeeland. Ik was dagen en avonden weg. Dat ik moest stop pen, is voor haar een zegen. Nu heb ik meer tijd om met haar door te brengen. Lekker fietsen. We houden erg van de natuur." Ambitieus en nauwgezet is hij. Las zijn stukken tot de laatste letter. Is naar eigen zeggen 'zonder kleerscheuren favoriete plek in Goes: de kaden. foto Willem Mieras door die vier jaar gerold'. „Ik heb in al mijn twaalf portefeuilles iets bereikt. Cultureel erfgoed, land schap en natuur en de zeven dor pen die ik onder mijn hoede had. Er was nauwelijks budget voor. Toch zijn er ommetjes gekomen, zijn dorpshuizen verbouwd, is er een aanzet gegeven voor woonser- vicepunten, hebben we met het Nijverheidscentrum een goed reïn- tegratiebeleid op de rails gezet, al fietst de crisis daar nu doorheen. Verder scoort Goes goed als het gaat om het armoedebeleid. Wat dat betreft heb ik met verschillen de oppositiepartijen ook prima sa men kunnen werken, zoals Groen- Links en de PvdA." Ook succesjes op het gebied van natuur, landschap en openbare ruimte. „Het Milieu Educatief Cen trum is opgeknapt, we hebben meer natuur in het centrum terug gebracht. Trouwens, de binnen stad is nu één van de schoonste van Nederland." Het Historisch Museum De Beve- landen gaf wel bestuurlijke hoofd pijn. Er was kritiek, uit Goes en Borsele. Te weinig bezoekers, te weinig gericht op samenwerking met andere musea, een gebrek aan toekomstvisie. Het nieuwe college zal dan ook onderzoeken of bunde ling met de Stoomtrein Goes-Bor- sele haalbaar is. Adriaanse weerspreekt die kritiek. „Toen Hans Oomen directeur werd, was het museum een leeg pakhuis. Hij heeft honderd vrijwil ligers aangetrokken. De bezoekers aantallen zijn met de jaren flink ge stegen, nu n.ooo per jaar. Groei is mogelijk, maar ik vind dat het mu seum in de Goese binnenstad thuishoort. Als je op termijn een Zeeuws kenniscentrum voor kle derdracht inricht in het Oude Man huis en de fundamenten van Slot Ostende worden blootgelegd, heb je een toeristische trekker." 'Liefhebber' Adriaanse duikt de ko mende tijd opnieuw in de Goese geschiedenis. Hij heeft een lijvig boek over Goes in de ïSe eeuw bijna klaar. „Ook wil ik de archie ven uit de 19e eeuw doorspitten." - voor al uw haarwerken - Arendsstraat17-19 Oude Tonge. en SEMH. lid ANKO. Telnr: 0187-640993 KAPELLE Panfluitiste Noortje van Middel koop en organist Harm Hoeve ge ven zaterdag een instrumentaal concert in de Grote Kerk van Kapel le. Het christelijk gemengd koor Praise the Lord uit Waarde zingt ook een aantal liederen. Praise the Lord wordt gedirigeerd door Hen- riette de Bat. Het koor wordt bege leid door organist Jacco Goud. De entree is 5 euro, kinderen tot 12 jaar 2 euro. Aanvang: 19.30 uur. GOES Muziekvereniging Euphonia in Goes begint deze maand met een jeugdslagwerkgroep onder de naam Percussie Groep Goes (PGG). PGG is bedoeld voor kinderen van af acht jaar. Dirigent van de slag werkgroep is Arno Muller. Elke maandagavond wordt er gerepe teerd in het verenigingsgebouw Oans Muziekuus aan de Verrijn Stuartweg. Belangstellenden kun nen e-maïlen: pggoes@live.nl. THOLEN De vier nieuwe Thoolse wethou ders hebben overeenstemming be reikt over de portefeuilleverdeling. Peter Hoek (SGP) krijgt een zwaar pakket met onder meer. ruimtelijke ordening, onderwijs en financiën. PvdA'er Jan Oudesluijs gaat sociale zaken en welzijn doen. Economi sche zaken en milieu gaan naar Frank Hommel (WD), terwijl Kees van Dis (CDA) toerisme en openbare ruimte zal doen. door Adri Klinkenberg den haag - De Raad van State heeft alle bezwaren afgewezen die omwonenden indienden tegen de bouw van het nieuw zorgcomplex van de Stichting Zuidwester aan de Römmerswalestraat in Goes. Dit werd gisteren in Den Haag be kendgemaakt. Het complex op de plek van de voormalige Laboratoriumschool bestaat uit vier gebouwen rond een binnenruimte en is bestemd voor de huisvesting van 64 verstan delijke gehandicapten. In een van de gebouwen komt het kantoor van Zuidwester. De protesterende omwonenden vinden het complex te massaal worden. Zij zeggen ook dat de ge meente Goes met te weinig par keerplaatsen rekening heeft gehou den. Er komen twintig parkeer plaatsen voor bewoners, bezoekers en personeel. De Raad van State zegt dat dit aan tal voldoende is. Voor dergelijke in stellingen geldt een norm van 0,5 tot 0,7 parkeerplaats per wooneen- heid. Er komen tien groepswonin gen, dus het aantal is genoeg, ook voor het kantoorpersoneel van Zuidwester, zegt de hoogste be- stuursrechtbank. De Raad van Sta te stelt verder dat het bouwplan in overeenstemming is met de Goese welstandsnota. Het bouwplan is in strijd met het bestemmingsplan West omdat het te hoog is, maar de gemeente heeft daarvoor terecht vrijstelling gegeven, vindt de Raad van State. In een tussenuitspraak zijn vorig jaar al de bouwvergunning en vrij stelling vrijgegeven. Ook de bo demzaak heeft daar dus geen ver andering in gebracht. De nieuwe Aud The art of Perfectie stelt hoge eisen. Om vooruitgang te boeken te stellen. Blijf kritisch. Overtuig uzelf, detail voor detail. Een dag voor de officiële introductie op 9 april willen we u graag latén kennismaken met de nieuwe Audi A8. Wij nodigen u daarom graag uit voor de Night Before op donderdag 8 april van 19:00 - 21:00 uur in onze showroom te Goes. Tijdens de introductie op 8 en 9 april kunt u bij ons ook de exclusieve Audi R8 van dichtbij bekijken. MOT© POPPE Pearyweg 13, Goes, telefoon: 0113 - 54 25 01 Gem. brandstofverbruik 6,6 - 9,5 1/100 km (10,5 tot 15,2 km/l), C02-uitstoot 174-219 g/km. Vanafprijs 95.200,- is inclusief BTW en BPM, exclusief verwijderingsbijdrage en kosten rijklaarmaken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 65