Supermarkt wil verkassen Geestverschij ningen 3 iü- m L BAR •LQ3Ss3 LUS. 5 18 10 11 april - Jaarbeurs Utrecht VERZAMELAARS JAARBEURS en cfe Mega Platen CD Beurs OVEZANDE Gesprekken over nieuwbouw KANAALKUNST De Zomertentoonstelling 2010 draait om Waterstad Goese Schans en kunst aan het kanaal. voS?i^sÜ £-> Jan-van ^undcrt donderdag 8 april 2010 [Vintage, Antiek, Keramiek, Design, Sieraden, Kunst, Glas etc.S voorverkoop met korting: verzameiaarsjaarheurs.nl vul in bij kortingscode ticket: vj2 door Raymond de Frel OVEZANDE - Een verhuizing van su permarkt Attent in Ovezande is noodzakelijk om de voorziening op de lange termijn in stand te houden. Dat vindt Piet Baaijens, de eigenaar van de enige super markt in het dorp. Hij is met woningbouwcorporatie R&B Wonen in gesprek over nieuwbouw, het liefst op de plek waar nu de school nog staat: „Ik zing het op de huidige plek nog wel uit tot mijn vut (Baaijens is 53 jaar, red), maar voor de lange duur moet er echt iets gebeuren", zegt hij. Zijn huidige huuronderkomen aan de Hoofdstraat is verouderd. Baai jens: „Een eventuele nieuwe on dernemer moet je iets anders bie den, want dit oude pand heeft echt geen toekomst meer. Blijft de supermarkt hier zitten, dan vrees ik dat deze voorziening straks voor het dorp verloren gaat. Ik vind het daarom jammer dat mijn idee niet in het masterplan voor Ovezande is meegenomen." In dat miljoenenplan zijn wel de renovatie van het dorpshuis (inclu sief jongerencentrum), een nieu we basisschool en een woonzorg centrum opgenomen. Het Borsel- se college van B&W heeft Baai jens' opvatting overigens niet naar de prullenbak verwezen. Het on derzoekt de mogelijkheden voor de supermarkt in het dorp en gaat met R&B Wonen in gesprek over participatie in dit project. „Op woensdag 14 april hebben wij weer een gesprek met R&B om tot een plan te komen", zegt Dick Quaak, bedrijfsadviseur van Baai jens. „Er is in elk geval een inves teerder die interesse heeft om een aantal panden in de Hoofdstraat te vervangen door nieuwe huizen. Het zou in dat licht ook goed uit komen als de supermarkt een nieu we plek krijgt. Nieuwe huizen op deze locatie zou ook een prachtig inbreidingsplan voor het dorp be tekenen. Bovendien zit de super markt nu op een gekke locatie. Als je buitenstapt, loop je meteen te kans te worden overreden." Quaak refereert daarbij aan zijn idee dat in Hansweert gestalte kreeg: een supermarkt met daar bovenop appartementen. „In dat dorp, waar toch weinig activiteit was, is dat heel goed uitgepakt. De zelfde problematiek dreigt nu in Ovezande. Dat moeten we voor zijn." mstm msmzm door Claudia Sondervan Van de zomer drijft er een kookeiland in het Havenkanaal, waarop mensen genoeglijk een hapje kunnen gebruiken, bereid door het Koksgilde De Bevelan- den. Het project van Danny van Rijt is voorzien van vier picknick tafels en zal op diverse plaatsen aanleggen in het decor van de Zo mertentoonstelling in Goes. Hef vijfjaarlijkse evenement opent op 5 juni en voorziet tot en met 29 augustus in een kunst- en ge schiedenisroute voor auto of fiets langs het Havenkanaal met diverse evenementen. Tien kunstenaars werken aan objecten die vanaf de Ringbrug tot de sluizen bij het Goese Sas te zien zullen zijn. Sommige worden spectaculair; Wim Bakker bouwt een zeven tot acht meter hoge stalen 'karkas' van een landbouwtrekker. Een John Deere, die op zijn achterkant staat en daarom Dance, John, Dan ce heet. Het gevaarte komt rnid- tA Eddy Beekman maakt lichtsculptu- ren. Hij plaatst er vijf op verschillen de plekken aan de westkant van het kanaal, als middeleeuwse geestver schijningen. De beelden, een een hoorn, een Sint Hubertushert, een engel en een Mariabeeltenis, zijn manshoog en gemaakt van reflecte rend materiaal. Aanbevolen wordt de figuren 's nachts te bekijken. dein de polder ten oosten van het Havenkanaal te staan. Dichterbij de stad, op de Westerschans bouwt Rob Maaskant een bolwerk van wilgentekenen waar hij een avondconcert met bijzondere snaarinstrumenten zal geven. Op het sluizenplateau bij de Ooster- schelde bouwt Thea van Hoften een kweekkas waarin ze een ge breide weergave van de meekrap wortels toont. De kunstobjecten referen allemaal aan een aspect van de historie van het Havenkanaal en de streek tus sen stad Goes en de Oosterschelde- dijk, van de middeleeuwse situatie toen de kreek Korte Gos nog dien de als waterverbinding, tot de bouw van het kanaal en het tijd perk van de trekschuit. De geschiedenis wordt ook zicht baar gemaakt: een oude film over het uitdiepen van de haven wordt vertoond op het witte zeil van een historisch schip in de Museumha ven én medio juli zullen Zeeuwse trekpaarden een vijftal oude sche pen van de sluis naar de Ringbrug slepen. „We plaatsen langs de route bord jes met informatie over de geschie denis van een plek," vertelt Trees Oude Ophuis van de Stichting Goese Cultuurprojecten. „Bij Hon- gersdijk bijvoorbeeld, komt een bordje met een verklaring van de naam. En over het feit dat de be faamde kunstenaar Albrecht Dürer er op een vrijdag in decem ber 1520 langsgereisd is. De dag er op maakte hij in Goes een teke ning van een meisje in kleder dracht. Die tekening is ook be kend." Diverse attracties zijn nog in de maak, meldt Oude Ophuis. „We willen mogelijk iets doen met de duikvereniging voor een nachtelij ke 'onderwaterverschijning', zoals de reflecties die Wim Beekman maakt. En mogelijk komt schrijver Oek de Jong van de roman 'Op waaiende zomerjurken', dat speelt bij het Havenkanaal, over uit Frankrijk voor een lezing." Het programma in wording en de profielen van de kunstenaars staan op de website van Kanaalkunst. www.kanaalkunstgoes.nl Bianca Runge en Denz de Kroon bouwen een huisje doorstoken van gaten met spiegels, glas en lenzen die je verleiden door het huis heen te kijken. De oude top van de televi sietoren van Goes, die al drie jaar op het Olazterrein ligt, wordt bij het huisje geplaatst. Uit de toren klinken geluidsfragmenten die refe ren aan de verglijdende tijd. Onder de Sint-Maartensbrug in Goes is in het water een zesde re flectie van Eddy Beekman te zien: Narcissus meets Prediker. Het werk bestaat uit een narcis en een tekst uit Prediker: omnia vanitas (alles is ijdelheid). De fietsroute maakt van af het kanaal een kleine lus om ook deze waterverschijning bij de Kanaal kunst te betrekken. g1 PROFITEER nu van onze Voor totale ontspanning Lokkerdreef 10, 4879 ND Etten-Leur. Tel 076-5048800 Openingstijden Ma gesloten, di t/m do 9.30-17.30 uur, vrijdag 9.30-21.00 uur (koopavond) za 9.30-17.00 uur *Vraag naar de actievoorwaarden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 62