zeeland 119 Supermarktje Blaauwe Hoeve is ter ziele KUNT U REKENEN? REKEN OP RUNNER! Podium in dorpshuis dankzij bijdragen Windhonden rennen op ruitersportterrein PvdA-raadslid Kathy IJzermans stapt op Popwave zingt oude en nieuwe songs Dow Blazers Ensemble geeft voorjaarsconcert Informatie-avond over energiebesparing 10 11 april - Jaarbeurs Utrecht VERZAMELAARS JAARBEURS en de Mega Platen CD Beurs donderdag 8 april 2010 AARDENBURG Stichting Dorpshuis Aardenburg krijgt binnenkort de beschikking over een twaalfdelig podium en een wagen voor het vervoer daar van. Het podium kan gebruikt wor den door huurders van het dorps huis en bij activiteiten elders in Aardenburg. De koop is mede mo gelijk dankzij bijdragen van het sti muleringsfonds van de Rabobank West-Zeeuws-Vlaanderen (3750 eu ro) en het Oranjefonds (2500 euro). AXEL Windhondenrenvereniging 't Haas je uit Oss houdt komende zaterdag en zondag de jaarlijkse Internatio nale Chocoladecoursing op het ter rein van de ruitersportvereniging aan de Boslaan in Axel. Zaterdag staan vanaf 10.00 uur Afghaanse windhonden, whippets en Galgo Espanol aan de start. De overige rassen zijn zondag vanaf 10.00 uur aan de beurt. Toegang tot het terrein is gratis. TERNEUZEN PvdA-raadslid Kathy Clemminck- IJzermans uit Sas van Gent stapt uit de Terneuzense gemeenteraad. Privé-orastandigheden liggen ten grondslag aan haar besluit om haar functie neer te leggen. Kathy Clem- minck-IJzermans kwam in 2008 in de raad, toen ze Ko Doorns opvolg de. Ze werd vorige maand nog geïn stalleerd in de nieuwe gemeente raad. Ze wordt opgevolgd door Jo- han van der Ha (51) uit Koewacht. Die was al fractievolger. BIERVLIET Het Schouwen-Duivelandse koor Popwave treedt komende zaterdag op in het PKN-kerkgebouw aan de Kerkstraat in Biervliet. Het gemengde koor, met zestig le den, zingt popsongs stammend uit de jaren zeventig tot nu. De groep zingt vijfstemmig en neemt een ei gen band mee. Het optreden begint om 20.00 uur. Kaarten a 6 euro zijn te koop bij de ingang. TERNEUZEN Het Dow Blazers Ensemble geeft komende zondag het traditionele voorjaarsconcert in het ontmoe tingscentrum van de personeelsver eniging in sportcentrum Vliegende Vaart in Terneuzen. De blazers staan onder leiding van Hans de Doelder. Ook de Muziek vereniging Sluiskil, met als diri gent Eric Provoost, levert een bij drage. Het optreden begint om 14.30 uur. Toegang is gratis. KLOOSTERZANDE FaktorPlus houdt vanavond een bij eenkomst met als thema 'bewust energie besparen geld besparen'. Tijdens de informatie-avond wordt op een eenvoudige manier uitge legd hoe energie en geld bespaard kan worden. Er zijn verschillende energiezuini ge maatregelen te bekijken en te er varen. Vrije inloop tussen 19.00 uur en 21.00 uur in De Linde aan de Huls- terweg 45-47 in Kloosterzande. niet per se onder de Dow-paraplu (blijven) vallen. Ier zijn in de prijs. Dow wordt zo minder gevoelig voor schommelin gen in de economische conjunc tuur, wat voor aandeelhouders aan trekkelijk is. Het is aan de leiding van Dow Ter- neuzen om zo slim mogelijk op de veranderingen in te spelen. Dat is gelukt door het Europese service centrum in Zeeuws-Vlaanderen te krijgen. De arbeidsvoorwaarden voor medewerkers die al bij Dow in dienst waren, zijn bijgesteld, be vestigt Van Harten. Dat is gebeurd op basis van een studie naar de be loning voor administratieve func ties in -de regio. „We moesten dit wel doen vanwege de concurrentie met Dow-filialen in goedkopere landen", zegt Van Harten. „We hebben in het aantal reacties op va catures zeker niet gemerkt dat de belangstelling daardoor minder door Sheila van Doorsselaer HULST - Op het terrein van zorgcen trum De Blaauwe Hoeve in Hulst heeft binnen korte tijd het tweede supermarktje de deuren moeten sluiten. De supermarktjes haalden niet voldoende omzet om het hoofd boven water te kunnen hou den. Al in het oude zorgcentrum kon den bewoners kleine boodschap pen halen in een 'winkeltje' in het hoofdgebouw. Na de grootscheep se verbouwing op het terrein van de Blaauwe Hoeve opende in juli 2007 supermarkt Attent de deu ren. Niet alleen bewoners van het luchtfoto Peter Nicolai Dow Terneuzen zal zich in de vi sie van Van Harten meer en meer ontwikkelen tot een industriepark met fabrieken die niet per se on der de Dow-paraplu vallen. Over de veranderingen worden leiding gevenden geregeld bijgepraat. Zij moeten hun mensen informeren. Van Harten: „Maar je hebt niet al tijd alle antwoorden, als je nog in onderhandeling bent, zoals met Bain Capital." zorgcentrum konden er terecht, ook wijkbewoners. Twee jaar later sloot Attent. De winkelruimte is nog geen jaar geleden overgenomen door super markt Fresh Food. Er werkten drie medewerkers en het assortiment was groter dan dat van Attent. Des ondanks trok het buurtsupertje te weinig klandizie. Volgens Stephan Buijsse van De Blaauwe Hoeve wordt het winkel tje door bewoners van het zorgcen trum wel gemist. „Maar de concur rentie van de grote supermarkten aan de rand van Hulst is te groot. Wij hebben wat dat betreft dezelf de problemen als kleine dorpen." Ml iELEZEN 1. Checkpoint in hoger beroep 2. Arts voor tuchtcollege gedaagd 3. Agri en Hema naar Oostburg STELLING Geef uw mening over de stelling 'Terneuzen moet zelf wiet kweken'. www.pzc.nl/zeeuws-vlaanderen STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto Vintage, Antiek, Keramiek, Design, Sieraden, Kunst, Glas etc.l voorverkoop met korting: verzamelaarsjaarbeurs.nl vul in bij kortingscode ticket: vj2 Goes Marconistraat 13 (0113) 22 41 12 www.tmcwoonwinkels.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 53