Nieuwe strategie harde PETER PAN 'Zwemabonnement ook in Kloosterzande afhalen' l8 I BETAALBARE WE vind.„bij Jast Vast GRATIS SAUNA OVEN Dagblad vanaf nu verkrijgbaar VERANDERINGEN Topman kan zich emoties onder personeel voorstellen Al meer dan een halve eeuw bij het koor almanak Tip? redactie@pzc.nl door Wout Bareman en Harmen van der Werf Onder Dow-personeel in Terneuzen heerst onrust. Vertrouwde be drijfsonderdelen als de vijf styreen-fabrieken worden ver kocht aan het Amerikaanse investe ringsfonds Bain Capital. Dow Ter- neuzen wist vorig jaar het service centrum voor alle Europese Dow- vestigingen binnen te halen. Dit le vert extra banen op, maar de ar beidsvoorwaarden zijn ook veran derd. De vraag is verder hoe lang de krakers - waar olieproducten worden verwerkt en die aan de ba sis staan van tal van productiepro cessen - in Dow-handen blijven. Kortom, Dow Terneuzen is volop in beweging. Gerard van Harten, voorzitter van de raad van bestuur Dow Benelux, kan zich dan ook goed voorstellen dat onder zijn personeel 'emoties' leven. „Onze medewerkers voelen zich met Dow verbonden. Wij zien dat ook graag en wij beseffen dat elke verandering moeilijk is. Maar willen wij in Terneuzen een goede, stevige vestiging houden met toekomst. Dan zijn deze ver anderingen nodig. Het is nu onmo gelijk om verdere ontwikkelingen te voorspellen, want veel is afhan kelijk van samenwerking met ande re bedrijven. De joint venture tus sen Dow en Petrochemical Indus tries Company uit Koeweit is niet doorgegaan, maar Dow blijft zoe ken naar partners voor de produc tie van grondstoffen als polyethy leen, ethanolaminen en polypropy- leen." HULST - Zwemabonnementen voor openluchtbad De Honte in Kloos terzande moeten in de voorver koop ook afgehaald kunnen wor den aan het gemeenteloket daar. Onafhankelijk gemeenteraadslid Jos van Eek dringt daar op aan in schriftelijke vragen aan het college van burgemeester en wethouders. Volgens Van Eek is vorig jaar door het college toegezegd dat deze mo gelijkheid zou worden geboden. De voorverkoop van abonnemen ten vindt nu van 19 tot eh met 23 april alleen plaats in de Gemeen tewinkel in Hulst. Daarna kunnen ze worden besteld aan de kassa van het zwembad. Het zwembad opent zaterdag 1 mei de poort voor het nieuwe seizoen. donderdag 8 april 2010 AXEL - Twee koorleden van het Samen Op Weg Kerkkoor in Axel werden gisteravond tijdens de jaarvergadering in de Protestantse kerk aan de Kerk- dreef gehuldigd. Bets Hoogstraten (links) zit al 55 jaar bij het koor en Susan van Langevelde zingt al een halve eeuw mee. Voorzitter Henk Schipper reikte de oorkonde aan het duo uit. Hij is erg trots op de dames: „Het is mooi om te zien dat ze al zo lang bij het koor zitten. Het geeft blijk van verbondenheid. Het koor is dan ook echt een vriendengroep, ze hebben alles voor elkaar over." foto Mark Neelemans De bezorger van het provinciale dag blad was al wekenlang regelmatig te laat met de aflevering van het dag blad in die oostelijke wijk van Goes. En die dag had de heer des huizes zijn zoontje maar eens naar de post bus aan de straat gestuurd om te kij ken of de courant al was gearriveerd. Weer leeg, constateerde de jongen. Maar toen hij nog eens om zich heen keek viel hem iets in. Langs de weg stonden de blauwe papiercontainers, die die dag opgehaald zouden wor den. En kordaat stapte de jongeman op de container af om daar een fraai exemplaar van het dagblad uit te vis sen. Het duurde zeker vijf minuten eer zijn vader het door had. Bij aankoop van een spa bad Lokkerdreef 10, 4879 ND Etten-Leur. Tel 076-5048800 Openingstijden Ma gesloten, di t/m do 9.30-17.30 uur, vrijdag 9.30-21.00 uur (koopavond) za 9.30-17.00 uur *Vraag naar de actievoorwaarden ij aankoóp van een sauna Voor totale ontspanning De veranderingen bij Dow Ter neuzen staan niet op zich zelf Ze hebben alles te maken met een strategische keuze van het moederbedrijf in de Verenigde Sta ten. Het veiligstellen van de grond stofvoorziening is jaren een belang rijke drijfveer geweest van Dow. „Maar", verklaart Van Harten, „de levering van grondstoffen is niet echt een probleem geworden. Van daar dat wij vorig jaar ook ons aan deel van 45 procent in de Total-raf- finaderij in Vlissingen hebben ver kocht." Dow heeft het roer omge gooid en keert de basischemie - zie de transactie met Bain Capital - de rug toe. Dow Terneuzen wordt meer en meer een industriepark met fabrieken die Dow verlegt wereldwijd de kernac tiviteiten naar fijnchemie. Met de overname van het Amerikaanse Rohm and Haas, één van de groot ste gespecialiseerde chemiebedrij ven ter wereld, is april 2009 een flinke stap in die richting gezet. De overname van Rohm and Haas kostte Dow 18,8 miljard dollar, in clusief 3,5 miljard dollar aan schul den van Rohm and Haas. De inves tering moet ergens van worden be taald, met de verkoop dus van ba sisonderdelen. Niet alleen Dow is hier overigens mee bezig, het Ne derlandse DSM volgt dezelfde stra tegie. De keuze van het beursgenoteerde Dow voor fijnchemie is begrijpe lijk. De winstmarges op fijnchemi- caliën zijn hoger dan op grondstof fen. Een voordeel is ook, legt Van Harten uit, dat producten die dich terbij de consument staan, stabie-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 52