PZCI Imago Terneuzen staat op het spel Portaal van Vlaanderen slaat nieuwe wegen in Lege panden taboe voor kunstenaars deDRVKKERY ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 22 en 23 BINNENSTAD Centrum Management vindt 'buitenkernen' minder belangrijk Nieuwe strategie is harde werkelijkheid bij Dow Terneuzen Vlissingse zeeman herenigd met Filipijnse vrouw 17 Donderdag 8 april 2010 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Wout Bareman TERNEUZEN - Alle ogen dienen voortaan gericht te zijn op de bin nenstad van Terneuzen. Ontwikke lingen in de buitenkernen zijn pri ma, maar zonder een goed, regio naal stadscentrum met de meest uiteenlopende voorzieningen redt Terneuzen het niet. Triest de Jonge, de nieuwe voorzit ter van de ondernemerskoepel die tot voor kort Coördinatie 8c Mana gement (CM) heette en voortaan als Centrum Management (CM) door het leven gaat, wil over die nieuwe zienswijze heel binnen kort overleg met het nieuwe ge meentebestuur. Want het imago van Terneuzen staat op het spel. Het moet snel worden verbeterd. De Jonge, ook voor zijn voorzitter schap al verbonden aan CM: „Er is een nieuw bestuur met vertegen woordigers van de gemeente en de ondernemersverenigingen. Ze heb ben straks hun eigen verantwoor delijkheid en daarom is ook geko zen voor een onafhankelijke voor zitter." Maar samenwerking is onont koombaar. De Jonge: „De gemeen te wilde uit onze koepel stappen, maar dat hebben we kunnen voor komen. Het-is heel belangrijk dat we intensief blijven samenwerken, in ieders belang. En laat CM bij dat alles dan een coördinerende rol spelen als het gaat om de ont wikkelingen in de binnenstad." De Jonge verzekert dat hij de ker nen een warm hart toedraagt. „Maar als het centrum van de ge meente onvoldoende kwaliteit heeft, werkt dat verlammend op de hele gemeente. Ik heb het idee dat de prioriteiten de afgelopen ja ren bij de betrokken partijen niet goed op het netvlies hebben ge staan. Zo'n masterplan voor de Axelsedam lijkt, los van het Schut tershof, helemaal uit het oog verlo ren. Er moet meer daadkracht wor den getoond, er moeten snel keu zes worden gemaakt." Prioriteiten? „Natuurlijk op de eer ste plaats de Kop van de Noord straat en daarna de Markt en de voormalige Veerhaven." En daarnaast moet de promotie van de stad veel beter. „We moe ten dingen niet half doen, maar projecten neerzetten zoals het moet en daar ook achter blijven staan. We moeten bruisen in daad kracht én prioriteiten stellen." Die boodschap wil Triest de Jonge snel voorleggen aan het nieuwe college en de nieuwe raad. door Frank van Cooten TERNEUZEN - Na bijna twintig jaar in gebouw H bij de zeesluis slaat het Portaal van Vlaanderen nieu we wegen in. Het nieuwe informatiecentrum van het Portaal aan de Zeevaart- weg is gisteren geopend. De eerste groepen bezoekers werden direct rondgeleid over het sluizencom- plex. „Met dit informatiecentrum is Het Portaal compleet", zei voor zitter Sien de Mol-Marcusse. „We kijken vooruit, nauwelijks besef fend dat we gebouw H achter ons laten." De ambities zijn hoog: twaalfdui zend bezoekers per jaar rondlei den door het maritieme hart van de Scheldestad. „We zitten nu op een prachtige plek. Aan de ene zij de de binnenvaart en aan de ande re kant zeeschepen die bijna aan te raken zijn." In het informatiecentrum komen naast de scheepvaart ook actuele ontwikkelingen in het wegverkeer aan bod zoals de verbreding van de N61 en de Sluiskiltunnel. Het centrum is ook fietscafé en -knooppunt, waar onder meer elektrische fietsen opgeladen kun nen worden. Om de verkeersveilig heid te waarborgen zijn de gidsen opgeleid tot verkeersregelaar. Wethouder Pim Broekhuysen noemde het nieuwe infocentrum een 'enorme versterking' voor Ter neuzen. Directeur Judith Dingemanse (links), wethouder Pim Broekhuysen en voorzitter Sien de Mol proosten op de verhuizing van het Portaal van Vlaanderen: foto Peter Nicolai Markt 51 Middelburg T0118 886 886 door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Wethouder Jaap Bos van Terneuzen is erg huiverig om leegstaande panden van de ge meente als atelierruimte beschik baar te stellen aan armlastige kun stenaars. Hij vreest problemen. „Stel dat we een leegstaand school tje hebben en we kunnen er zes kunstenaars inzetten, welke kun stenaars mogen er dan in? Dan krijg je gedonder", schetst Bos zijn dilemma. Vervolgens voorziet hij problemen om de kunstenaars er uit te krijgen als de gemeente het gebouw weer nodig heeft. „Dan heb ik in één keer een probleem van zeven kunstenaars op mijn bordje zonder atelierruimte." Tijdens een discussiebijeenkomst met zo'n 150 kunstenaars uit Zeeuws-Vlaanderen is Bos geble ken dat het beschikbaar stellen van lege panden tot scheve gezich ten kan lijden. „Professionele kun stenaars zijn ondernemers. Die hebben vaak zelf flink moeten in vesteren voor een eigen atelier- ruimte. Als we nu kunstenaars die geen geld hebben aan ruimte hel pen, krijg je problemen." Bos heeft al wat kunstenaars geadvi seerd bij projectontwikkelaars te informeren over gebruik van leeg staande panden. „Dan heeft de ge meente daar geen bemoeienis mee. Maar we onderzoeken het nog. Ik wil een weloverwogen be slissing nemen." In de Hulster bin nenstad maken kunstenaars al wel gebruik van lege pariden. do 8 april, 18.30 uur Yvonne Wagenaar Maand van de filosofie Recepten voor het goede leven wo. 14 april, 15.00 uur, Hans Luijten over Van Gogh, De Brieven za. 10 april, 15.00-16.30 uur j Kamermuziek door Marie Claire-Boel, Marie Chiariza I en Patrick Wijnhamer I boeken bestellen? www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 51