PZC 29 Duiven verkopen van Lewedorp tot China Ook Lewedorpse Boys denkt na over overstap naar de zaterdag Amateurs in actie in Ronde van Nisse MTB-estafette wegens succes geprolongeerd In het vuur van de storm www.pzc.nl/webwinkel Gratis voor alle abonnees Kijk vanaf 13 april in de krant! donderdag 8 april 2010 Sjaak de Kooning reist stad en land af om geschikte duiven te vinden voor de internetverkoop. foto Willem Moeras door Sven Remijnsen lewedorp - Sjaak de Kooning is een bekend gezicht in Lewedorp. Hij heeft met zijn vrouw een win kel in woninginrichting in het dorp, is voorzitter van Lewedorp- se Boys, doet klusjes op basis school De Leeuwerik en is actief in de plaatselijke duivensport. Dankzij de duiven slaat, hij nu, 59 jaar oud, zijn vleugels uit over de wereld. Met Theo Hoondert en René van de Zande begon De Kooning in ja nuari www.teletextpigeons.com, een website waarop via biedingen topduiven worden verkocht. De klanten komen van heinde en ver re, tot in Canada en China aan toe. En Sjaak de Kooning, toch al geen man die graag achter de gera niums zit, heeft het drukker dan ooit tevoren. Als een soort verte genwoordiger reist hij stad en land af om geschikte duiven te vinden voor de verkoop. „Ik benader onze hofleveranciers en zorg dat er duiven op de site ko men", vertelt De Kooning. „Dat be tekent heel veel bellen, mailen en rijden. Vorige week heb ik op één dag zeshonderd kilometer afge legd. Om 9 uur 's ochtends vertrok ken, om 9 uur 's avonds thuis." De Lewedorper heeft een waarde vol netwerk opgebouwd. „Ik leg de contacten met de topspelers en moet dan hun vertrouwen win nen. Ze zijn vaak huiverig voor nieuwe mensen over de vloer, om dat er tegenwoordig zo veel duiven worden gestolen. Ze durven hun huls niet meer te verlaten. En als een duif een topprestatie heeft ge leverd, slapen ze 's nachts niet meer. Dan verkopen ze 'm nog lie ver. Daar komen wij in beeld." Van elke duif op de verkoopsite wordt uitgebreide informatie over de stamboom en de geleverde pres taties vermeld. Ook afbeeldingen zijn onmisbaar. „Een Chinees zal nooit een duif kopen zonder eerst een foto te zien." Een bieding duurt veertien dagen. „Wij lichten onze geregistreerde gebruikers in dat er een duif te koop is en de verkoper doet het zelfde via zijn eigen mailbestand. De ervaring leert dat de meeste biedingen in het laatste uur wor den gedaan. Soms komt het aan op de allerlaatste minuut. Dat zijn spannende momenten." De hoog ste verkoopprijs die tot nu toe is betaald, is 875 euro. Dat was voor Sjaan, afstammeling van de topdui ven Home Alone en Crack 185. Vervolgens wordt het transport ge organiseerd; zo gaan er deze week nog twee duiven op het vliegtuig naar China. Ruilen, zoals in de winkel, kan niet. De Kooning: „Een jonge duif kan altijd tegenval len, maar in de regel geldt dat uit een goede duif vaak ook goede jon ge duiven komen. Mensen hebben vertrouwen in de duiven van de topspelers, ze zullen sneller een duif kopen van Koen Minderhoud uit Koudekerke dan van Sjaak de Kooning uit Lewedorp. Luis Sua- rez is ook meer waard dan een spe ler van Lebo." De Kooning, Hoondert en Van de Zande hebben al aardig wat tijd en geld geïnvesteerd in de site en ho pen op de langere termijn dat het zich terugbetaalt. Vooralsnog staat het plezier voorop, plezier in het avontuur en in de duivensport. „Ik kan nog zo genieten van een duif', aldus De Kooning. „Een jon ge duif die voor het eerst probeert uit te vliegen vanaf de plank, dat is een machtig mooi gezicht. Zo'n moment geeft me rust." UIT 2 - WÊÊÊÈlÊÊÊÈÊÊmi - WIELRENNEN Schoten. Scheldeprijs: 1Farrar (VSt) 205 km in 4.28.48 (45,759 km/u), 2. McEwen (Aus), 3. Förster (Dui), 4. Henderson (NZe), 5. Wey- landt (Bel), 6. Rossi (Ita); 26. Van Hummel, 31. Bos, 37. Bellemakers, 46. Van Emden, 47. Kruijswijk, 50. Löwik, 54. Vissers, 63. Knaven, 70. Elijzen, 82. Chaigneau, 84. Traksel, 86. Stamsnijder, 96. Flens, 102. Van Winden, 103. Curvers, 104, Van der Velde, 114. Van Groen, 125. Terpstra, 135. Hoogerland 1.26, 155. Stroetinga 2.26. Ronde van Baskenland, derde etappe Via- na-Amurrio: 1. Gavazzi (Ita) 187 km in 4.49.51, 2. Freire (Spa), 3. Velits (Slw), 4. Bots- jarov (Rus), 5. Samuel Sanchez (Spa), 6. Vigano (Spa); 38. Gesink 0.02, 96. Engels 2.33, 104. Ten Dam, 146. Tankink 12.10, 151. Mollema 14.31. Algemeen klassement: 1. Freire 14.41.30, 2. Valverde (Spa) 0.02, 3. Hesjedal (Can) 0.03, 4. Kolobnev (Rus), 5. Zubeldia BURGH-haamstede - Het wordt al weer de vierde maal dat de Zeeuw se mountainbikevereniging X-Tre- me een vieruursestafette organi seert op het Patrick Tolhoek Cir cuit in Westenschouwen. Zaterdag komen naar verwachting opnieuw meer dan honderd renners en ren- sters aan het vertrek. Dergelijke evenementen zijn in het buitenland behoorlijk popu lair; in Nederland staan ze nog .maar in de kinderschoenen. Aan deze estafette nemen ploegen deel die bestaan uit minimaal twee en maximaal vier renners en/of ren- sters. „Vorig jaar hebben we ook in dividuele deelname toegestaan. Daar bleek ook belangstelling voor te bestaan. Vandaar dat we die mo gelijkheid ook ditmaal weer bie den", aldus Nehemia Paardekoo- per namens de organisatie. Het startsein wordt zaterdag om 12.00 uur gegeven. door Sven Remijnsen LEWEDORP - In navolging van meer dere Zeeuwse voetbalclubs denkt ook Lewedorpse Boys na over een overstap van zondag naar zaterdag. De Bevelandse vereniging, die nu uitkomt in de vijfde klasse B van het zondagvoetbal, gaat later deze maand de meningen onder de le den peilen. „Alle leden krijgen een brief en kunnen via een enquête hun stem laten horen", aldus Lebo-voorzit- ter Sjaak de Kooning. „Het bestuur ziet de overstap zitten, maar de le den hebben het laatste woord. Ik verwacht dat ons idee het haalt. De jeugd voetbalt tegenwoordig lie ver op zaterdag dan op zondag. Het is steeds moeilijker om onze zondagelftallen bezet te krijgen." De afgelopen jaren hebben diverse Zeeuwse clubs de zondag al ver ruild voor de zaterdag. De Noormannen en Domburg zijn al overgestapt, Zierikzee volgt in het nieuwe seizoen. De Kooning wil op langere ter mijn ook de discussie over een fu sie met buurman Nieuwdorp nieuw leven inblazen. „Dat ver haal is een paar jaar geleden afge ketst op sentimenten. Die zullen ook nu weer gaan meespelen. Maar het belangrijkste is dat we een gezonde vereniging creëren die de toekomst heeft. De jeugd van Lebo en Nieuwdorp voetbalt ook al jaren samen. Het is toch vreemd dat je tien jaar lang met je vriendje in één elftal speelt, en dan ineens in een groen en een rood shirt tegenover elkaar komt te staan?" nisse - Afgelopen zaterdag begon het officiële wielerseizoen van TMZ met als inzet het kampioen schap van deze bond. Vanaf nu vol gen de wedstrijden elkaar in rap tempo op. Komende zaterdag wordt er in Nisse gereden. Zoals gebruikelijk komen daar alle cate gorieën die TMZ kent aan het ver- trek. In 's-Heerenhoek waren er za terdag verdeeld over de verschillen de groepen ruim 130 renners en dat aantal mag zeker ook worden verwacht in Nisse. Duidelijk zal dan ook zijn hoe het staat met de conditie van renners als Erik Ver- eecken (TMZ-kampioen) en bij voorbeeld ook Rico ICruijt. De Ka- pellenaar is ieder jaar vrij vroeg in goede vorm en bewees dat ook nu weer met een vierde plaats in het kampioenschap. Zaterdag zal om 13.00 uur het eer ste startschot klinken voor de ama teurs B. De amateurs A besluiten vanaf 15.30 uur het programma in Nisse. (Spa), 6. Pinotti (Ita); 13. Gesink, 103. Tankink 14.51, 110. Ten Dam 17.15, 114. Engels 18.51,135. Mollema 28.06. Omloop van de Sarthe. Tweede etappe, eer ste deel, Varades-Angers: 1. Ravard (Fra) 97 km in 2.14.36, 2. Belletti (Ita), 3. Sebastien Chavanel (Fra). Opgave: o.a. Armstrong (VSt). Tweede etappe, tweede deel, tijdrit Angers: 1. Machado (Por) 6,7 km in 8.26, 2. "Luis Leon Sanchez (Spa) 0.02, 3. Roux (Fra) 0.06. Alge meen klassement: 1. Luis Leon Sanchez 6. 32.10, 2. Machado 0.08, 3. Roux 0.13. AGENDA DONDERDAG VOETBAL Zondagvoetbal. Eerste klasse C: Uni- tas'30-IFC. Tweede klasse E: RKJW-Ooster- hout (18.45). Vijfde klasse A: Vogelwaar de-Biervliet (18.30), Groede-IJzendijke (18.45), Hulsterloo-Graauw (19.00). gratis toegangskaart Liberty Park! Deze unieke, 8-delige Nederlandse oorlogsserie is geba seerd op waargebeurde feiten. Het verhaal gaat over de verboden liefde tussen twee jonge mensen, de Nederlandse volksduitser Hans Hallerbach en de Joodse Vera Weinberg. Totale speelduurvan ruim 7,5 uur, Nederlands gesproken. Bestel nu deze prachtige dvd-box en u ontvangt een gratis toegangskaart voor het oorlogsmuseum Liberty Park te Overloon t.w.v. 12,-! (op=op) Adviesprijs €49,95 'lIBERTY PARK Lezersprijs* 39,95 exclusief 4,95 verzendkosten categorie DVD's en Games ^WEBWINKEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 49