22 zeeland Zeeman herenigd met Nader onderzoek in ontuchtzaak Middelburg Lonink en Valente weer gehoord over Checkpoint FOOTNOTES Berkhout schoenmodes Anti-discriminatie brieven donderdag 8 april 2010 I Bij beschikking van de Kantonrechter te Terneuzen d.d. 31-03-2010 is dhr. Jacob Izaak de Ie Lijs, geboren te Cadzand op 22-12-1944, wonende Kamperstraat 10, 4524 EN Sluis, onder curatele gesteld met benoeming van Mevr. Maria Martha Luteijn- de Ie Lijs, Poolster 13, 4501 GP Oostburg. GOES - Zeventien procent van de Zeeuwen voelt zich wel eens gedis crimineerd. Om daar de aandacht op te vestigen sluit het Anti Discri minatie Bureau in Goes zich aan bij de landelijke campagne de ko mende 13 weken. Zoveel mogelijk mensen wordt gevraagd de actie poster voor hun raam te hangen. door Arjan Schuiling MIDDELBURG - In de hoger be- roeps-ontuchtzaak tegen een Mid delburger (43) heeft het Haagse ge rechtshof gisteren gelast, dat een deskundige moet kijken naar de betrouwbaarheid van de verklarin gen van het slachtoffer, een inder tijd zevenjarig nichtje van de Mid delburger. De verklaringen van het meisje speelden een belangrijke rol in het vonnis van de rechtbank in Mid delburg, die de verdachte eerder veroordeelde tot anderhalf jaar cel, waarvan een halfjaar voorwaarde lijk. De Middelburgse rechtbank had de verdachte toen overigens wel vrijgeproken van ontucht met een jonger, zesjarig zusje van het nichtje. De verdachte was in beroep ge gaan omdat hij volhoudt ook on schuldig te zijn aan ontucht met het oudste nichtje. Zijn advocaat E. van Aken verzocht het Haagse gerechtshof met succes om de ver horen van het slachtoffer, die op video zijn opgenomen, te laten be oordelen door een rechtspsycho- loog van de universiteit van Maas tricht. De rechtspsycholoog krijgt ook een deel van het dossier toege stuurd, waaronder het seksuele voorlichtingsproject op de school van het slachtoffer. Naar aanlei ding van dat project kwam de hele zaak aan het rollen. Zodra de rechtspsycholoog zijn rapport over de betrouwbaarheid van de verhoren klaar heeft, zal de zaak worden voortgezet door Emile Calon MIDDELBURG - Burgemeester Jan Lonink van Terneuzen, waarne mend hoofdofficier van justitie Jo Valente en politiechef Jan Dale bout moeten er rekening mee hou den dat zij weer worden gehoord over hun doen en laten ten opzich te van coffeeshop Checkpoint. De raadslieden André Beckers en Martijn van der Want lieten er gis teren geen misverstand over be staat dat zij elke autoriteit die iets te zeggen had over Checkpoint in aanloop naar het hoger beroep weer willen horen. „Vooral omdat er nogal wat licht zat tussen wat deze autoriteiten zich bij de rech- ter-commissaris herinnerden en de officiële verslagen van hun be sprekingen", aldus Beckers. De raadslieden van de Checkpoint- verdachten lieten gisteren weten dat zij namens hun cliënten in be roep gaan. Alle veroordeelden vin den het onterecht dat de recht bank besliste dat zij deel uitmaak ten van een criminele organisatie. Van der Want: „Door deze uit spraak kan elke coffeeshop nu beti teld worden als criminele organisa tie." Ook vinden zij dat het Openbaar Ministerie niet ontvankelijk moet worden verklaard. Vooral, aldus Van der Want, omdat het vertrou wensbeginsel is geschaad. „Check point had een dusdanig goed con tact met de overheid dat het er op mocht rekenen dat het niet ver volgd zou worden voor de gedoog de handel in softdrugs." Hij wijst er ook op dat de rechtbank een heel eind is meegegaan met de ver weren van de verdediging. Hij ver wacht dat een ander rechtscollege mogelijk nog meer meegaat. mm HUWELIJKSLEED Immigratiedienst slikt weigering verblijfsvergunning Dolgelukkig is zeeman John Andriessen. Zijn Filipijnse vrouw Charito woont na veel gedoe eindelijk bij hem, in Vlissingen. door Nadia Berkelder Samen zitten ze aan het ont bijt. Zij drinkt koffie uit een PSV-mok en ze heeft pantoffels in de vorm van Hollandse klompen aan haar voe ten. In plaats van rijst met vis eet ze boterhammen: het is nog wen nen in Vlissingen voor Charito. De Filipijnse woont sinds een week bij haar man, de Vlissinger John Andriessen. Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Gif Het is te gek dat consumenten alle middelen maar kunnen kopen en gebruiken. De verpakking en veilig heidseisen worden niet gelezen en ook niet toegepast. Het resultaat is dat 451 kinderen per jaar die gif binnenkrijgen, om nog maar te zwijgen van de vele dieren die ster ven door ondeskundig gebruik, te denken aan egels, vogels, roofvo gels, maar ook honden en katten. Het wordt tijd om deze zaken juist bij een vakkundige specialist onder de aandacht te brengen. Deze heeft een opleiding en is zich bewust van de gevaren. Dat zou ook de re sistentie bij ratten en muizen voor komen. Peter Traas Bakendorpseweg 17, Baarland Fusie ziekenhuizen Door de raad van toezicht, raad van bestuur en cliëntenraad van het Admiraal De Ruyter Zieken huis wordt gereageerd op negatie ve persberichtgeving en ingezon den brieven. Dergelijke reacties zijn te verwachten als je kijkt naar de opstelling van de bestuurders; immers naar de inwoners wordt niet geluisterd. Hun stellingname dat fusie (aan de overkant) noodzaak is om patiën ten in Zeeland meer en betere zorg te kunnen bieden, betekent dat ze nog steeds niet willen inzien dat de inwoners in Zeeuws-Vlaande- ren kwalitatief hoogwaardige zie kenhuiszorg hebben in het zieken huis in Terneuzen (en in Hulst en Oostburg). Inwoners van de over kant kunnen toch gebruikmaken van her dottercentrum en andere specialisaties in het ziekenhuis Ter neuzen? Of moet en zal letterlijk al les richting Middelburg verhuizen? Jos van Eek Oude Galgenstraat 25, Sint Jansteen Uit het pakket Ongewild drijft de heer Pechtold ons, door het voorstel om chemi sche antimaagzuurpillen uit het pakket te schrappen, in de armen van Moeder Natuur. Zij immers le vert hazelnoten, amandelen en ha vervlokken die veel calcium bevat ten om maagzuur te binden: veilig, voedzaam en voordelig. lammer dat overheden niet waarschuwen tegen gebruik van onvolwaardig brood: uit het meel worden eerst tarwekiemen verwijderd om be derf te vertragen. Maar juist deze kiemen bevatten een schat aan waardevolle stoffen, die ons tegen ziektes beschermen. Evenmin zor gen overheden dat volkorenbrood goedkoper wordt dan wit brood, Dat hadden ze twee maanden gele den niet kunnen denken. Haar aanvraag voor een verblijfsvergun ning werd toen resoluut afgewe zen door de Immigratie en Natura lisatiedienst (IND). De reden? John is voor zijn werk aan boord vaak weken achter elkaar van huis. Daarom kon het echtpaar volgens de IND niet 'duurzaam samenwo nen'. Andriessen liet het er niet bij zitten en waarschuwde deze krant. Een week - en veel publiciteit - la ter, ging de IND alsnog overstag. Vorige week heeft John zijn vrouw uiteindelijk zelf opgehaald in haar woonplaats Cebu, een grote stad centraal in de Filipijnen. „Ik maak te me zorgen omdat het met haar zwangerschap niet zo goed ging, ze kon zelf geen koffers dragen. Dus ben ik haar gaan halen: met hetzelfde vliegtuig heen en terug. Ik kon onze tickets gelukkig op waarderen tot business class om dat ik de laatste jaren veel gevlo gen heb en heel veel punten bij el kaar heb gespaard." De baby komt eind september, als alles goed gaat. Tijd zat nog om de babykamer in te richten. lohn: „Volgende week hebben we een af spraak met de verloskundige. Cha rito is nu vijftien weken zwanger. John en Charito aan het ontbijt in hun huis in Vlissingen. Als ik mijn hand op mijn buik leg, voel ik het hartje al." En als de ba by er eenmaal is, gaat zijn vrouw eerst Nederlands leren. „Ze wil graag aan het werk, om geld naar haar familie op de Filipijnen te kunnen sturen." Vlissingen vindt ze 'wel een beetje stil', vertelt Charito verlegen. Ze komt uit een gezin met negen mensen: thuis was het altijd druk en ook Cebu is een stuk hectischer dan Vlissingen. De boulevard heeft ze gezien en de Oranjemo len vond ze mooi. Verder heeft ze tot nu toe nog niet zoveel van Ne derland meegekregen. Ze heeft twee vriendinnen in Nederland, ontmoet op het consulaat. Verder belt Charito regelmatig naar huis. „En ik chat met mijn zus via de computer", vertelt ze. „Ik mis mijn familie nu al." Op de Filipijnen is het niet ongewoon om naar het buitenland te emigreren. Charito zelfheeft al anderhalfjaar in Du bai gewerkt als kinderoppas. Haar zus is naar Australië geëmigreerd. Veel Filipijnse vrouwen trouwen met een buitenlandse man, vaak Modern uitgevoerde stapschoen, tevens geschikt voor losse steunzolen. Verkrijgbaar in de kleuren: bruin en jeansblauw Voor deskundig advies naar: Zuidstraat 6, Sas van Gent, Tel. 0115 - 45 15 62

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 46