het eiland zeeland 121 op Kritiek groene beleid buffer yii§L_, Houten muren Lezing Vierentwintig geschenkwoningen waarvan één uniek Pruiken Service Nederland Certificaten voor Engelse les 't Kofschip Instrumentaal concert in Grote Kerk Kapelle Provincie tikt gemeenten op vingers Wc buitenom en voordeur in de huiskamer Barbershopkoor houdt een open repetitie Engelse dienst in Gasthuiskerk M5¥® POPPE Pearyweg 13, Goes, telefoon: 0113 - 54 25 01 donderdag 8 april 2010 In de woonkamer van Tiny en an Stouten hangt een fotocollage waarop te zien is hoe het huis er in de jaren vijftig uitzag met houten muren. Die foto is ook te zien in het Watersnoodmuseum in Ouwerkerk. KERKWERVE - De Nederlandse Pa tiëntenvereniging de afdeling Schouwen-Diiiveland houdt op donderdag 15 april een the ma-avond. Gastspreker is D. Sinke Kooman. Zij zal een inleiding ver zorgen over chronisch ziek- zijn en verzorging. De bijeenkomst in dorpshuis Zuudende in Kerwerve begint om 20.00 uur. - voor al uw haarwerken - Arendsstraat 17-19 Oude Tonge. en SEMH. lid ANKO. Telnr. 0187-640993 ZIERIKZEE KAPELLE Na de watersnoodramp wer den in Kerkwerve 24 ge- schenkwoningen gebouwd. Acht waren uit Zweden, vijftien uit De nemarken en één uit Frankrijk. Dat land steunde het rampgebied vooral met textiel of goederen voor de agrarische sector. Het Fran se geschenkhuis werd beschikbaar gesteld door de Société Industriel- le de Construction de Maisons pré- fabriquées, een bedrijf dat houten huizen ontwierp voor export naar Australië. Het werd van Bordeaux naar Kerkwerve vervoerd nadat de gemeente, aan de stad die haar adopteerde, een kleuterschool of verenigingsgebouw vroeg. Het ge bouw is nooit als zodanig ge bruikt, altijd als woning. Eerste be woner was L.J. Hendrikse in 1955 met vrouw en zes kinderen. Later werd het eigendom van mevrouw Van Rijn, die het in 1974 verkocht aan het echtpaar Stouten. Het bouwpakket voor de Fran se geschenkwoning werd in 1954 in elkaar gezet door aanne mingsbedrijf Fraaye uit Ammerzo- den voor een bedrag van 10.683 gulden. De oorspronkelijke bouwtekening werd daarbij wat aangepast aan de Nederlandse woonwensen. Oorspronkelijk was de wc uitslui tend buitenom bereikbaar en had de woonkamer een buitendeur die tevens diende als voordeur. Die zat in een typisch Frans nisje waar voor een 'hap' uit de hoekgevel was genomen. Jan Stouten trok die nis later bij de woonkamer om die te vergroten. door Maurits Sep NIEUW- EN SINT JOOSLAND - „In de groene zone rond het Sloegebied moet écht iets gebeuren." Gedepu teerde Harry van Waveren is onte vreden over de inspanningen van Vlissingen en Middelburg om een buffer aan te leggen tussen bebou wing en bedrijvigheid. „Het belang van het Nationaal Landschap Walcheren wordt niet als zodanig erkend", verklaart Van Waveren (CDA) zijn kritiek op de steden. Gedeputeerde Staten stuur den dinsdag een brief naar de twee gemeentebesturen. Van Waveren: „We hebben alge sproken dat er een groene buffer gemaakt zou worden. Dat het land schap verfraaid zal worden. Dat het een uitloopgebied kan worden voor de recreatie vanuit de steden. Dat de verrommeling tegengegaan zal worden. Het Nationaal Land schap is geen beschermingsrege ling maar een ontwikkelingsopga ve. Het is niet zo dat die regeling van zichzelf al zorgt voor bescher ming. Je moet er juist iets mee doen." Merkwaardig en teleurstellend, rea geert wethouder Albert de Vries (PvdA) van Middelburg. „Van Wa veren wil dat we de verrommeling van het landschap tegengaan. Dat doen we ook. Maar we kunnen bij voorbeeld Nieuw- en Sint loos- land niet zomaar op slot gooien." Hij kaatst de bal terug: „Actief grond kopen en een bufferzone maken kost veel geld. De gedepu teerde wil veel van ons maar levert er zelf geen cent bij." Ook Piet Pol derman van Vlissingen is 'ver baasd' over de provinciale kritiek. Hij pakt de Structuurvisie van zijn gemeente erbij. „Hier staat het. We willen van verrommeling naar een groene oase. Dus de provincie heeft onze visie niet goed gele zen." Van Waveren waarschuwt de Walcherse gemeenten dat ze te veel nieuwe kantoren willen bou wen, en ook nog op de verkeerde plekken. „Je kunt niet ongebrei deld kantoren intekenen. Veel is vervanging. Kantoren verhuizen, er komen er niet veel bij. En steeds meer mensen werken thuis of op flexplekken, dus de behoefte wordt niet veel groter." Polderman is het niet eens met de kanttekeningen die Van Waveren plaatst bij kantorenbouw zoals in Oost-Souburg langs de A58. „Dat is een mooie zichtlocatie waar grondverkoop veel geld oplevert. Dat geld hebben we nodig voor al die andere plannen." Wat wethouder De Vries het meest teleurstelt, is dat de provin cie zich zo kritisch opstelt, terwijl zij juist de winst van de samenwer king tussen Middelburg en Vlissin gen zou moeten waarderen. Leerkrachten van openbare basis school 't Kofschip in Zierikzee krij gen vanmiddag de certificaten uit gereikt voor de Engelse lessen die zij het afgelopen schooljaar hebben gevolgd. De lessen zijn verzorgd door Maria Kelly van de Stichting Early Bird, 't Kofschip is de eerste Oba- se-school die deze certificaten in ontvangst mag nemen. Panfluitiste Noortje van Middel koop en organist Harm Hoeve ge ven zaterdag een instrumentaal concert in de Grote Kerk van Kapel le. Het christelijk gemengd koor Praise the Lord uit Waarde zingt ook een aantal liederen. Praise the Lord wordt gedirigeerd door Hen- riette de Bat. Het koor wordt bege leid door organist Jacco Goud. Aanvang: 19.30 uur. GOES Barbershopkoor The Gaggling Gan ders Gang houdt vanavond een open repetitie in de Deltaschool aan de Naereboutstraat in Goes. Be langstellenden mogen een kijkje nemen en kunnen actief meedoen aan close harmony-singing in Bar- bershopstijl. De repetitie-avond begint om 19.30 uur. Je me plais. Dat is het meest toepas selijk omdat het een Frans huis is en de betekenis alles zegt over ons." Evenals het huis en de tuin verzorgt het stel het huisnaam bord met liefde en gedetailleerde zorg. „We zijn er nog net zo blij mee als toen we het kochten. Alles is ge lijkvloers, wat handig is als je ouder wordt. Het is een huis met een bijzonder karakter waar veel licht binnenvalt en Kerkwerve is een leuk dorp om te wonen." haar huwelijk, inmiddels 40 jaar. foto Oirk-Jan Gjeltema MIDDELBURG Zondag 11 april om 19.00 uur wordt een Engelse kerkdienst gehouden in de Gasthuiskerk aan de Lange Delft 94 te Middelburg. Voorganger tijdens deze dienst is dominee Pim Steenbergen. De kerkdienst wordt georganiseerd door de interkerkelij ke commissie Time4God. Voor meer informatie: www.ti- me4g0d.nl. Gem. brandstofverbruik 6,6 -9,5 1/100, km (10,5 tot 15,2 km/l), C02-uitstoot 174 - 219 g/km. Variafprijs 95:200.- is inclusief BTW en BPM, exclusief verwijderingsbijdrage en kostèn rïjktaarmaken. De nieuwe Audi A8 The art of pro Perfectie stelt hoge eisen. Om vooruitgang te boeken móet mén 6 te stellen. Blijf kritisch. Overtuig uzelf, detail voor detail. Een dag voor de officiële introductie op 9 april willen we u graag laten kennismaken met de nieuwe Audi A8. Wij nodigen u daarom graag uit voor de Night Before op donderdag 8 aptjl van 19:00 -21:00 uur in onze showroom te Goes. Tijdens de introductie op 8 en 9 april kunt u bij ons ook de exclusieve Audi R8 van dichtbij bekijken. Voorsprong door techniek - - ~.i-r:(éiÊÊÈ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 45