Strijd om plek naast Contessa Schoolvoetbal zorgt PZC PETER PAN 18 10 11 april - Jaarbeurs Utrecht VERZAMELAARS JAARBEURS en de Mega Platen CD Beurs DOCU-DRAMA Talent gezocht vanaf nü verkrijgbaar REGIOFINALE Bij de jongens-elftallen mogen de nummers 1 én 2 meedoen aan de Zeeuwse finale. Bij de jongens-zeventallen gaat alleen de winnaar naar de regiofinale. donderdag 8 april 2010 voorverkoop met korting: verzamelaarsjaarbeurs.nl vul in bij kortingscode ticket: vj2 door Ali Pankow renesse - Studenten van de Wil lem Nijholt Academie strijden de ze maand op Vakantiepark Schou wen in Renesse om een rol in de 8-delige docu-drama-comedyserie De Contessa van Renesse. Zij doen dat in het kader van een stage-op- dracht. De serie is een idee van theaterma ker en voormalig Renessenaar Jer ry Rijstenbil. Na een aanloopperio de van enkele jaren ziet het er nu toch naar uit dat De Contessa van Renesse volgend jaar op de landelij ke televisie te zien zal zijn. Voor het maakproces kan de serie reke nen op een subsidie uit het potje ter compensatie voor aanleg van de Tweede Maasvlakte. De kijkers volgen de perikelen van een gezin dat het Amsterdamse heeft verruild voor Renesse. Het gezin bestaat uit graaf Jan, (con)Tessa en hun twee puberkin deren. Zij wonen in een caravan op hun theatercamping en organi seren evenementen voor jong. en oud. De Contessa heeft zich als doel gesteld de 'Zeeuwse natuur op een glamoureuze wijze te presente ren. Zij bezoekt daartoe bijzondere locaties in de provincie en maakt op veel plaatsen in Zeeland haar luidruchtige entree. De rol van de Contessa wordt vertolkt door San dra van Zutphen (bekend van zang- en theatergroep Mrs. Ein stein). „Voor de invulling van de serie werken we met het project Zee land Natuurlijk, waar Simone Boot een boek voor heeft samenge steld", vertelt Claire van der Re- ijnst van Vakantiepark Schouwen. Het boek Zeeland Natuurlijk biedt wandel-, fiets- en kanoroutes en cultuurhistorische informatie. Van der Reijst werkt samen met haar neef Jerry Rijstenbil bij het profileren van haar recreatiebedrijf met een duidelijk theater-imago. De 'Contessa-contest' op zaterdag 24 april past daar uiteraard goed in. „De studenten van de Willem Nijholt Academie komen hier de ze zomer werken. Zij worden ge coacht door Jerry. Voor hen geldt het verkrijgen van een rolletje in de tv-serie als serieuze opdracht. Het publiek bepaalt aan het einde van de dinnershow wie de win naar is", licht Van der Reijnst toe. De theaterstudenten verzorgen het komend seizoen hier ook meerdere magie dinnershows. «Ölsue» As. (Ti \1) knip de bon uit de zaterdagkrant! door Piet Kleemans Het is meer dan een eeuw oud, maar de for mule van het school- voetbaltoernooi - kinde ren enthousiast maken voor de voetbalsport door ze tegen elkaar te laten voetballen - werkt nog steeds. Tot vreugde van KNVB-bestuur- der Dig Vleugel uit Bruinisse: „De meeste jongens op het platteland zitten al op voetbal, maar meisjes vaak niet. We zien bij de KNVB wel een groei van het aantal meis- 'jeselftallen en dat heeft zeker met het schoolvoetbal te maken." Het fenomeen schoolvoetbal komt uit de koker van de KNVB. Het toernooi wordt - landelijk - al sinds 1907 gehouden en jaarlijks doen er ruim 140.000 kinderen van 1400 scholen aan mee. Arjen Robben speelde ooit schoolvoet bal, net als Marco van Basten en Vera Pauw. Hoe lang het jaarlijkse sportieve treffen tussen basisschoolleerlin gen op Schouwen-Duiveland be staat weet Vleugel niet zo een twee drie op te lepelen. „Nou, toch minstens al zo'n 50 jaar denk ik." Schoolvoetbal werd opgezet in een tijd dat er weinig voetbalclubs waren. Dat gat is op Schouwen- Duiveland opgevuld. „Bij district Zuid I van de KNVB gaat het om 25.000 kinderen die voetballen. Van alle 6 KNVB-districten scoort District Zuid I (Zeeland, Noord-Brabant en omgeving Dordrecht) nog altijd het hoogst", zegt Vleugel trots. Veel dorpen hebben hun eigen voetbalvereniging en de belangstel ling daarvoor is volgens Vleugel in ieder geval bij jongens groot. Het aantal meisjes dat voetbalt is vol gens Vleugel echter nog wel voor verbetering vatbaar. Eén van de middelen om meisjes aan het voetballen te krijgen is het schoolvoetbaltoernooi. Vleugel: „Een aantal jaren geleden is uit het schoolvoetbal een Zierikzees meis jesvoetbalteam ontstaan. En je ziet dat het langzaam maar zeker over al toeneemt. Bij Bruse Boys bij voorbeeld bestaan nu twee vol waardige damesvoetbalteams. En bij sommige verenigingen heb je gemengde teams." Op de velden van Den Hogen Blok in Zierikzee traden gisteren de jongens elf- en zeventallen te gen elkaar in het strijdperk. Ge steund door hun keel schor schreeuwende fans, gewapend met spandoeken met overtuigende strijdleuzen. Uiteindelijk versloeg bij de 11-tallen Willibrordus I (Zie rikzee) het team van Binnen de Veste (Zierikzee) en werd eerste. Derde in deze categorie werd De Kirreweie (Haamstede) Bij de 7-tallen ging de zege naar de Jan Wouter van den Doelschool (Zierikzee) die De Meerpaal II (Bruinisse) met een nipte 1-0 ver sloeg. Derde werd 't Stoofje I (Ou- werkerk). Bru zette zelfs cheerleaders in. Op de velden werd hard geploeterd. Bruse supporters zeiden het in onvervalst Bru's. Lokkerdreef 10, 4879 ND Etten-Leur. Tel 076-5048800 Openingstijden Ma gesloten, di t/m do 9.30-17.30 uur, vrijdag 9.30-21.00 uur (koopavond) za 9.30-17.00 uur *Vraag naar de actievoorwaarden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 42