Zeeland PZC Dagcentrum Arduin nu écht open Dagblad SCHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 17 22 en 23 Warm welkom voor de fietser déÜRVKKERY Brandje in schuur in Sirjansland almanak Schoolvoetbal zorgt voor aangroei van meisjesteams Vlissingse zeeman herenigd met Filipijnse vrouw Donderdag 8 april 2010 Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl VISIE 'Voeding' en 'lichamelijk welbevinden' thema's dagbesteding meervoudig gehandicapten door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Al geruime tijd is er proefgedraaid, maar nu is alles defi nitief op z'n plek gevallen. Het dag centrum van Stichting Arduin in een pand aan de Lange Nobel- straat in Zierikzee wordt maandag 26 april officieel geopend. Het cen trum biedt plaats aan maximaal twaalf mensen met een meervou dige handicap. Uitgangspunt voor Arduin bij de opzet van het dagcentrum in Zie rikzee is 'inclusie'. Vrij vertaald houdt dat in dat naar manieren wordt gezocht om de cliënten zo veel mogelijk bij de maatschappij te betrekken. Manager van het dag centrum Marije Delfsma: „We heb ben tijd genomen om een visie te ontwikkelen op wat we in dit dag centrum kunnen bieden. Wat on ze cliënten willen en hoe we daar op in kunnen spelen." De keuze voor vestiging van het dagcentrum in een pand in het centrum van Zierikzee is volgens Delfsma een bewuste geweest. „Het staat midden in de samenle ving. De cliënten worden niet weg gestopt en dat moet ook niet want deze mensen horen er gewoon bij." Op een steenworp afstand van het dagcentrum is een supermarkt. Komt goed uit want één van de thema's waar het dagcentrum - het eerste van Arduin op Schou- wen-Duiveland - mee werkt is 'voeding'. Delfsma: „De cliënten doen daar samen met begeleiders boodschappen. Het leuke is dat de caissières ze langzaam maar zeker beginnen te kennen en ook een praatje met hen maken." Na het boodschappen doen volgt het geza menlijk koken en aansluitend de maaltijd. Bij het dagcentrum is ook een speciaal aangepaste moes tuin 'op hoogte' gerealiseerd. Fruit en groenten worden in bakken op staanders gekweekt en verwerkt in de zelf te bereiden maaltijden. Het andere thema in het dagcen trum is het lichamelijk welbevin den ofwel: lekker in je vel zitten. Om dat te bewerkstelligen volgt Arduin meerdere sporen. In het pand aan de Lange Nobelstraat is een ruimte ingericht voor massa ge. In een ander vertrek kunnen cliënten naar muziek luisteren en in weer een andere ruimte wordt gespeeld met licht. Aandacht voor sport is er in de vorm van fitness. Arduin-cliënten kunnen in het Zie- rikzeese dagcentrum op een home trainer aan hun conditie werken. In het dagcentrum is dagelijks plaats voor maximaal twaalf cliën ten. Momenteel maken gemiddeld per dag negen mensen gebruik van het dagcentrum. Een deel van de cliënten hoeft niet ver: ze wo nen één straatje verder in een Ar duin-woning aan het Jannewek- ken. Er komen ook cliënten van de Bevelanden naar Zierikzee. BURCH-HAAMSTEDE - Het jaar van de fiets is voor de familie Landegent van de pannenkoe kenmolen de Graanhalm in Burgh-Haamstede aanleiding geweest om eens flink uit te pak ken. Bovenop de kap van de molen is een race fiets gezet, gespoten in de kleuren van de twee grote rondes die Schouwen-Duiveland dit jaar aandoen. De voorkant is Giro d'ltalia roze en de achterkant is goudgeel, de kleur van de Tour de France. Beide rondes komen op respectievelijk 10 mei en 4 juli door en langs Burgh-Haamstede. „Het is leuk voor onze gasten," zegt Piet-Jan Landegent. „En we fietsen zelf graag." Het is overigens niet bij een fiets op de kap Markt 51 Middelburg T0118 886 886 SIRJANSLAND - In isolatiemateriaal in het dak van een schuur van een bedrijf aan de Dillingsweg in Sir jansland heeft gisteren korte tijd brand gewoed. De brand is ont staan tijdens het gassen van aard appelen. Omdat de brand zich ern stig liet aanzien, rukte de brand weer uit met twee korpsen maar uiteindelijk viel de schade mee. De boer was er zelf al in geslaagd het vuur grotendeels te blussen. De brandweer maakte het karwei af gebleven. Aan de rand van het parkeerterrein is in samenwerking met Blue en Green een boeket van fiets en bloemen gemaakt. „En ik denk dat er nog wel meer komt", zegt Lande gent. foto Dirk-Jan Gjeltema Tip? redactie@pzc.nl De bezorger van het provinciale dag blad was al wekenlang met regel- maatte laat met de aflevering van het dagblad in die oostelijke wijk in het Goesse. En die dag had de heer des huizes zijn zoontje maar eens naar de post bus aan de straat gestuurd om te kij ken of de courant nog niet was gear riveerd. Weer leeg, constateerde de jongen. Maar toen hij nog eens om zich heen keek viel hem iets in. Langs de weg stonden de blauwe papiercontainers, die die dag opgehaald zouden wor den. En kordaat stapte de jongeman op de container af om daar een exem plaar van het begeerde dagblad uit te vissen. Het oogde nog fraai. Maar actueel was anders. Het duurde zeker vijf minuten eer zijn vader het door had. do 8 april, 18.30 uur Yvonne Wagenaar Maand van de filosofie Recepten voor het goede leven wo. 14 april, 15.00 uur, Hans Luijten over Van Gogh, De Brieven za. 10 april, 15.00-16.30 uur Kamermuziek door Marie Claire-Boel, Marie Chiariza j en Patrick Wijnhamer j boeken bestellen? www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 41