0,0000000004 maar controle soms beter Goeie. deals Aanpak dioxineprobleem is lastig Verdachtenbank 'Systeem van milieuvergunningen controles en handhaving is redelijk waterdicht' Paul P I M commentaar kpn Man opgepakt na bedreiging met wapen donderdag 8 april 2010 gram dioxine bevat een kubieke meter lucht die Thermphos uit zijn schoorstenen wegblaast Milieugedeputeerde Marten Wiersma KOOPZONDAG 11 april 12.00 uur - 17.00 uur Jan Gielenplein 6 OUDENBOSCH Tel: 0165 330620 www.paulpim.nl OPENINGSTIJDEN: di.-do. 9.30 -18.00 uur vr. 9.30-21.00 uur za. 9.30 - 17.00 uur Bekijk het nieuws van de PZC ook op uw mobiel: www.pzc.mobi vv-.-v'v ''oor onde^'1 BlackBerry® Bold™ 9700 Toestel vanaf 0,- met scherp beeldscherm en vernieuwd trackpad Gemakkelijk e-mailen, srns'en en pingen GPS en navigatie kpn.com/zakelijk 0800 0105 kpn Business Center Meddie Willemsen en tien medewer kers van Check point gaan in ho ger beroep. Dat is geen verras sing. Voordat de rechtbank in Middelburg zich over de kwes tie boog, voorspelden ingewij den al dat er hoger beroep, cas satie en een gang naar het Euro pese Hof zouden volgen. De zaak is voor alle betrokken per sonen en partijen belangrijk ge noeg om door het gerechtshof te laten toetsen. Bovendien heeft de uitspraak van de rech ter vergaande consequenties voor het Nederlandse gedoogbe leid. Ook dat maakt een extra toets gewenst. Helaas heeft de gerechtelijke staart die de zaak krijgt een bij zonder onaangenaam aspect. Bij elke behandeling van de zaak zal de verdediging van Wil lemsen en de andere veroor deelden uitgebreid de aandacht vestigen op de rol van de ge meente Terneuzen, de politie en het Openbaar Ministerie. Het is voor een gemeentebe stuur ongewenst om telkens in de verdachtenbank geplaatst te worden. Zorgvuldige toetsing van de uitspraak weegt echter zwaarder dan het belang van de bestuurders in Terneuzen. VLISSINGEN - Door de politie is dinsdag aan het eind van de mid dag in de Scheldestraat een 18-jari- ge inwoner van Capelle aan de IJs- sel aangehouden. De man had even daarvoor een be kende van hem, een 19-jarige Vlis- singer, met een wapen bedreigd. Bij zijn fouillering verzette de man zich hevig en gaf één van de agen ten een kopstoot. Het wapen kwam tevoorschijn evenals een kleine hoeveelheid harddrugs en een zakje hennep. De 18-jarige man is na zijn aanhou ding overgebracht naar Torentijd. De politie heeft de zaak verder in onderzoek. Bij het bakken van korrels uit fosfaaterts en klei aan het begin van het productiepro ces bij fosforfabriek Thermphos ontstaat dioxine met een giftig- heidwaarde van 0,0000000004 gram (ofwel 0,4 nanogram) per ku bieke meter lucht. In een nieuwe milieuvergunning gaat de provincie de eis stellen dat dit tot 0,3 nanogram wordt terug gebracht. De hoeveelheid dioxine mag in de sinterfabriek van Thermphos te meten zijn, de snuffelpaal van het provinciale meetnet bij Nieuw- dorp doet dat niet. Ook wanneer de wind van Thermphos naar die meetpaal waait, blijven de gecon stateerde waarden dioxine binnen die gemiddeld in Nederland wor den gemeten. Thermphos-directeur Rob de Rui ter begrijpt niettemin de zorgen over de uitstoot van dioxine door zijn bedrijf. „Bij de productie van fosfor gebruiken we erts, klei, cokes en grind. Eerst dachten we - dat het ontstaan van dioxine door een van deze grondstoffen werd veroorzaakt* Nu blijkt dat we dioxi ne daarmee onvoldoende kunnen tegengaan. Dat betekent dat we een technische oplossing moeten zien te vinden. Die ligt nog niet zo voor de hand. We kijken naar de ervaringen bij bedrijven met een vergelijkbate manier van werken. Het kan nog wel een paar jaar du- ren voordat we er echt uit zijn." Bij het ontstaan van dioxine gaat het om hele kleine hoeveelheden. Zes uur lang moeten de gassen uit de schoorstenen van Thermphos door meetappara tuur worden geleid om de waarden te constateren. Dat maakt een technische aanpak moeilijk. foto Willem Mieras AMATOO! WENDY IN INDONESIË Verslaggeefster Wendy van den Hurk is in de Oost op zoek naar Zeeuwse sporen. Lees: www.pzc.nl/amatoo FIETSEN IN ZEELAND www.zeeuwsjaarvandefiets.nl www.pzc.nl/fietsjaar www.pzc.nl/tourdezelande Alle weblogs op www.pzc.nl/blogs

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3