Rooney te lastig voor Theo Bos Groene Ster pakt de dubbel Oscar Freire grijpt weer naast dagprijs Douche ir/OWA donderdag 8 april 2010 dish en Freire ontbraken, de rest was er: Alessandro Petacchi, André Greipel, Jimmy Casper, Wouter Weylandt, Greg Henderson en na mens de Nederlandse ploegen Graeme Brown (Rabo, 19e), Borut Bozic (Vacansoleil, 23e) en Kenny van Hummel (Skil, 26e). Ze wil den allemaal op het podium dat slechts voor het trio Tyler Far- rar-Robbie McEwen-Robert Förster haalbaar bleek. Zelf was Van Poppel twee keer de snelste in Schoten. In 1986 én 1988 won hij de Scheldeprijs. Van Pop- pel: „Anticiperen is op de weg veel moeilijker dan op de baan. Daar heb je één tegenstander, hier tien of meer. Het voordeel dat je een ki lometer of twee voor de streep nog denkt te hebben, kan door ontwikkelingen aan de andere kant zomaar weg zijn. Het is een kwestie van reageren, maar vooral ook anticiperen op wat kan ko men. Dat kun je alleen leren door het te ervaren." Van Poppel noemt Bos 'een pro ject'. „Theo vindt dat zelf ook mooi, dat stimuleert hem. Hij zoekt graag uitdagingen. Theo is een winnaar, presteert beter onder druk. De killersmentaliteit, dat spe ciale dat slechts weinigen is gege ven, heeft hij. Dat heeft Theo al be wezen op de baan. Dat gaat hij ook op de weg demonstreren. Is het niet dit jaar, dan kan het ook nog over één of twee jaar." Bos knikt instemmend. „Ik moet nu niet te veel naar uitslagen kij ken, maar naar mijn ontwikkeling. Ik moet stappen blijven zetten. Dat het niet altijd lukt, past in het proces waar ik in zit. Van een ge miste kans hoef ik niet in paniek te raken." De volgende uitdaging staat Bos zondag te wachten. Dan start hij in Parijs-Roubaix „Lekker har ken", lacht de coureur, die in beeld kwam nadat Heinrich Haussier en Andreas Klier vanwege blessures waren weggevallen. SCHOTEN - Tyler Farrar krijgt een champagnedouche van sprintcollega Rob bie McEwen. De Amerikaan Farrar won gisteren de 98e editie van de Schel deprijs. Hij versloeg in de eindsprint van een omvangrijke groep de Austra liër McEwen en de Duitser Robert Förster. foto Yorick Jansens/EPA AMURRIO - Francesco Gavazzi heeft gisteren de derde etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam gebfacht. De Italiaanse wiel renner uit de Lampre-ploeg was na een rit over 187 kilometer van Viana naar Amurrio in de eindsprint sneller dan de Spaanse Rabo-troef Oscar Freire en de Slo- waak Peter Velits. Als troostprijs mocht Freire, die voor de derde keer op rij naast de dagprijs greep, na afloop de leider strui aantrekken. Hij nam in de al gemene rangschikking de eerste plaats over van zijn landgenoot Alejandro Valverde, de winnaar van de eerste twee etappes in deze meerdaagse Spaanse koers. Het ver schil tussen beiden is twee tellen. Hetzelfde voordeel hield Luis Leon Sanchez over na de tijdrit in de Omloop van de Sarthe op zijn naaste rivaal Tiago Machado, die de tijdrit won. Na acht vergeefse pogingen haalde Bayern München gisteravond eindelijk weer eens de laatste vier in de Champions League. door Leon ten Voorde MANCHESTER - Na de buitenaardse show van Lionel Messi noteerde de Champions League gisteravond het verhaal van de wonderlijke we deropstandingen. Eerst die van Wayne Rooney, later die van Bayern München. Toen die ploeg de verbazing voorbij was, knokte het zich van een 3-0-achterstand terug tot 3-2 en schaarde zich bij de laatste vier in het kampioenen- bal. Je kunt Bayern München en Louis van Gaal best voor de gek houden, maar vroeg of laat zetten ze het je betaald. Manchester United-coach Alex Ferguson dacht gisteren de slimste te zijn door 'de zwaar ge blesseerde' Wayne Rooney van achter het gordijn opeens tevoor schijn te toveren, maar aan het eind van het meeslepende gevecht danste toch echt Van Gaal het feest van de triomf. En hoewel de coach vaak zegt dat Bayern meer is dan Robben en Ribéry, dankte hij de miraculeuze wederopstanding opnieuw aan een oprisping vol kwaliteit van zijn landgenoot. De tot dat mo ment onzichtbare Robben knalde Bayern een kwartier voor tijd naar 3-2 en die wonderschone treffer (in één keer op dé slof uit een cor ner van Ribéry) was voldoende voor een plek in de halve finale van de Champions League. Op dat toneel ontbreekt voor het eerst sinds 2003 een vertegenwoordiger uit de Premier League, in de volks mond de sterkste competitie van de wereld. Dat Bayern ondanks de 3-2-neder- laag als de winnaar van het veld stapte, was sensationeel, aangezien het na veertig minuten 3-0 stond voor United. Die ploeg profiteerde in de eerste helft bijna optimaal van de totale verwarring die zich meester had gemaakt van Bayern. Een uur voor de wedstrijd op Old Trafford maakte Bild het grote nieuws wereldkundig: 'Bayern- schock! Rooney spielt doch', meld de de Duitse boulevardkrant Bild in grote letters, die verbazing, on geloof en paniek uitbeeldden. Rooney fit en in de basis? Hoe was dat nou mogelijk? Had Ferguson een dag voor de wedstrijd tegen Bayern München niet met een sta len gezicht gezegd dat zijn ster ab soluut niet zou spelen? En dat hij nog minimaal twee weken uitge schakeld zou zijn? Maar terwijl Fer guson zijn act opvoerde, trainde Rooney op datzelfde moment in het diepste geheim op het trai ningscomplex van United, waar de meest besproken enkel van Enge land geen krimp gaf. Bayern was de verbazing nog niet voorbij of het stond al 2-0 voor de thuisploeg. En alsof het zo moest zijn, was Rooney het middelpunt van de Engelse storm. Bij de 1-0 in de derde minuut bracht hij Gib son in stelling. Vier minuten later verzorgde Rooney de opening, Va lencia de voorzet en Nani besloot de aanval met een majestueus hak je vanachter het standbeen: 2-0. Rooney kwam daarna niet meer in het stuk voor, hinkte rond, voel de wat aan zijn enkel en liet zich vlak na rust vervangen. Vervolgens moest hij vanaf de bank lijdzaam toezien hoe zijn ploeg het weggaf. Nadat Nani United vlak voor rust op 3-0 had gezet, leek het duel ge speeld, maar Olie bracht de ploeg van Van Gaal nog voor de pauze te rug in de wedstrijd. Door de snelle rode kaart voor de jonge Brazili aan Rafael in de tweede helft nam de druk van Bayern grote vormen aan en een kwartier voor tijd brak het verzet van de Engelsen dankzij de uithaal van Robben: 3-2. door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - Opnieuw waren er gisteravond champagne en bloe men voor Groene Ster. Nadat de Vlissingse zaalvoetballers vorige week al beslag hadden gelegd op de titel in de hoofdklasse van het district Zuid 1, eigenden zij zich in sporthal Vliegende Vaart in Ter- neuzen ook de districtsbeker toe. Uitgerekend in de eerste finale waarin twee Zeeuwse ploegen te genover elkaar stonden, versloeg Groene Ster FM Sranang met 8-4. Veel viel op die zege niet af te din gen. Groene Ster - gesteund door honderd luidruchtige supporters op de tribune - beschikte niet al leen over meer combinatievermo gen maar was ook scherper dan FM Sranang. „We waren geprik keld omdat er vooraf opmerkin gen waren gemaakt in de geest van: wat hebben die te zoeken in de eerste divisie", glunderde Groe ne Ster-coach Mohammed Ah- rouch na afloop. De intenties van de Vlissingse bal virtuozen bleken al in de eerste mi nuten van het duel met de Goese opponent, die zich op basis van het eerste (gewonnen) competitie duel vooraf allerminst kansloos waande. Waar FM Sranang (dat Jonathan Constancia, Ryan de Regt en Rosa- no Acton door blessures moest missen) vooral aangewezen leek op individuele acties van Ugur Ka- hveci en Steven Fitsch, daar presen teerde Groene Ster zich als een ho mogeen team, waarin ieder indivi du ondergeschikt was aan het col lectief In Etiënne Mallie had Groene Ster bovendien een ware killer. De aan vallende middenvelder van Kloe- tinge opende al in de tweede mi nuut de score met een diagonaal schot vanaf de linkerkant en trok de stand zeven minuten later ook naar 2-0 na een knappe combina tie met Said Bouzambou. Toen doelman Wijbrand Boonstra na ze ventien minuten ook nog eens in de fout ging en Bouzambou de stand gemakkelijk op 3-0 kon brengen, leek het pleit al beslecht. Iby El-Uarichi en Jihad Azzagari bliezen het duel voor de rust nieuw leven in (3-2), maar niet lang na de hervatting herstelde Groene Ster de verhoudingen. Na een schot op de paal van Abdoe Abdenbi werkte Mootje El-Ua- richi de bal in eigen doel, waarna Etiënne Mallie voor 5-2 zorgde. Ugur Kahveci maakte daarna de mooiste goal van de wedstrijd, maar via Mallie, Bouzambou en Khalid El Hattach werd de marge tussen de 35e en 46e minuut op vijf treffers gebracht. Jihad Azzagari kon twee minuten voor tijd weliswaar nog voor het slotakkoord zorgen, maar aan de overwinning van Groene Ster én de feestvreugde bij de supporters deed dat laatste doelpunt niets af: 8-4- In zijn nu driejarig bestaan staat de prijzenteller van Groene Ster in middels al op vijf: drie kampioen schappen in competitieverband en tweemaal winnaar van de districts beker. Vorig jaar verloor Groene Ster de bekerfinale van Malabata 2, waartegen het vorige week kam pioen werd. De spelers van Groene Ster vieren de bekerwinst met de massaal meegereisde supporters. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 29