261 sport Messi is ai Robben steelt de show van Examenopgave Scheldeprijs is nog bezig met Real Madrid CHAMPIONS LEAGUE In de halve finale van de Champions League staan voor het eerst sinds 2004 clubs uit vier verschillende landen. Bayern en Lyon voegen zich bij Inter en Barcelona. Lyon opvolger Monaco Puntenaftrek voor Veendam en AGOW Chili speelt twee interlands op één dag Edvald Boasson Hagen mist Parijs-Roubaix Ook Ballan betrokken bij dopingonderzoek donderdag 8 april 2010 1 Olympique Lyon is in de voetsporen getreden van Monaco, dat zes jaar geleden de laatste Franse club was in de halve finale van de Champions League. Lyon verloor gisteravond weliswaar bij Bordeaux (1-0, goal Chamakh, foto), maar had vorige week de bres al geslagen (3-1-zege). BARCELONA - Arsene Wenger had na uitschakeling in de kwartfinales van de Champions League mooie woorden over voor Lionel Messi. „We hebben verloren van een be ter team en van de beste speler ter wereld", zei de Franse trainer van Arsenal na de 4-1-nederlaag tegen FC Barcelona. Messi maakte alle doelpunten voor de Spanjaarden. „Over twee wedstrijden gezien hebben we de doelpunten te makkelijk weggege ven", aldus Wenger. „Maar Messi is, zodra hij de bal krijgt, niet te stoppen." Messi zelf bleef nuchter. „Ik ben trots op dit resultaat. Maar zater dag wacht ons weer een belangrij ke wedstrijd", doelde hij op het competitieduel met medekoploper Real Madrid. „We moeten daar winnen, al is het maar met één doelpunt verschil." De internationale media kwamen superlatieven tekort na de gala voorstelling van Messi. Van de nieuwe koning tot de messias en van een superieur wezen tot bal kunstenaar; zijn vier doelpunten in de Champions League-wed strijd van Barcelona tegen Arsenal hebben hem vele bijzondere bijna men opgeleverd. „Eerst was er Pele, daarna was er Diego Maradona. Het is nu tijd om de nieuwe koning te verwelko men. Hij krijgt een perfecte tien voor wat hij heeft laten zien", schrijft de Engelse krant Daily Mail. De Italiaanse sportkrant Corriere dello Sport kijkt vooruit naar de halve finales: Inter-Messi in plaats van Inter-Barcelona. „De nieuwe Maradona is een enorme impuls voor Barcelona", aldus de krant. ZEIST De licentiecommissie van de voet balbond KNVB heeft AGOW en BV Veendam bestraft met puntenaf trek. Bij AGOW wordt twee keer een punt in mindering gebracht. De formatie uit Apeldoorn heeft de huurverplichting aan een andere club niet op tijd voldaan (net als Veendam). Daarnaast heeft AGOW de premie niet op tijd betaald aan het pensioenfonds CFK. SANTIAGO Chili voetbalt in voorbereiding op het WK voetbal twee oefeninter lands op één dag. De selectie van bondscoach Marcelo Bielsa speelt op 30 mei eerst tegen Noord-Ier- land en daarna tegen Israël. Chili was al eerder van plan twee opwar mers op één dag te spelen, maar dat plan strandde na de zware aard beving die Chili eind februari trof. PARIJS De Noorse wielrenner Edvald Boas son Hagen moet de wielerklassie ker Parijs-Roubaix aan zich voorbij laten gaan. De coureur van Team Sky heeft nog te veel last van een achillespeesblessure. Door de kwetsuur miste hij ook al Milaan-Sanremo. „Omdat ik nog al tijd pijn heb als ik de trainingsin tensiteit opvoer, is het niet realis tisch te starten." ROME Ook de Italiaanse wielrenner Ales- sandro Ballan is betrokken bij een onderzoek naar doping in het noor den van Italië. De wereldkampioen op de weg van 2008 behoort tot een groep van 35 renners, artsen en ploegleiders, die zich beschikbaar moet houden. De wielerploeg Lam- pre, waarvoor Ballan in 2008 reed, staat centraal in het onderzoek. door Edward Swier SCHOTEN - Theo Bos had zich even, in volle inspanning, een tv-kijker gewaand. Vlak voor zijn neus voltrok zich de massasprint in de Scheldeprijs. Zelf had hij dol graag meegedaan in het geweld, zich willen meten met de Ameri kaanse winnaar Tyler Farrar. „Maar ik kon niet meer opschui ven. Ik ben niet aan sprinten toege komen. Dat is frustrerend." Bos werd, in wat zijn ploegleider Jean-Paul van Poppel voor de start omschreef als een examen, slechts 31e. Gezakt dus? De Cervélo-ren- ner: „Zelf zag ik het niet als een examen. Maar dit was natuurlijk wel een mooie gelegenheid om te laten zien wat je kan." Die kans kreeg hij niet. Bos liet zich afbluf fen in het gedrang, had bovendien de pech dat belangrijke wagons van het Cervélo-treintje door pech wegvielen. „De sprint was al gemaakt voordat de sprint echt begon. Op drie, vier kilometer voor de streep moet je er zitten, anders doe je niet meer mee. Dat is de les voor de toe komst. Het is een kwestie van ster ker worden, van trainingsjaren en ervaring. Die mis ik nog", aldus Bos, die vorige maand verraste met sprintzeges in Almeria en Murcia. „Hij komt er wel", zegt Van Poppel. jaren terug al, Bos was nog baan renner, kende de coureur de repu tatie van de Scheldeprijs. Het was de wedstrijd waar collega-pistier Mark Cavendish, toen nog onbe kend, in 2007 naam maakte. Dat wilde Bos ook. De Scheldeprijs is het sprintersbal van de Noord-Eu- ropese lente. Een ontmoeting voor 's werelds beste spurters, over een traject dat voor alle snelle mannen te doen is. Geen bergen, zelfs geen lastige heuveltjes. Het is vooral een kwestie van wringen, dringen, van plaatsing. Bos had er zijn zin nen op gezet, zo gauw hij naar de Theo Bos profs van Cervélo overstapte. Naast Tom Boonen, Filippo Pozza- to en Fabian Cancellara, die de Scheldeprijs als ideale opwarmer voor Parijs-Roubaix beschouwden, waren vrijwel alle rappe benen naar Antwerpen gesneld. Caven- Met een wonderschoon doelpunt schoot Arjen Robben Bayern München naar de halve finale van de Champions League. Philipp Lahm (tweede van links) en Mario Gomez (33)vieren het feestje mee. foto Matthias Schrader/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 28