Filipijnse vrouw ind 123 Invasie van historische vloot op Koninginnedag in Middelburg lelandNet STAP NU OVER EN SURF 2 MAANDEN GRATIS! FAST4WARD INTERNETVAN ZEELANDNET tot 80 Mb/s donderdag 8 april 2010 door Melita Lanting iddelburg kan zich op maken voor een inva sie van historische schepen op Koningin nedag. Rond de 35 historische mo tor- en zeilschepen liggen de hele dag aan de Loskade (tegenover het station) in Middelburg. De sche pen zijn niet alleen te bekijken. Op de charterschepen kan tegen een kleine vergoeding een tochtje gemaakt worden. Het moet voor alle toeschouwers die op Koninginnedag met de trein komen een warm welkom worden als ze het station uitlopen, vertelt Jaap Klok, schipper van de Scaldis en medeorganisator. Hij schetst een nostalgisch beeld van wapperende zeilen op de oude vrachtschepen en hoogaar zen, historische motorboten en schepen die zich langzaam losma ken van de kade om met passa giers aan boord een tochtje te ma ken. „We hopen natuurlijk op ver schrikkelijk mooi weer, dan ziet het er heel gezellig uit. Wij willen er ook voor zorgen dat mensen in formatie kunnen krijgen over on ze schepen. Bij ieder schip komt «§t Koninginnedag in Zeeland een informatiebord en op de kade kunnen kinderen zich vermaken met kinderspelletjes." De schepen zullen een dag eerder - dus al op 29 april -' in Middel burg aankomen, omdat ze op Ko ninginnedag zelf het Kanaal niet meer door kunnen. Klok verwacht dat aan het begin van de avond de meeste schepen aangekomen zul len zijn. De organisatie van dit evenement is in handen van een klein groepje enthousiastelingen vanuit het Plat form Maritiem Erfgoed Zeeland. Dat is een club van verschillende organisaties die actief zijn op het gebied van maritiem erfgoed. De ze organisatie krijgt subsidie van de provincie en zo ontstond het idee om dit jaar een open dag te houden in Middelburg, de stad waar het provinciebestuur zetelt. Klok: „Als een soort dankbetoon. We zouden het eerst met Pasen doen, maar toen kwam het ver zoek om op Koninginnedag te ko men." De schepen zijn op Koninginne dag te bewonderen van 10.00 uur tot ongeveer 17.00 uur. kijk voor meer informatie over het Platform Maritiem Erfgoed Zeeland op de website van de Stichting Cultu reel Erfgoed Zeeland: www.scez.nl www.pzc.nl/oranjeboven ia publiciteit schielijk in in de hoop dat ze het in een ander land beter krijgen dan thuis. Bij John- en Charito is het echte liefde, zeggen ze. Ze hebben elkaar vorig jaar in januari ontmoet, ze trouwden in augustus, op de Fili- pijnen en zij raakte tijdens zijn ver lof in december zwanger. Samen wonen op de Filipijnen was voor hen lastig en bovendien veel te duur: zijn werkgever betaalt iedere keer vliegtickets naar Nederland, niet naar de Filipijnen. De enige plaats waar ze samen kunnen zijn is hier in Vlissingen. om zo gezondere voeding te stimu leren. Ach, de stijgende kosten van de zorg komen toch voor rekening van de belastingbetaler. Jac. van Gooi Roofvogelstraat 83, Heinkenszand Veilig maken Ossenisse: in de jaren '70-'8o wa ren wij in het gelukkige bezit van een caravan. Ons paleisje, liet zich gewillig achter welke auto dan ook meeslepen. Naar de Piet aan het Veerse Meer, toen nog een lustoord voor dagjesmensen, zon der een schelpenpad erdoorheen voor het tricot-volksdeel. Later bij de brug over de Zandkreek aan de Deltaweg. Elk weekend feest! 50 tot 100 tenten, caravans of wind schermen was een gemiddelde. In eens werd gefluisterd dat het te ge vaarlijk was, zo vlak naast de weg. (Nooit een ongeluk meegemaakt!) Veerse dam? Zelfde liedje. Wat het veilig maken heeft gekost? Weet ik niet. Maar nu heb je ook wat. Bij foto Ruben Oreel Uiteindelijk heeft de IND excuses aangeboden. Want de dienst had Charito natuurlijk gewoon toe stemming moeten geven om in Nederland te komen wonen. „Dat ze hun verontschuldigingen heb ben aangeboden, vind ik wel net jes", zegt John. „En die mensen doen ook maar hun werk, in op dracht van de politiek. Ik heb - tus sen ons gezegd en gezwegen - wel het idee dat het beleid is om men sen in dit soort gevallen standaard af te wijzen, ik ken daar veel meer voorbeelden van." Kats is er op honderd meter strom pelen vanaf't strandje wel parkeer ruimte voor 20 auto's! Natuurliefhebbers in de buurt van Perkpolder, Paal, Ossenisse, 'let op uw saek' Wij hebben er toen nooit aan gedacht, maar de tijd van prole tarisch recreëren komt er aan, toch? Piet Karman Jonkerstraat 11, 's-Heer Arendskerke Piraten In de krant van 3 april lazen we dat de Tromp in totaal 73 piraten onschadelijk heeft gemaakt. De schurken werden ontwapend, hun aanvalsbootjes vernietigd en met het moederschip gingen ze terug naar huis om nieuwe wapens op te halen. Ik begrijp dat marinemen sen aan handen en voeten gebon den zijn en niet mogen doen wat ze graag zouden willen, maar dit is dweilen met de kraan open. J. Deguelle Paul Krugerstraat 326, Vlissingen Ervaar het zelf op www.zeelandnet.nl/fast4ward of bel 0113 - 377 770 voor meer informatie. Abonnementen vanaf €14,95 (2Mb/s)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 25