met onze samenwerking' rare lappendeken 21 Verrassend tuinontwerp? onelinehovenier.nl Man aangehouden voor bedreiging Barbershopkoor houdt een open repetitie Extra toezicht op Biezelingse Markt De nieuwe Audi A8 The art of progres - POPPE Pearyweg 13, Goes, telefoon: 0113 - 54 25 01 donderdag 8 april 2010 W i - JSpi '¥8k •»*-* bufferzone worden tussen bedrijvigheid en bebouwing. Dat hebben provincie en gemeenten afgesproken. De provincie vindt nu dat Middelburg en foto Ruben Oreel Trouwens, je moet niet denken dat je als overheid tot op de hon derd huizen nauwkeurig kunt stu ren op woningbouw: Dat doet de markt zelf. Het is bovendien erger lijk dat de provincie zich met zul ke details bemoeit." 'Wonderlijk' noemt De Vries het vervolgens dat de provincie onte vreden is over de plannen van Middelburg met bedrijventerrein Ramsburg. Middelburg maakt te weinig haast met de herinrichting, vindt Van Waveren. „We hebben alles met de provincie besproken en ons plan aangepast aan hun wensen. We doen precies wat hij wil", meent De Vries. „Alleen hou den wij er rekening mee dat het onvoldoende zal lukken om uit al lerlei subsidiepotten voldoende geld binnen te halen. En ja, de pro vincie springt niet bij, sterker nog, die schrapt zelfs enkele tonnen aan euro's." Wat de Middelburgse wethouder nog het meest teleur stelt, is dat de provincie zich nu zo kritisch opstelt, terwijl zij juist de winst van de samenwerking tus sen Middelburg en Vlissingen zou moeten waarderen. De Vries: „Het is echt een doorbraak dat Vlissin gen en Middelburg nu zulke goede afspraken maken. Dat was een he le tijd niet mogelijk. Dat is belang rijker dan die details." Polderman: „Die aandacht voor de details verbaast ook mij. De pro vincie moet de grote lijnen in de gaten houden, de regie over de ruimtelijke ordening ligt bij de ge meenten. Gelukkig begint de pro vincie haar brief met waardering voor de samenwerking tussen Vlis singen en Middelburg. Dat daarna ook wat kritiek wordt geuit, nou ja. Ik denk maar vooral aan de complimenten." VLISSINGEN In de nacht van vrijdag op zaterdag is een 28-jarige Vlissinger in zijn woning aangehouden, zo meldde de politie gisteren. Hij wordt ervan verdacht een 22-jarige vrouw te hebben bedreigd. De bedreiging vond plaats in de relationele sfeer. De 28-jarige Vlissinger is ingeslo ten voor verder onderzoek. GOES Barbershopkoor The Gaggling Gan ders Gang houdt vanavond, donder dag, een open repetitie in de Del taschool aan de Naereboutstraat in Goes. Belangstellenden mogen een kijkje komen nemen tijdens het oefenen van de verschillende liederen. Ook is het mogelijk om actief mee te doen aan close harmony-singing in Barbershopstijl. Het mannenkoor hoopt op deze manier nieuwe leden te werven. De repetitie-avond begint om 19.30 uur. BIEZELINGE De politie houdt sinds enkele maanden extra toezicht op de Markt in Biezelinge. Daar heeft zich een jongerenhangplek ontwik keld. Bij minder goed weer betrek ken de kinderen een post in het portiek van een appartementen complex. Naar aanleiding daarvan zijn al enkele klachten van overlast gemeld. De politie houdt de jonge ren extra in de gaten. Een woord voerder meldt dat de politie niet het idee heeft dat de jongeren zich hebben verplaatst vanuit Trinnety in Kapelle, waar sinds kort came ra's hangen. toe zijn. Nu hun parkeervergun- ning alleen nog maar geldt in de ei gen buurt, zou het handig' zijn te weten welke straat daar nog wel, en welke straat daar niet meer toe wordt gerekend. Kaartjes die door de gemeente zijn verspreid geven daarover geen volstrekte duidelijk heid. En dan zijn er nog de extra kosten. Als je een vergunning hebt ge kocht, concludeert de SP, komen daar nog een heleboel kosten bij: je moet kraskaarten inslaan voor visite, hulpverleners, leveranciers en reparateurs. En je kan niet meer kraskaarten kopen dan der tig per jaar. Zijn die op, dan mag je niemand meer vlakbij je deur la ten parkeren. Nu bezoekers ook moeten betalen op de grote parkeerterreinen aan de rand van de binnenstad, blijven die akelig leeg. Men wijkt uit naar aangrenzende woonwijken waar parkeren nog wel gratis is. De verantwoordelijke wethouder, LPV'er Rob van Dooren, toonde zich dinsdag ingenomen met het Zwartboek. Hij kondigde aan er dankbaar gebruik van te maken. Want overal waar zijn nieuwe par keerbeleid tot onoverkomelijke problemen leidt, wil hij die nu proberen op te lossen. De wethouder trekt twee maan den uit voor beraad over mogelijke aanpassingen van de regels. Want ook hij heeft nu wel door dat zijn parkeerbeleid, zoals hij zelf formu leert, 'voor sommigen een soort lappendeken is waarvan je niet be grijpt wat de bedoeling is'. Onder tussen biedt hij individuele bewo ners 'maatwerk' aan wanneer dit is 'gerechtvaardigd'. En bezoekers? „Die moeten", zegt de wethouder, „meteen vanuit de auto kunnen zien waar ze aan toe zijn." Hij weet dus hoe het moet. Maar dat hij daar pas nu achter komt, doet de stad geen goed. Perfectie stelt hoge eisen. Om vooruitgang te boeken moet te stellen. Blijf kritisch. Overtuig uzelf, detail voor detail. Een dag voor de officiële introductie op 9 april willen we u graag laten kennismaken met de nieuwe Audi A8. Wij nodigen u daarom graag uit voor de Night Before op donderdag 8 aprjlwan 19:00 - 21.00 uur in onze showroom te Goes. Tijdens de introductie op 8 en 9 april kunt u bij ons ook de exclusieve Audi R8 van dichtbij bekijken. Voorsprong door techniek Gem. brandstofverbruik 6,6 - 9,5 t/100 km (10,5 tot 15,2 km/l), C024uitstoot 174 - 219 g/km. Vanafprijs 95.200,- is inclusief BTW en 8PM, exclusief verwijderingsbijdrage en kosten rijklaarmaken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23