Kikkervisjes zoeken tussen de 18 Vlissingen wil plan camera's uitvoeren 'Ik heb net de vesten schoongeveegd' 111 'liLf t i "zzszr Robbert Laven Het is er groot en toch ook een beetje klein. In het park Molenwater, op het voormalige terrein van Minatuur Walcheren, kan iedereen naar hartenlust spelen en wandelen. Hennepplantage ontdekt in Serooskerke £-y jan-van ^unclcrt donderdag 8 april 2010 POINT SEGEERSSTRMT 29 MIDDELBURG 0118-623766 PARK MOLENWATER door Entile Galon VLISSINGEN - De gemeente Vlissin gen wil het plan voor cameratoe zicht in het Middengebied doorzet ten. Ze onderzoekt nu hoeveel geld is gemoeid met het plaatsen van camera's en het beheren van een dergelijk systeem. Afhankelijk daarvan worden in de nabije toe komst wel of geen camera's ge plaatst. Medio februari liet de gemeente weten dat cameratoezicht werd overwogen als middel om de crimi naliteit in het Middengebied terug te dringen. Tegelijkertijd meldde de gemeente af te zien van het idee om weer een samenscholings verbod in te voeren, in combinatie met preventief fouilleren. Het was de bedoeling op die manier te pro beren de criminaliteit terug te drin gen. De gemeente liet dat idee varen omdat een schietpartij van eind ja nuari geen echte relatie had met het bewuste gebied. Na die schiet partij werd door omwonenden en de politiek aangedrongen op maat regelen om het gebied leefbaarder te maken. De gemeente heeft wel al bij ande re gemeenten geïnformeerd over de effectiviteit van cameratoezicht. Mede naar aanleiding daarvan is besloten een offerte aan te vragen voor het plaatsen van een camera systeem. Een woordvoerder van de gemeen te wilde gisteren niet aangeven hoeveel geld Vlissingen bereid is uit te trekken voor aanschaf en be heer. SEROOSKERKE (W) - Een hennep plantage met ruim vierhonderd planten. Zo'n kwekerij werd giste rochtend ontdekt in een woning aan de Bogerdweie in Serooskerke. Volgens de politie was de kwekerij volop in bedrijf. De kwekerij was verdeeld over drie kamers op de bovenverdie ping. De bewoner is aangehouden en overgebracht naar Torentijd. Medewerkers van de gemeente hebben de hennepplanten alsme de de apparatuur afgevoerd. Volgens de politie zal alles vernie tigd worden. De bewoner mag bin nenkort voor de rechtbank ver schijnen. Voor totale ontspanning Lokkerdreef 10, 4879 ND Etten-Leur. Tel 076-5048800 Openingstijden Ma gesloten, di t/m do 9.30-17.30 uur, vrijdag 9.30-21.00 uur (koopavond) za 9.30-17.00 uur *Vraag naar de actievoorwaarden Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto Wendy van den Hurk verdiept zich in de geschiedenis van de VOC. Kijk op www.pzc.nl/amatoo. MEEST GELEZEN 1. Minister: niet meer geld Giro 2. Parkeren Vlissingen onder vuur 3. Dode bij botsing in Koudekerke STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl INDONESIË door Jens Pauw Het is geen Central Park zo als in hun thuisstad New York, maar Heather en Ro- seanne vermaken zich prima in het Middelburgse park Molenwa ter. „It looks beautiful", zegt Heather vanachter haar zonnebril. De dames zijn op cruise met een gezelschap landgenoten. Morgen gaan ze naar Gent, maar eerst rus ten ze nog even uit in het Middel burgse park. Vroeger was het hier een drukke boel met bezoekers van Miniatuur Walcheren, tegen woordig maken spelende kinderen en wandelaars er de dienst uit. De fundamenten van heel Walche ren liggen er nog. De minaturen zijn verhuisd naar de rand van de stad, maar alle paden en contou ren zijn nog duidelijk zichtbaar. Kinderen zoeken er naar kikkervis- jes in de volgelopen vesten. Ook de muziektent en de .waterput staan nog fier overeind. „Kijk, daar loop je zo over de Bou levard van Vlissingen", vertelt Joke van Willigen. Ze komt graag in het park. Op het bankje houdt ze alles goed in de gaten. „Het is heerlijk zitten hier", zegt ze. Ook de moeders Anne van Houwe- lingen en Ilone van der Helm zijn in de zomer bijna elke dag in het park te vinden. „We nemen ge woon chips en drinken mee", lacht Van Houwelingen. „Mijn drie kinderen hebben een vriendje meegenomen, dus dat maakt het lekker druk. Het park heeft geen hoge begroeiing, dus je kunt mak kelijk het overzicht bewaren." Ook Van der Helm krijgt nooit ge noeg van het Molenwater. De kin deren zijn ook een mooi excuus om even te ontspannen. „Vanuit school komen we hier meteen naar toe. Er komen kinderen van Park Molenwater In oktober 2008 verhuisde Minia tuur Walcheren van het Molenwa ter naar het ZEP in de Mortiere. De wandelpaden en gebouwtjes van het attractiepark zijn intact ge bleven, zodat er nu een park is ont staan waar gespeeld en gewan deld kan worden. Omwonenden uit de binnenstad en de vereniging Stadspark Molen water willen van de plek een vitaal en inspirerend stadspark maken. De gemeente wil er de nieuwe schouwburg bouwen. veel verschillende leeftijden. Laat ze hier maar lekker spelen, dat is beter dan achter een beeldscherm hangen. Eigenlijk is dit ook de eni ge plek in de binnenstad waar vrije ruimte is." Dat de gemeente het voormalige terrein van Miniatuur wil gebrui ken voor de bouw van een nieuwe schouwburg valt bij de meeste be zoekers verkeerd. „Ik heb een ma quette gezien met de plannen", vertelt Joke van Willingen. „Er gaat een groot stuk grond verloren en er komt een hoog gebouw voor in de plaats." Toch begrijpt ze de si tuatie wel. „Het toneel van de hui dige schouwburg is veel te klein om grote optredens te geven. Maar waarom kan het niet op een ande re plek?" Bij de gemeenteraadsverkiezingen stemde ze op de Christenunie: „Die partij tegen de bouw, van daar mijn keuze." De toekomst blijft voorlopig onge wis. Bij een exit poll tijdens de ge meenteraadsverkiezingen van maart koos een meerderheid van 59,5 procent voor een park aan het Molenwater. Als de raad kiest voor een stadspark met uitstraling, moet er nog het nodige worden ge plant. En dan is één chemisch toi let ook niet voldoende. Regelmatig wandelt André Groenenberg (71) over het voormalige terrein van Mi niatuur Walcheren. Gewoon om van de natuur te genieten, maar ook om het park leefbaar te hou den. Hij onderhoudt er de paden en watergangen. „Kinderen mer ken het meteen als het hier goed is verzorgd. Deze week heb ik de ves ten schoongeveegd, zodat de kik kers zich kunnen uitleven. Nu vind je ze nog tussen de bosjes." Volgens Groenenberg is er met mooi weer altijd leven in de brou werij. „Kinderen die hier spelen hebben het grootste plezier. Ze zijn druk bezig met het vangen van kikkertjes en salamanders. En voor de ouderen is het hier ook prima, met bankjes en allerlei vo gels. Het is net een uitgeleefde wo ning met die overgebleven funda menten." Groeneberg is fervent lid van de Vereniging Stadspark Molenwater, die strijdt voor het voortbestaan van het park. „We willen hier geen theater. Iedere zichzelf respec terende stad zoals Brugge of Breda heeft een stadspark. We willen dat de gemeenteraad nu echt eens een beslissing gaat nemen, want dit duurt allemaal veel te lang." Kinderen zoeken in het park waar de bankjes in het park.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 20