'Aftrek tot 30 procent' Veroordeelden Checkpoint gaan in hoger beroep PZC 4 10 en 11 Opstand in Kirgizië Rotterdam legt struikelstenen en verder '»lp Zonnig maar fris 11° Aantal slachtoffers skimmen stijgt fors De dood loert in het donker .«J) «I'-j Vandaag in de Uit Zeeuwse musea verleiden Italiaanse mode voor de Hollandse deerne De titanen willen maar niet leven zie ook: www.pzc.nl/uit DONDERDAG 8 april 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 82 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 WALCHEREN 0® t VERKIEZINGSPROGRAMMA PvdA wil maatregel hypotheekrente geleidelijk invoeren AMSTERDAM - De PvdA wil het maximale percentage voor de hypo theekrenteaftrek geleidelijk terug brengen tot 30 procent. Dat staat in het conceptverkiezingsprogramma dat partijleider lob Cohen gisteren heeft gepresenteerd. De maximale hypotheekrenteaf trek is 52 procent, over het inko men boven 54.000 euro. De PvdA wil vanaf 2014 het maximumtarief elk jaar met een procentpunt naar beneden brengen. Tegelijkertijd wordt de maximale hypotheek schuld waarover rente mag worden afgetrokken in dertig jaar afge bouwd van een miljoen euro in 2015 tot een bedrag ter hoogte van 'de gemiddelde huizenprijs' in 2045. Op termijn moet dit mini maal zes miljard euro per jaar extra belastinginkomsten opleveren. Door de AOW-leeftijd per 2020 te verhogen naar 66 jaar en per 2025 naar 67 jaar moet structureel vier miljard euro worden bespaard op de uitgaven. De zorgpremies wil de PvdA meer inkomensafhankelijk maken, zonder dat het eigen risico (nu 165 euro) fors wordt verhoogd. De zorgtoeslag kan dan vervallen. Verder wil de partij voor nog eens tien miljard euro bezuinigen op on der meer defensie, het openbaar be stuur, de zorg en het infrastructuur fonds. Voor de burger komen er las tenverzwaringen zoals de invoe ring van een toptarief van 60 pro cent over inkomens boven de 150.000 euro. Tezamen moet dit een besparing opleveren van twin tig miljard euro. CDA en WD hebben geen goed woord over voor verkiezingspro gramma van de PvdA. De rekening wordt keihard bij de middeninko mens neergelegd, stelde het CDA. Hypotheekrente In de verschillende verkiezingspro gramma's is het verlagen van hypo theekrenteaftrek een van de maatre gelen om te bezuinigen. Voor beperking van aftrek: PvdA D66 SP GroenLinks ChristenUnie Tegen beperking van aftrek: CDA WD PW BISJKEK - Een demonstrant schopt naar gevangen genomen politieagenten in de Kirgizische hoofd stad Bisjkek. In het het Centraal-Aziatische land Kirgizië bra ken gisteren zware rellen uit tegen de regering. Bij de anti-regeringsdemonstraties kwamen vol gens de regering zeker veertig mensen om het le ven en raakten vierhonderd gewond. Volgens de oppositie werden ten minste honderd mensen ge dood. foto Ivan Sekretarev/AP pagina 8 en 9: vlam in de pan geslagen ROTTERDAM - Oplettende voorbij gangers kunnen in het straatbeeld van Rotterdam sinds gisteren klei ne stenen opmerken. De vijftien zogenoemde struikelstenen in de stad liggen voor woningen waaruit Joden in de Tweede Wereldoorlog zijn gedeporteerd. Het initiatief voor de stenen kwam van een Duitse kunstenaar. In verschillen de plaatsen in Europa (ook Neder land) liggen al twintigduizend ste nen. Op de struikelstenen staan de naam van de (oude) bewoner, zijn of haar geboortedatum, de deporta tie- en een overlijdensdatum. Hypotheekrenteaftrek moet omlaag reacties: 833 Goes moet zich neerleggen bij een dottercentrum in Terneuzen eens 74% oneens 26% Zeeland: 2, 3, 17 t/m 25; Binnenland: 4 t/m7; Buitenland: 8 en 9; Economie: 12 en 13; Weer: 14; Strips: 15; Sport: 26 t/m 31; Televisie: 34 en 35; bijlage: Uit- Gids. MIDDELBURG - Eigenaar Meddie Willemsen en tien medewerkers van de Terneuzense coffeeshop Checkpoint gaan in hoger beroep. Zij leggen zich niet neer bij de straffen die de Middelburgse recht bank twee weken geleden uit sprak. De rechtbank veroordeelde hen toen tot celstraffen gelijk aan het voorarrest en al dan niet een voorwaardelijke straf De thuis werksters werden schuldig bevon den zonder strafoplegging. Willemsen moet ook een bedrag van 9,7 miljoen euro inleveren. Dat bedrag zou hij vanaf 2006 'ille gaal' verdiend hebben met de ver koop van softdrugs. Het Openbaar Ministerie wilde gis teren nog niet latén weten of het wel of niet in hoger beroep gaat. Dat deelt het vanmiddag mee. De opgelegde straffen komen echter niet in de beurt van de straffen die door de officier van justitie wer den geëist. Zo vroeg het OM Wil lemsen te veroordelen tot achttien maanden cel en hem voor 28,3 mil joen euro te 'plukken'. Naar verwachting dient de nieuwe strafzaak in de loop van 2011 voor het Haagse gerechtshof pagina 3 commentaar pagina 22: Lonink en Valente weer gehoord over Checkpoint Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 99 10 1688 555530"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1