Hogeweg blijft toch open voor auto PZCIr Meiden De Wegwijzer heersen bij voetbal dëDRVKKERY Dagblad VERKEER Massaal verzet Westkapelle tegen afsluiting route door nieuw natuurgebied succesvol 18 en 19 22 en 23 Mislukte overval in Vlissingen almanak door Henk Postma en Maurits Sep WESTKAPELLE - De Hogeweg in na tuurgebied Westkapelle-Vroon- blijft open. Waterschap-De Zeeuw se Eilanden heeft dit gistermiddag meegedeeld aan een delegatie van de dorpsraad Westkapelle. Die keerde volgens woordvoerder Adri Hendrikse in 'hoera-stemming' naar huis. Het provinciebestuur hield tot dus ver halsstarrig vast aan het voorne men de weg af te sluiten voor ge motoriseerd verkeer. De Hogeweg doorsnijdt het nieuwe natuurge bied ten noorden van Westkapel le. Volgens de provincie zouden au to's en motoren het gebied, en de daar verblijvende vogels, te veel verstoren. Tegen de afsluiting rees in Westka pelle massaal verzet. De weg wordt er gezien als een belangrijke ontsluitingsroute, met name ook voor het bedrijventerrein, de brandweer en campinggasten. „Er was bijna geen draagvlak van uit het dorp. Bovendien zijn de be zwaarschriften door een onafhan kelijk commissie gegrond ver klaard", verklaart Wilma Brouwer, lid van het dagelijks bestuur van Waterschap Zeeuwse Eilanden. „Daarom zijn we opnieuw gaan tel len hoeveel auto's over de Hoge weg rijden. Dat zijn er niet zo veel. Zij zorgen ook niet voor een ver storing van de natuur en de vo gels. Dat doet de mens zelf Als ie dereen op de weg blijft, is het be lang van de vogels gewaarborgd. Daarom hebben we de bezwaren van de bewoners van Westkapelle gehonoreerd." Adri Hendrikse ziet het besluit van het waterschap als een triomf voor de democratie. „Hieruit blijkt dat er toch wordt geluisterd. Als je ziet dat er 646 bezwaren zijn inge diend, dan weet je dat het niet en kel emotie is, maar dat er ook ge zond verstand achter zit. Die vo gels schrikken echt niet van een voorbijrijdende auto. Daarom ben ik er steeds van blijven uitgaan dat die weg open zou blijven." Toch ziet hij het besluit van het waterschap als een wapenfeit. „Het is een opsteker dat we dit als dorp voor mekaar hebben gekre gen. Zo'n groot orgaan als het wa terschap blijkt toch flexibel. Je hoort wel: doek het waterschap maar op. Maar je kan beter de pro vincie opheffen.De staten volgen apathisch de voorstellen. Op een enkeling na wil niemand daar de nek uitsteken." WESTKAPELLE - De scouts van het Nederlands vrouwenvoetbalelftal doen er goed aan op 19 mei in Westkapelle te komen kijken naar de voetbalmeiden van basisschool De Wegwijzer uit Serooskerke. Die spelen daar dan om het Zeeuws kampioenschap. Het kan niet anders of De Wegwij zer telt een aantal aankomend ster voetbalsters. Het team veroverde woensdag in Westkapelle ongesla gen het Walchers dorpsscholen kampioenschap en was de 26 ande re deelnemers veruit de baas. Burgemeester Rob van der Zwaag overhandigde hen de erebokaal. De Schute uit Biggekerke eindigde als tweede, en veroverde daarmee ook een plek in de Zeeuwse finale. De Oleanderhof uit Arnemuiden werd derde, en De Lichtstraal uit Westkapelle vierde. Er werd ook gevoetbald door jon gere meisjes. Daar waren drie win naars: Bergpaschool Grijpskerke, De Lichtstraal Westkapelle en De Knotwilg Oostkapelle. In Vlissingen (foto) speelden zo'n dertig meidenteams om kwalifica tie voor een toernooi op 21 april. foto Ruben Oreel Donderdag 8 april 2010 Tip? walcheren@pzc.nl Jong en oud amuseren zich tussen restanten van Miniatuur Vlissingse zeeman herenigd met Filipijnse vrouw Markt 51 Middelburg T0118 886 886 VLISSINGEN - De politie is op zoek naar getuigen van een mislukte overval in de Meindert Hobbema- laan in Vlissingen. Daar werd dinsdag rond 22.30 uur aangebeld bij een woning. Toen de bewoonster opendeed, zag ze drie mensen voor de deur staan. Eén van hen bedreigde de vrouw met een wapen. De vrouw zag kans de woning uit te rennen en begon te gillen. Daarna zette het drietal het op een lopen. Tip? redactie@pzc.nl De bezorger van het provinciale dag blad was al wekenlang regelmatig te laat met de aflevering van het dag blad in die oostelijke wijk in het Goesse. En die dag had de heer des huizes zijn zoontje maar eens naar de post bus aan de straat gestuurd om te kij ken of de courant nog niet was gear riveerd. Weer leeg, constateerde de jongen. Maar toen hij nog eens om zich heen keek viel hem iets in. Langs de weg stonden de blauwe papiercontainers, die die dag opgehaald zouden wor den. En kordaat stapte de jongeman op de container af om daar een exem plaar van het begeerde dagblad uit te vissen. Het oogde nog fraai. Maar actueel was anders. Het duurde zeker vijf minuten eer zijn vader het door had. do 8 april, 18.30 uur Yvonne Wagenaar Maand van de filosofie Recepten voor het goede leven wo. 14 april, 15.00 uur, Hans Luijten over Van Gogh, De Brieven za. 10 april, 15.00-16.30 uur j Kamermuziek door Marie Claire-Boel, Marie Chiariza i en Patrick Wijnhamer boeken bestellen? www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 19