economie 113 Vermogen van de Nederlander groeit FordMondeo Limited Benzineprijs stijgt snel Schoonmakers bij Heineken in staking 'Werknemer leert al doende het meest' Recessie treft Duitse binnenvaart hard Economie eurozone komt tot stilstand Topvrouw Oudeman van Corus stapt op Nu met spectaculair lage bijtelling. donderdag 8 april 2010 CBS Afname nieuwe schulden en stijging aandelenkoersen DEN HAAG - Het financieel vermo gen van Nederlandse huishoudens is in 2009 met 136 miljard euro ge stegen tot 865 miljard euro. Dit heeft het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) gisteren bekendge maakt. Het is de sterkste stijging ooit. Hierdoor is ruim de helft van het vermogensverlies in 2008 - als ge volg van de kredietcrisis - goedge maakt. In 2008 verdampte nog 236 miljard euro van het vermogen door de financiële crisis. De nu bekendgemaakte toename is vooral toe te schrijven aan de waardestijging van aandelen. Ook maakten mensen weinig nieu we schulden. Het vermogen per AMSTERDAM Nederlands huishouden - het sal do van bezittingen en schulden - bedroeg eind 2009 gemiddeld 118.000 euro. De koerswinsten zorgden voor 123 miljard meer vermogen. Het groot ste deel (91 miljard) betreft vermo gen dat huishoudens in beheer hebben bij pensioenfondsen. Ook de eigen aandelen werden veel meer waard, bij elkaar zo'n 26 miljard euro. Het financieel vermogen steeg ook doordat mensen minder schulden maakten. Vanwege de slechte hui zenmarkt sloten huishoudens voor 'slechts' 19 miljard euro aan hypotheken af, ongeveer de helft van wat de laatste jaren gebruike lijk was. 19 miljard is het laagste be- drag sinds 1995. De totale hypothe caire schuld liep op tot circa 637 miljard euro, tegen 618 miljard eu ro in het jaar 2008. In de topjaren 2006 en 2007 groei de de hypotheekmarkt nog met ongeveer 40 miljard euro per jaar. In het najaar van 2008 raakte de huizenmarkt op slot door de uit braak van de crisis. Het aantal ver kochte woningen daalde vorig jaar volgens makelaarsorganisatie NVM met ruim 31 procent. Uit de CBS-cijfers blijkt verder dat huishoudens in 2009 netto 0,2 pro cent minder te besteden hadden dan het jaar ervoor. Dat kwam on der meer door lagere renteontvang sten. Boeren en groothandelaren zagen hun inkomsten fors dalen. eindhoven - De benzineprijs is nog maar een dubbeltje verwij derd van de recordprijs uit 2008. Als de prijs van ruwe olie blijft stij gen, zal de hoogste benzineprijs ooit van 1,69 euro per liter snel in zicht komen. Dit verwacht consumentencollec tief UnitedConsumers, dat dage lijks de geactualiseerde brandstof prijzen registreert. De prijs van lpg aan de pomp bereikte enkele da gen geleden al de hoogste prijs ooit van 0,74 euro per liter. Binnen anderhalf jaar is lpg bijna 50 pro cent duurder geworden. De gemid delde adviesprijs voor een liter on gelode benzine stond gisteren op 1,59 euro. „Een benzineprijs onder de 1,50 per liter, het niveau van 2009, is voorlopig ver weg", aldus UnitedConsumers. maastricht - Werknemers beste den 31 procent van hun betaalde werktijd aan activiteiten waar ze iets van opsteken. Nieuwe vaardig heden die ze aanleren, doen ze voor 94 procent tijdens hun werk op en voor 6 procent tijdens cur sussen en trainingen. Werkgevers besteden desondanks veel te wei nig geld aan het investeren in 'lear ning by doing', zei hoogleraar Andries de Grip gisteren op een bijeenkomst van het Netwerk So ciale Innovatie, NSI. Bedrijven zou den plekken kunnen inrichten waar mensen informeel met el kaar van gedachten kunnen wisse len. De Grip waarschuwt organisa ties voor de heersende cultuur dat vooral in jonge werknemers wordt geïnvesteerd. Oudere werknemers zijn door ervaring misschien wel beter in staat om doelgerichte in formatie op te nemen, aldus NSI. Alia bisliocjen In euro's, Prijzen 2i|n Incl. BTW/BPM, excl. Keulen ii|Klsai mekun en vervvlldorlnBsblJdrage. lenüi onüeis nanfienovcn Wiizlgnigen voDibehourlen. Algobeclde nnlo kan al .1 1 1 Gemiddeld brandstofverbruik en CO.-uitstoot: km/liter: van 9,7-27,0; liter/100 km: 3,7-10,3; CO, gr/km: van 98-244 WIESBADEN De Duitse binnenvaart is vorig jaar hard geraakt door de recessie. De hoeveelheid vervoerde vracht en goederen nam 16,8 procent af. Voor al het vervoer van ijzererts en ijzer en andere metalen daalde fors. Door de recessie was er minder vraag naar staal, waardoor ook min der grondstoffen nodig waren. Ford pakt nu flink uit met de Monde© Limited. Een tijdelijk model met een sensationeel voordeel en een absolute topuitrusting. De Mondeo Limited is gebaseerd op de Mondeo Titanium met zijn schitterende styling en zeer complete uitrusting. Daaraan is toegevoegd een 5 inch kleuren navigatiesysteem, Bluetooth/Voice Control en parkeersensoren. Kortom: zeer compleet, met een voordeel van 4.500,-. Dus een lage aanschafprijs van 28.739,- en voor de leaserijders betekent dit zo'n 39,- per maand minder bijtelling (42% belastingschijf). Mondeo Limited, nu in de showroom. Tijdelijk model, dus kom snel naar de Ford dealer of kijk op www.ford.nl en sla uw slag. FordMondeo 2.016v 107 kW (145 pk) Normaal: 33.239,- Voordeel: 4.500,- nu: 28.739,- Ook leverbaar als diesel en/of Wagon. LUXEMBURG De economie van de eurozone is in het vierde kwartaal van 2009 tot stilstand gekomen, blijkt uit defini tieve cijfers van het Europees statis tisch bureau Eurostat. Eerder meld de Eurostat nog een minieme groei van 0,1 procent. Over heel 2009 kromp de economie van de eurozo ne met 4,1 procent. Goes: Auto Adria B.V., 0113 - 22 04 40. Oostburg: Van de Ree Oostburg B.V., 0117 - 38 32 30. Terneuzen: Van Putten Zn. B.V., 0115 - 61 38 57. Vlissingen: Autobedrijf Joosse, 0118 - 41 94 20. Zierikzee: Auto Adria Zierikzee B.V., 0111 - 41 72 16. Feel the difference De stakingsactie van schoonma kers breidt zich uit. Gisteren leg den ook de schoonmakers bij Heineken Experience in Amster dam het werk neer. Volgens de FNV is de staking, die al zeven weken duurt, de langste sinds de vissersstaking van 1933. De vakbond noemt de 'astronomi sche bonussen' die bestuurders bij Heineken onlangs kregen een extra reden om actie te voeren bij de bierbrouwer. Ook met: IJMUIDEN Divisiedirecteur Marjan Oudeman verlaat staalbedrijf Corus (Tata Steel Europe). Reden voor haar ver trek is het nieuwe bedrijfsmodel dat wordt ingevoerd in Tata Steel Europe. Daarbij stapt het bedrijf af van een divisiestructuur en rappor teren alle productieafdelingen aan één productiedirecteur voor heel Europa, de Duitser Karl Kohier. Oudeman wilde zelf niet reageren. Nu ook in de showroom FordC-MAX Limited vari 28.786,- voor 24.286,- Ook leverbaar als automaat (benzine) of diesel. FordFocus Limited van 26.843,- voor 22.343,- Ook leverbaar als diesel en/of Wagon.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 13