Vrees toename onveilig vrijen Geniet in NOORD-NEDERLAND 7 Dood van peuter blijft nog mysterie Ziggo en UPC willen nog dit jaar 3D-tv Jong en oud verzorgen de generatietuin HIV Nieuwe medicijnen verkleinen kans op besmetting BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15cPm woensdag 7 april 2010 EINDHOVEN - De 21-jarige moeder van een zaterdag overleden peuter blijft nog minstens twee weken vastzitten. Ook haar 20-jarige vriendin uit Valkenswaard blijft in vporarrest. Dat heeft de rech- ter-commissaris in Den Bosch gis teren besloten. De vrouwen worden verdacht van doodslag in vereniging op het 2-ja- rige meisje uit Drachten. Dat is vol gens de recherche vrijdagavond laat tijdens een feestje in een flat in Eindhoven gebeurd. Het kindje werd volgens getuigen rond twee uur 's nachts per ambulance naar het ziekenhuis gebracht. Zaterdag is het overleden. Medici sloegen volgens de politie zaterdag alarm omdat ze de ver wondingen van het meisje ver dacht vonden. Daarna zijn de moe der en haar vriendin gearresteerd. Ze worden ondervraagd en zitten onder alle beperkingen vast. Justitie wil niets kwijt over de zaak. Een woordvoerster spreekt van een 'zeer pril onderzoek'. Als uiteindelijk doodslag niet bewezen kan worden, verwijt justitie de jon ge vrouwen 'mishandeling met de dood ten gevolge hebbende'. Sec tie op het lichaampje van het kind heeft volgens de politie uitgewe zen dat er in ieder geval sprake is van een misdrijf. Wat voor soort verwondingen het kindje had, wil de recherche omwille van het on derzoeksbelang niet zeggen. Andere bewoners van het flatge bouw in de Eindhovense wijk De Bennekel hadden aanvankelijk niet in de gaten dat er sprake was van een misdrijf. Ze zagen 's nachts wel paniek bij de woning, maar het kindje werd per ambu lance weggebracht. Pas de volgende dag startte de poli tie een groot onderzoek. Alle be zoekers van het verjaardagsfeestje van de bewoonster van de Eindho vense flat zijn zaterdag onder vraagd. AMSTERDAM - De kabelexploitan ten UPC en Ziggo willen nog dit jaar nieuwe klanten werven door hét aanbieden van tv-program- ma's in driedimensionaal beeld. Hoewel hun kabelnetwerken in middels geschikt zijn voor 3D-tv, zijn programma's schaars. Daarom behelpen beide kabelbedrijven zich voorlopig met het organise ren van speciale 3D-publieksevene- menten, waarvoor kijkers de deur uit moeten. Ziggo kondigde gisteren wel aan dat het 'binnen twee weken' be gint met het uitzenden van enkele 3D-films via zijn kabelnet, tegen betaling. De tv-toestellen die drie dimensionaal beeld kunnen weer geven, komen pas deze maand in de verkoop in Nederland. De kij ker heeft zowel bij Ziggo als bij UPC een speciaal brilletje nodig om het 3D-effect te kunnen zien. DEN HAAG - Demissionair minister Gerda Verburg van Landbouw plant met kinderen en bewoners in de tuin van verzorgingshuis Huize Royal in Den Haag bolletjes in de eerste generatietuin van Ne derland. Dat is een tuin waarin kinderen van een naschoolse opvang samen met bewoners van een verzorgingshuis bloemen en gewassen planten, verzorgen en oogsten. Het doel is tweeledig. Zo wordt groen naar de stad gebracht. Daarnaast lijkt het een goed middel om het dreigende isole ment dat ouderen in verpleeghuizen bedreigt te voorkomen. foto Robert Vos/ANP Felle discussie onder aidsdes- kundigen of hiv-besmette mensen zonder condoom vei lig kunnen vrijen met vaste partner. In Zwitserland is veilig vrijen zonder condoom onder strik te voorwaarden sinds 2008 er kend. door Frouke Tamsrna DEN HAAG - Aidspreventieorganisa- ties in Nederland vrezen dat meer mensen onveilig gaan vrijen nu uit onderzoeken blijkt dat hiv-me- dicijnen de kans op besmetting drastisch verkleinen. Onder Nederlandse aidsdeskundi- gen woedt een felle discussie over de vraag of hiv-positieven onder strikte voorwaarden zonder con doom met een niet-besmette vaste partner veilig kunnen vrijen. Dit in navolging van Zwitserland, waar dit sinds 2008 officieel is er kend. Komende vrijdag komen Neder landse aidsbehandelaren en -orga nisaties bijeen om te bepalen of Nederland het 'Zwitserse stand punt' moet omarmen of afwijzen. Soa Aids Nederland en Schorer, het instituut voor homoseksuali teit, gezondheid en welzijn, zijn te rughoudend. Ze vrezen dat men sen meer risico's met seks gaan ne men als het Zwitserse standpunt hier gemeengoed wordt. Volgens de Zwitserse aidscommissie Ekaf is de kans op besmetting 'verwaar loosbaar klein' als een hiv-patiënt verder geen seksueel overdraagba re aandoeningen (soa) heeft, hij of zij de aidsmedicijnen trouw slikt en er minstens een half jaar geen virus meer in het bloed wordt ge vonden. De Zwitsers baseren hun standpunt op meerdere weten schappelijke studies. „Maar van soa-vrij zijn ben je al leen zeker als beide partners mo nogaam zijn", zegt de woordvoer der van Schorer. „En uit onze jaar lijkse seksmonitor blijkt keer op keer dat afspraken over monoga mie maar in de helft van de geval len worden nagekomen. Je kunt al leen voor je eigen gedrag de hand in het vuur steken, nooit voor dat van een ander." De Nederlandse Vereniging van Aidsbehandelaren wil vanwege de op handen zijnde bijeenkomst niet reageren. Maar de Hiv Vereni ging Nederland signaleert dat steeds meer patiënten vragen of ze zonder condooms veilig kunnen vrijen. POSTILLION HAREN*** 2-t/m 5-daagse autovakantie Aankomstdata: van 14/4 t/m 31/10 in Haren, op ca. 10 automin. van Groningen o.a. liften, bar, restaurant en terras «fiets naar Groningen (ca. 30 min.) en bezoek de Martinitoren of ga shoppen! incl. ontbijtbuffet EMJEE HOTEL 2- t/m 5-daagse autovakantie Aankomstdata: van 14/4 t/m 30/10 op ca. 3 km van Drachten, op de grens van Groningen en Friesland o.a. lift, bar en restaurant maak ëen fietstocht langs vele meren! incl. ontbijtbuffet, diner is.optioneel Zie www.kras.nl/17648 HOTEL RESIDENCE HUNZEBERGEN* 4- t/m 8-daagse autovakantie Aankomstdata: van 19/4 t/m 29/10 in Exloo, op ca. 10 km van Emmen o.a. restaurant, bar/bowling, wellness- en beautycentre met o.a. een binnen zwembad, sauna en fietsverhuur bekijk de 5000 jaar oude hunebedden! Zie www.kras.nl/51162 HOTEL LUBBELINKHOF**** 3- of 5-daagse autovakantie Aankomstdata: van 14/4 t/m 30/10 in Odoorn, op ca. 6 km van Emmen o.a. bar, restaurant en terras bezoek Dierenpark Emmen of fiets door de heidevelden naar pittoreske dorpen! incl. ontbijtbuffet Zie www.kras.nl/50768 Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 7