Brugklassers leren over PZC 22 T rekpaardenhouders houden open huis Lotgenotencontact Schildklierstichting www.bezorgers.nl Zeelandbrug nacht dicht voor onderhoud Kinderkledingbeurs van peuterspeelzaal Koninginnedagfeest in Molenwaterpark Oude vrouw uit Vlissingen is slachtoffer van babbeltruc ONDERWIJS Leerlingen maken wereldreis door multicultureel Middelburg 2010 uim 400 pagina's! Landelijk Wandel programma 2010 il/webwinkel Roompot stopt definitief met sterrenmanege woensdag 7 april 2010 wmxwm \- OOSTKAPELLE Zeeuwse trekpaardenhouders hou den zaterdag een open dag. Belang stellenden kunnen van 10.00 tot 16.00 uur een kijkje nemen bij trek paardenhouders aan de Westhoven- seweg 5 in Oostkapelle, Zandweg 54a in Ritthem, Weelweg 2 in Ga- pinge, Heuvelsweg 3 in Kerkwerve en de Notenboomdijk 5 in Nisse. Er is ook voorjaarswerk te zien, zo als eggen, slepen en zaaien. GOES De Schildklierstichtïng Nederland afdeling Zeeland houdt op donder dag 8 april tussen 14.00 en 16.00 uur een lotgenoten contactbijeen komst in het Admiraal de Ruyter- ziekenhuis in Goes. Mensen met een schildklieraandoe ning kunnen ervaringen delen met lotgenoten. Opgeven kan bij Koos Luteijn, tele foon 0118-460463 of 0113-212171. weGeNeR NieuwsMedia DkhtblJMcdlo. Wegener ZIERIKZEE De Zeelandbrug is in de nacht van maandag 12 op dinsdag 13 april een nacht afgesloten voor al het weg verkeer. De brug wordt die nacht gereinigd, het wegdek geïnspecteerd en er worden extra reflectoren geplaatst. Daarnaast wordt de basculebrug functioneel geïnspecteerd. De brug is gesloten van middernacht tot on geveer 5 uur. OOSTKAPELLE Peuterspeelzaal 't Speeltreintje houdt donderdag een kinderkle dingbeurs in het Protestants Kerk centrum aan de Joh. de Pour- ckstraat 2 in Oostkapelle. Er is kinderkleding in de maten 80 tot en met 176, positiekleding en speelgoed te koop. Ook worden spullen als bedden, boxen en bug gy's verkocht. De beurs duurt van 13.30 tot 15.15 uur. MIDDELBURG In het Molenwaterpark in Middel burg wordt op 30 april van 14.00 tot 19.00 uur Koninginnedag ge vierd. Het thema is Royal Ascot met een High Tea en een First en Second Race, met gebruik van de ei gen spierkracht. Het feest wordt af gesloten met een Royal Cocktail party, een aanschuifborrel vanaf 16.30 uur. Voor een borrelhapje wordt gezorgd, drank moet men zelf meenemen. Royal Ascot is bo venal zien en gezien worden, zeker als iedereen een spectaculaire hoed draagt. VLISSINGEN - Een 77-jarige vrouw uit Vlissingen is zaterdagmiddag het slachtoffer geworden van een babbeltruc. Bij de vrouw, die in de Colijnstraat woont, werd even na vier uur in de middag aangebeld door twee meisjes. Zij vroegen haar mee te werken aan een onder zoek voor school. Zij liet de meis jes binnen. Toen die weer weg wa ren, was de vrouw persoonlijke do cumenten en sieraden kwijt. door Jens Pauw Allemaal kennen ze wel iemand uit het asielzoekerscentrum (AZC) in Middel burg. Meestal een va ge bekende, soms een vriend of zelfs een familielid. Maar binnen de poorten van de opvang zijn de vwo-brugklassers van Nehalennia nog nooit geweest. Tot gisteren. De meeste leerlingen hebben voor af wel een idee van zo'n AZC. „Kleine huisjes en veel verschillen de culturen", vertelt Calvin Lang straat (13) uit Burgh-Haamstede. „We hadden vroeger ook een asiel zoekerscentrum in het dorp. Ik had er zelfs een goede vriend, maar die moest verhuizen en toen ben ik hem uit het oog verloren." Ook Dardan Dobërdelani (13) uit Vlissingen kan zich een voorstel ling maken. „Mijn vader is ge vlucht uit Kosovo en kwam in het AZC terecht. Ik ken alleen de ver halen. Het is goed dat ik hier nu een kijkje kan nemen." Zo'n kennismaking met de multi culturele wereld is nu precies wat de school voor ogen heeft. In sa menwerking met COS Zeeland ma ken de leerlingen een 'wereldreis' door Middelburg. Naast het AZC gaan de brugklassers havo/vwo op De politie is op zoek naar getui gen. Het ene meisje is 17 a 20 jaar, 1,60 meter, heeft een mollig pos tuur, bruine ogen en een iets getin te huidskleur. Zij droeg een licht T-shirt. Het andere meisje is 1,65 meter en heeft blond haar en een blanke huid. Zij droeg een zwarte jas. Getuigen kunnen bellen met 0900-8844 of 0800-7000 (ano niem) of zich melden bij het poli tiebureau in Vlissingen. Calvin Langstraat en Leonie van Mooi krijgen uitleg van Hassan, de fietsenmaker van het asielzoekerscentrum. ,.V 88iS88SS Voor alle wandelaars Gezond en fit het voorjaar in met het Landelijk Wandel programma 2010. Ruim 1000 georganiseerde wandeltochten in 2010 Wandeltochten nordic walking Avondvierdaagsen Gps-wandelroutes Praktische wandelsportinformatie overtraining, techniek, gezondheid, voeding, uitrusting etc. Lezersprijs 6,95* exclusief 1,95 verzendkosten categorie Boeken KAMPERLAND - Dancer, Wodka, Wico, Jack en Twinkel: de paarden die deze namen droegen, en alle andere manegepony's van manege de Strandhoeve zijn verkocht. De paardrijschool gaat niet meer open. De viersterrenmanege van Roompot Recreatie sloot decem ber vorig jaar aanvankelijk voor de winterperiode door tegenvallende boekingen. Daar is geen verande ring in gekomen, zegt directeur Da vid Hannewijk. „Er waren twee re serveringen voor pensionplaatsen voor deze zomer." Het bedrijf ge bruikt de manegehal nu voor op slag in verband met de bouw van chalets op het terrein. Er wordt niet actief gezocht naar een koper. JÊk INDONESIË Wendy van den Hurk zit inmiddels op Sulawesi. Lees haar ervaringen op www.pzc.nl/amatoo MEEST GELEZEN 1. Dode bij botsing in Koudekerke 2. Vlissinger geeft agent kopstoot 3. Drukte op Paasmarkt STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 58