Visite blijft weg in Vlissingen ntetbiSjT L-MMM.ldiMH met visies gemeenten intratuin 22 en 23 21 26 en 27 ZWARTBOEK Nieuw parkeerbeleid onder vuur; wethouder zoekt naar reparatiemogelijkheden TJ D almanak Kwetter Indonesisch bezoek voor Molukse Souburgers Brugklassers leren over harde leven op AZC Woensdag 7 april 2010 Zwin College in Oostburg bereidt zich voor op krimp Tip? walcheren@pzc.nl door Henk Postma vlissingen - „Het lijkt wel alsof Vlissingen mee wil dingen naar de titel 'meest parkeeronvriendelijke stad van Nederland'. Ik denk dat ze dat met gemak zullen winnen!" Het nieuw gemeentelijk parkeerbe leid krijgt er geducht van langs in het Zwartboek dat de SP gistermid dag aan LPV-wethouder Rob van Dooren overhandigde. Van de 148 reacties die de SP verza melde, waren er 117 ronuit nega tief De SP presenteerde het Zwart boek tijdens de gemeentelijke 'in loopuren' over het nieuwe parkeer beleid. De SP verzamelde ruim de helft van de reacties door bij inwo ners aan te bellen. De rest kwam schriftelijk binnen. Het was de wet houder al wel duidelijk dat zijn nieuwe regels voor betaald parke ren verwarring hebben gezaaid, zo wel bij bewoners als bezoekers, met bekeuringen als gevolg. Zijn partij had al om extra voorlichting gevraagd. Onverwacht veel men sen kwamen daar gisteren op af Blijkens het Zwartboek van de SP zijn veel mensen niet alleen onze ker waar je nu nog wel, of wan neer je niet meer gratis mag parke ren. Meest verfoeid is de maatregel dat in vergunning-zones niet meer vanaf 18.00 uur, maar pas vanaf 21.00 vrij mag worden geparkeerd, en dat dit ook op zondagen geldt. Vlissingers klagen dat ze daardoor geen visite meer krijgen, en erger: dat ook steeds weer 'dure kraskaar ten' moeten worden gekocht voor hulpverleners en leveranciers. Eén van de klagers brengt zijn bejaarde ouders vier keer per week warm avondeten. „Dat kost nu handen vol geld." Ondernemers schrijven dat ze klanten verloren zien gaan. En een bejaarde vrouw kan haar strandhuisje niet meer bezoeken. Grote parkeerterreinen aan de rand van de binnenstad blijven leeg, nu daar betaald moet wor den. Menigeen zet de auto nu neer in woonstraten waar parkeren nog gratis is, zodat buurten 'onleef baar' worden. En dat allemaal, zegt de SP, omdat de gemeente de kosten wil dekken van de parkeergarages die zonodig moesten worden gebouwd voor de winkelketens. „Omdat Vlissin gen een te grote broek aantrok." Wethouder Van Dooren wil de nieuwe parkeerregels nu, daar waar nodig, repareren en 'maat werk' leveren, mits dit niet ten kos te gaat van de inkomsten. „Het par keerbeleid is niet bedoeld om men sen de stad uit te jagen, en het be woners moeilijk te maken." door Maurits Sep MIDDELBURG - De gemeenten Mid delburg en Vlissingen doen te wei nig moeite om het landschap tus sen de steden en het Sloegebied te beschermen. Ook maken ze te veel ruimte vrij voor nieuwe kantoren en wil Middelburg te veel huizen bouwen. Dat schrijven Gedeputeerde Sta ten in een reactie op de toekomst visies van de twee gemeenten. Volgens de provincie zouden de steden een plan maken voor een groene bufferzone tussen het stads gewest en het industriegebied. Nu blijkt dat Middelburg en Vlissin gen dat niet doen, omdat het be treffende gebied is opgenomen in het Nationaal Landschap Walche ren. Daarom zou er al voldoende bescherming zijn. GS vinden dat de gemeenten daarmee de kwestie omdraaien: de afspraak over een plan voor een bufferzone was juist gemaakt omdat dat gebied tot het Nationaal Landschap wordt gere kend. Middelburg en Vlissingen doen 'geen recht aan de belangen van het Nationaal Landschap', vin den GS. Het provinciebestuur vindt ook dat Middelburg en Vlissingen te veel ruimte vrijmaken voor de bouw van nieuwe kantoren. GS waarschuwen dat bedrijven vooral van locatie veranderen en er dus sprake is van vervanging en niet van uitbreiding van kantoorruim te. Middelburg wordt bovendien op de vingers getikt omdat de ge meente te veel woningen wil bou wen. Opnieuw herinnert de pro vincie aan afspraken hierover in het stedennetwerk Zeeland. Mid delburg zou tot 2020 maximaal 2400 huizen bouwen. In de herijk te Kwaliteitsatlas staan volgens GS 160 woningen meer gepland. OOST-SOUBURG - Terwijl PZC-verslaggeefster Wendy van den Hurk voor de krant op reis is in Indonesië, bezocht de Indonesische vice-ambassa- deur gisteren de gemeente Vlissingen. In het Mo luks wijkcentrum Mae Uku in Oost-Souburg werd een maaltijd geserveerd waar ook ouderen van de eerste generatie Molukkers in Nederland en burgemeester Wim Dijkstra aanschoven. Boven dien was een Molukse studentengroep meegeko men, Pela Candong. Die trad op tijdens de maal tijd en 's avonds nog een keer in het Arsenaal theater. foto Ruben Oreel O volg ook de reis van Wendy van den Hurk in Indonesië op www.pzc.nl/amatoo Deze week: Welkomstmand Welkomstmand Compleet gevuld. Van 19,95 NU PER STUK Druk- en zetfouten voorbehouden. Geldig van woensdag t/m zaterdag. Max. 3 ar Intratuin Koudekerke - Galgeweg 5 - www.intratuin.nl Intratuin Breda Terheijdenseweg 296 (hoek Noordelijke rondweg). Intratuin Halsteren Halsterseweg 65a (afslag Bergen op Zoom Noord, 4e stoplicht rechts). Intratuin Koudekerke Provinriaalseweg tussen Vlissingen en Koudekerke. ww.intratuin.nl Tip? redactie@pzc.nl Het leek of er een heel instituut aan studenten simultaan individuele de battrainingen hield, gistermiddag in die Goese cafetaria. Vijf jongedames aan een tafeltje produceerden samen voldoende gespreksgeluid om het ge spetter in defritesovens én de com municatie tussen de medewerkers ver te overstemmen. De dames spra ken over mobieltjes, sms, hyves, twit ter en alle verdere uitwisselingspro gramma's die jongeren beheersen. Terwijl zij zich onovertroffen toon den in een duurzame, laag-energeti sche communicatietechniek zonder abonnementskosten en beperkingen in ontvangstmogelijkheden. Die tech niek is bovendien eeuwenoud: kwet- J Jbv.; Vlinderlavendel (Lavandula) Hoogte 40 cm, volle zo potmaat 19 cm.^ intratuin

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 57